ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-08-03 17:12  Re: Pytanie do projektantów modeli
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Co do CORELA to oczywiście muszę się zgodzić, że to musi być dość skomplikowane przynajmniej na początku.

PzKpfw,

uzyskanie samych siatek jest banalnie proste np. w GIMPIE (być może w innych programach też, ale nie wiem). Jest taka opcja OBRAZ --> KOLOR --> PROGOWANIE. Trzeba tylko poeksperymentować z ustawieniem progu.
Dawniej też się męczyłem na przeróżne sposoby, a teraz nie znam lepszego. Właściwie działa z każdym kolorem. Czasem do różnych kolorów trzeba nieco inny próg. No i tylko jak mamy zupełnie czarną powierzchnię to trzeba pokombinować żeby otrzymać obrys.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
09-08-03 18:01  Re: Pytanie do projektantów modeli
PzKpfw 

 

Czesc wojtas.r mam problem ze , moja znajomosc programu Photoshop
ogranicza sie do wersjii holenderskiej ew. angielskiej ....mam spore problemy
aby pracowac w wersjii polskiej ....nie ,nie dlatego ze nie umiem polskiego
ale dlatego ze , jezyka komputerowego nauczylem sie tu , tj ponad 1000 km od Polski
i sporo lat temu .Badz ze mna jak z dzieckiem ....delikatnie i konsekwentnie
A najlepiej napisz na priv ... pzkpfw@12move.nl

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
09-08-03 19:22  Re: Pytanie do projektantów modeli
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Do Corela polecam książkę z serii ARKANA - Corel Daw ....... . Uczyłem sie z niej i polecam ją. Jest droga (ponad 100 zł) ale na każdą funkcję są od razu podane przykłady, jak ją zastosować. Przykłady za każdym razem są podane od podstaw ( nie ma ptrzykładów typu: zrób tak jak w cwiczeniu x, a potem jak w y). Tak, że pod koniec nauki wiele rzeczy robi sie odruchowo. Polecam

 
09-08-03 19:29  Re: Pytanie do projektantów modeli
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

No trzeba przyznać - pięknie to wygląda !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
09-08-03 20:49  Re: Pytanie do projektantów modeli
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

A co to za trudno dostępny program i dlaczego taki trudno dostępny?

Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
09-08-03 21:42  Re: Pytanie do projektantów modeli
PzKpfw 

 

A jaki jest tytul tego programu , bo zapytam w "sklepie "

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
10-08-03 00:48  Re: Pytanie do projektantów modeli
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Nie myślałem o piraceniu czegokolwiek, po prostu gdzieś obiło mi się o uszy, że Adobe Streamline (chyba tak sie to nazywało) potrafi konwertować TIFy do postaci wektorowej i zastanawiałem się, czy to o tym programie mowa, ale widzę, że nie.

Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
10-08-03 03:19  Re: Pytanie do projektantów modeli
Roman 



 - 1

W kompletnym zestawie Corela, oprocz CorelDraw o ktorym mowicie, byl swego czasu maly program o nazwie CorelTrace (o ile dobrze pamietam). To program ktory wektoryzuje bitmaps. Bawilem sie tym kiedys, ale rezultaty nie byly zbyt dobre.

 
10-08-03 10:29  Re: Pytanie do projektantów modeli
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Przy wektoryzacji bitmap (przynajmniej przy pomocy darmowych programików) zawsze pojawia się problem redukcji węzłów. Tzn. albo mamy np. linię prostą zaznaczoną przy pomocy stu węzłów choć wiadomo, że wystarczą dwa. Albo mamy nie zawiele punktów ale duże zniekształcenia mocno zakrzywionych fragmentów linii np. kantów.

Więc chyba najlepiej ręcznie to robić na bazie dobrej bitmapy.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
10-08-03 21:37  Re: Pytanie do projektantow modeli
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Star Wars!!!?!!! Star Trek !!!???!!!??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OOoooooooooooo!!!!!!!
Razieeeeeeeeel!!! Ja Cie proooooszeeeee, Ty zrob tego Star Trekaaaaa!!!!!!!!!!!
Jak ja bym chcial miec Enterprise'a wiszacego w pokoju....... o jaaaaaaa.........
W Internecie udalo mi sie znalezc tylko jednego, i to jakas stara wersje 1701A czy cos takiego, i to jeszcze w jpegu/gifie, a to sie ponoc beznadziejnie drukuje.......
Jakbym dostal Enterpriseja w lapy, to bym go zaraz wykleil!!! Heeeeeeej......
Bardzo Cie prosze!!!........ nie musi byc juz zaraz, pewnie chcesz troche zarobic, ale nie zapominaj o trekkies............

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024