ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-12-03 00:07  [Pytanie] Komputerowe przerysowywanie modeli - potrzebne wsparcie ...
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam!

Czasem tak jest, ze mamy fajny model ale cos nam nie pasuje jesli chodzi o samo wydanie, albo nie to malowanie albo troche stary i zblakly albo trzeba cos nie cos poprawic ... komputer jest tu jak najbardziej pomocny, ale niestety trzeba miec wprawe w obsludze programow typowo graficznych, mam akurat dwa modele ktore chcialbym przerysowac ale no troche brakuje wprawy (wystepuja pewne trudnosci) czy ktos chcialby ze tak powiem nawiazac ukad o wzajemnej pomocy ... te dwa modele to P-51B z MM i Zero z FLy Model (to wydanie z Cobra)

pozdrawiam
PAWEL

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
18-12-03 13:25  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Aschman   

Hmm.Jeżeli ci chodzi o odnowienie kolorków starego modelu nie jest to trudne.Musisz miec jakiś program np.Photoshop no i zmieniasz se kolorki na zeskanowanej kartce.Ja właśnie robie model Sołdka z MM ,który nie dość że jest wyblakły itd. to jeszcze ma podobno dosyć sporo błędów.Narazie jestem przy szkielet i natknąłem się na tylko jeden:P

 
18-12-03 16:30  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

A jak to wyglada zdrukowaniem, przecież wszystko musi być w skali. A po wrzuceniu do programu to jak to zrobić aby trzymało skalę.

 
18-12-03 20:06  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Aschman   

Mi nic nie przekskalowało się.Ze skanowałem zapisałem jako jpg wrzuciłem na program i drukuje.Właśnie robie zara jedne cześci to zamieszcze fotki.

 
18-12-03 20:30  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Aschman   




No dobra.Ja to tak robie tylko nie patczcie na pokład bo jeszcze go nie skończyłem kolorować inny kolor desek musze dać albo takie jakie są jak uważacie?:)

 
18-12-03 22:39  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a ja mam takie pytanie - techniczne: na czym to pozniej drukowac, najlepiej na jakiej drukarce? czy laser kolorowy jest dobry, bo np. wiem ze po laserze czasem nadruk odpada wystarczy zgiac kartke z nadrukiem w pol i juz odpada

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
18-12-03 23:23  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pawle (nowwicjuszu)!
Właśnie przymierzam się do nowego wątku, który poruszyłeś (obróbki komputerowej siatek, skanów, wydruków, skalowania, itp, itd). Ale czasu, czasu brak!!!!!!!!!!!!
Przez ostatnie 3-4 dni nie miałem internetu i nazbierało się mnóstwo zaległości w mojej pracy zawodowej i mam "urwanie głowy".
Postaram się Tobie pomóc zanim zacznę temat na forum.
Mam tylko pytanie: z jakiego programu graficznego korzystasz, bo to jest podstawa Twojego działania.
Pozdrawiam
- Czesiek -

Ps.:
Może (?) uda mi się przygotować noworoczny prezent dla forumowiczów ale na razie nic nie obiecuję, to jest tajemnica :)

 
18-12-03 23:36  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czesiek ruszaj jak najszybciej z tym wątkiem bo już doczekać się nie mogę.
Zgadzam się z Ashmanem. Photoshop nadaje się znakomicie do poprawy skanów i z wydrukiem też nie ma problemów.

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542

 
18-12-03 23:48  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Paweł i Kazik!
Na początek przyjmijmy zasady nastepujace:
1. Obraz rastrowy czyli nasz skan, jako rysunek bitmapowy, traktujemy jak PODKŁAD do dalszego działania. Jeżeli nasz model ma być rzeczywiście poprawiony to:
2. Na obraz rastrowy musimy "nałożyć" obraz (warstwę) rysunku wektorowego i ten rysunek wektorowy dalej obrabiamy.

Dzięki takiemu tokowi postępowania mamy doskonałe narzędzie do bierzącej kontroli tych elementów siatek, które później będą wzajemnie ze soba sklejane.
Ale zostawiam ten problem do poruszenia w planowanym przeze mnie temacie po kolei, krok po kroku.
Cierpliwości :)
- Czesiek -

Ps.:
Paweł: moje pytanie dot. programu na jakim chcesz pracować jest aktualne.

 
19-12-03 00:34  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Program do grafiki wektorowej (Illustrator, Corel) mamy możliwość przeskalowania modelu i dowolnej edycji. Jakość wydruku jest dużo lepsza niż z jakiejś bitmapy.
Drukowanie to ciężka sprawa, raczej plujka, ale trzeba ją przetestować czy sobie poradzi, najlepiej jakaś post scriptowa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024