ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-11-22 19:41  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Wszechwiedzący nie jestem, ale ...
- to co Ja projektuję to PZInż. 342
- to co jeździ to replika PZInż 343

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
22-11-22 15:36  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Jednak praca przy modelu posługując się tylko zdjęciami jest trudna ...
tym bardziej, że wszystko wskazuje, że w opisach zdjęć panuje również bałagan i ciężko rozróżnić PZInż 342 od PZInż 343..
Prezentuje część ramy z kieszenią na akumulator (ten co jest, jest za duży - od 7TP/C7P) i zbiornikiem paliwa - jeszcze bez mocowań
Oraz jak to się prezentuje 'pod spodem' tego co mam zaprojektowane..




--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
22-11-22 21:09  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wróciłeś do "walki" - Super !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
27-11-22 02:03  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Pierwsza przymiarka do kół.
Koła 300x24


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
29-11-22 15:19  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Wracamy do PZInż. 342 i do kół a w zasadzie to do opon.
O ile te 'zaokrąglone' bardzo mi się podobają to zdaję sobie sprawę z tego, że są w zasadzie niewykonywalne z papieru.
Dlatego zrobiłem tą drugą wersję. Pytanie tylko czy takie uproszczenie jest akceptowalne ...

Jak co, to mogę pokazać jakie są różnice wymiarowe w przekrojach ..

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
29-11-22 20:52  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Oczywiście,że to co proponujesz jest akceptowalne. Wiadomo,że karton ma swoje "ograniczenia" . Jak komuś będzie "za mało atrakcyjne" to se przerobi. A wszelkie "rendery",przekroje, jak najbardziej są Mile Widziane,bo mogą pomóc przy klejeniu modelu - jak już go "puścisz w obieg" :) Po za tym to co pokazałeś wygląda OK.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
30-11-22 00:18  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku twoja pierwsza wersja opony jest wykonalna w kartonie, tylko musisz trochę inaczej do tego podejść. Druga wersja jest ładna, ale ciężka w wykonaniu i przerobieniu na wersję obłą.
Podaj mi proszę średnicę wewnętrzną, zewnętrzną i grubość barku opony, a ja Ci to rozwinę.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-11-22 09:56  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Proszono mnie, żebym pokazał wymiary - oto one.
I kolejno od prawej wygląd opon
- zaokrąglone
- maksymalnie uproszczone
- wersja bardziej skomplikowana. 🙂



--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-12-22 00:17  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku no i pięknie :-) Jutro wieczorem siądę do tego. Dziś już niestety nie dam rady :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-12-22 13:50  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

ciąg dalszy pracy ...
rys.1 - przymiarka do mostów i felg
rys.2 - zebrane 'razem' to co jest
rys.3 - to samo co rys.2 tylko z delikatnie innej perspektywy
rys.4 - widok od tyłu - szczelina w ramie to elekt zmiany położenia elementów ramy względem osi symetrii - będzie naprawione bo muszę jeszcze zweryfikować szerokość ramy, a taka szczelina informuje mnie, że coś jest nie tak - to taka przypominajka

Rys.1


Rys.2


Rys.3


Rys.4


aha .. przy podwoziu wzoruje się na poniższym zdjęciu choć to PZInż. 343 a nie PZInż 342 .....


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024