ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-12-03 09:53  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli tylko poprawiamy kolory bez przeskalowywania to można całość zrobić trochę prościej i szybciej. Po zeskanowaniu w photoshopie jest takie genialne narzędzie jak Magic Wand ( różdżka ) . Zaznaczam dany kolor na skanie ( mogę dobrac z jaką tolerancją ), i kasuję go i ten sam zaznaczony obszar wypełniam kolorem który mi się zamarzył. Szybko i dokładnie to o co chodzi, jeden problem z toleracją koloru - jeśli damy z zerową to różdża zaznaczy tylko jeden odcień np. zieleni - a reszta zostanie, jak damy za duzo to chwyci także inne rzeczy których nie chcemy... ;)

Tak czy inaczej zabawa przednia ..

A ostatnio więcej sobie poprawiam i przemalowuje niz kleję ...

Operacje na warstwach to już drugi etap - trochę trudniejszy ( i powodujący puchnięcie rysunku ) , jak chcemy nanosić własne rzeczy, oznaczenia, slady ekploatacji itp.

Tak czy inaczej czekam na inne sposoby, Mam firmowego Photoshopa i Corela, próbowałem Gimpa ale na razie mi nie leży, pewnie to kwestia przyzwyczajeń.


__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
19-12-03 10:02  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ouuu!

jaki odzew, dziekuje bardzo ... :) mam Photoshopa (inni mowia chyba szop pracz :)) a takze Corel Photo-Paint, jesli chodzi o znajomosc tych programow no to jest srednia, doskonale natomiast obsluguje programy do skladu poligraficznego np. QuarkPress :)
Zachcialo mi sie przerysowac dwa modele a mianowicie A6M5 Zero (parka z Cobra z GPM) i P-51B z MM, konkretna pomoc zaoferowal mi Stillman, ja skanuje on obrabia, ale chetnie wyslucham wszystkich wskazuwek dotyczacych tego tematu :) jesli chodzi o Mustanga to chcialbym go w malowaniu jakiejs maszyny z 315 dywizjonu, nie koniecznie dziubka, samo wydanie z MM moze nie jest takie zle, ale te kolory ... i te smugi od rur wydechowych ... a tak na marginesie jestem studentem IV roku histori, i tak ostatnio mi sie zal zrobilo, ze skleilem tylko dwa modele kartonowe, ale tylko dlatego ze nikt nie byl w stanie mi w tym pomodz, doradzic, no i doswiadzczenie zbieralem ciezko, moze bylem zbytnim szczegolantem ... i lapalem sie za glowe jak tylko cos sie lekko zabrudzilo lub pogielo... Mam nadzieje, ze moze jeszcze pare osob jest zainteresowanych tymi modelami, od dzieciaka uwielbialem Mustangi no i na polce chce miec teraz jeden :)

Pozdrawiam i dziekuje za wpisy ...
PAWEL

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
19-12-03 10:07  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a z tą różdżką to jest tak że nie zawsze chce nam czarowac tak jak bysmy chcieli :)

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
19-12-03 10:35  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy ktos moze wie, czy udostepnianie, wymienienie sie z kims plikiem cyfrowym danej wycinanki jest niezgodne z prawem?

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
19-12-03 11:08  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Na użytek własny, nie widzę problemu.

Przy drukowaniu bitmap nie zawsze uzyskamy to co chcieliśmy, czasem na obrazku wychodzą rzeczy których nie widać na monitorze (wyjdą dziury albo plamy tam gdze nie trzeba). W programie wektorowym nie ma tego problemu i na całej powierzchni jest jednakowy kolor.

 
19-12-03 18:50  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Baronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Pytanie o Rhino do osob zorientowanych...
Jak juz znalazlem powierzhcnie, rozwinalem to ląduje mi ona na płasko wedlug ktorejs tam osi.. teraz najchetniej wyeksportowalbym to do dxf ale on to traktuje ją jak polygony i tnie jak nacpany... Jest pewnie jakas komeda ktora wzielaby ta plaszczyzne rozwinieta obrysowala linia i taka line bym se eksportowal do dxf?? ino moje lenistwo ... ide szukac ale jak ktos powie bede wdzieczny

Pozdrawiam
Baronek

 
19-12-03 18:52  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Baronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Curve from object, przepraszam za zasmiecanie watku...

 
19-12-03 19:11  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

osobiście odradzam drukarkę laserową ( nie trzyma wymiarów )
a polecam atramentową - bardzo dobre wyniki, zmiękczenie pikselozy i wiele innych plusów

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
19-12-03 19:38  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Z tym że podobno HP w utrzymaniu geometrii raczej nie powalczy. Tak czy inaczej trzeba przetestować.

 
19-12-03 20:12  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

uhmm a wiec jednak drukarka atramentowa, ale z tym nie trzymaniem wymiarow to sie zastanawiam czy to przypadkiem nie zalezy od konkretnego modelu drukarki laserowej ... no coz trza by bylo przetestowac ... moze ktos kiedys zrobi taki test ... tak czy inaczej dyskusja w toku no i Czesiek niedlugo sie nam objawi :)

pozdrawiam

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024