ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-10-22 10:23  [model] PZInż 342 - wersja ciężarowa
Wojciech Cięciwa   

Jako że natura nie znosi próżni a moje poprzednie modele leżą cichutko zdecydowałem się zacząć bawić się następnym modelem.
Dokładnie bawić.
Dla samego siebie, dla wprawy i radochy ....

Jak na razie tyle. Tylko tyle i tyle ...



--

Post zmieniony (29-10-22 15:14)

 
20-10-22 20:08  Odp: [model] ?
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

PZInż 342.

 
20-10-22 21:15  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Miodzio :) Wojtek wraca do "walki o ocalenie" odrobiny Polskiej "myśli technicznej" :) WIELKIE BRAWA !!! Interesują mnie materiały na podstawie których pracujesz. Widziałem w WLU jakoweś fotki tego "typoszeregu" ciągników artyleryjskich (prototypów). Czy dysponujesz czymś więcej niż to co dostępne w WLU i necie ?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
21-10-22 11:52  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i bardzo ładnie :-) Czekam na rozwinięcia :-) Tylko w między czasie rozwiń mi plandekę i stelaż do PZInż 152 ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-10-22 15:42  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
Wojciech Cięciwa   

Zabawy ciąg dalszy ...

widok 'od środka' mam bardzo poważne wątpliwości co do pewnych elementów tutaj.
Zwłaszcza co do tego jak była mocowana skrzynia towarowa/(?) osobowa do ramy. Chwilowo przyjąłem, że będzie mocowana w sposób zbliżony do tego w jaki mocowano skrzynie w ciężarówkach. W końcu ileś tych kilogramów tam można było wozić.
I kolejny problem - podłoga w skrzyni drewniana czy stalowa?
Jakoś 'podskórnie' skłaniam się ku temu, że cała skrzynia była stalowa


Widok od przodu z lewa ...
Chciałem uchwycić go w widoku podobnym do tego:

ale jak widać niespecjalnie mi się udało .. :(

i widok trzeci:

I tu widać, że wycięcie w tylnej płycie jest źle zaprojektowane ...
Muszę raz jeszcze sprawdzić czy to rama jest za wąska, czy wycięcie jest za szerokie ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-10-22 16:57  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jeśli chodzi o podłogę ,to chyba była metalowa. tym bardziej,że w tylnej części była "szafka" na amunicję. A mocowanie do ramy pewnie analogiczne do FIAT-owskich.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
29-10-22 09:03  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"Dokumentacja archiwalna, której mamy tony. Do tego techniczne rysunki. Wkrótce będzie też mała niespodzianka w tym temacie." to ze strony SRH Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej i dotyczy ciągników 343/342. Mieli wydać książkę o tych ciągnikach, w której będą oryginalne rysunki techniczne. Może warto zaczekać na tę publikację, być może rozwieje wątpliwości dot. tej konstrukcji.

 
29-10-22 09:51  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

X32, ta informacja jest jakoś potwierdzona? Jak tak ,to kiedy mniej więcej można się spodziewać tej publikacji?

To nie są przypadkiem Ci Pasjonaci co mają jedyną w Polsce armatę plot Boforsa 40mm?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
29-10-22 09:57  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tę książkę zapowiadali już parę lat temu, więc nie wiem kiedy się ukaże. Tak to oni, i mają "replikę" PZInż. 343.
@rodrus, jeśli ta tematyka Cię interesuje to w nowym numerze WiT Historia jest nieznane dotąd zdjęcie modelowego ciągnika 342. Można zobaczyć podgląd w "Zobacz skrót czasopisma:" na poniższej stronie:
https://zbiam.pl/nasze-wydawnictwa/wit-historia/

Post zmieniony (29-10-22 10:14)

 
29-10-22 15:10  Odp: [model] PZInż 342 - wersja ciągnik
Wojciech Cięciwa   

No właśnie wiem, ale z zapowiedziami jest tak trochę dziwnie ....
Książkę o PZInż. 703/713 zapowiadano już z 5 lat temu i cisza ....
Co do tego artykułu - to specjalnie kupiłem tą gazetę i mam bardzo mieszane odczucia.
Tekst się częściowo powtarza, ale trudno się dziwić.
O ile są bardzo ładne rysunki, to jak usiłowałem je porównać ze zdjęciem to mi się troszkę nie zgadzało to. Wedle rysunków przód 'osobowej' wersji 343 ma być "łukowato" zwężający się ku przodowi.
Ale jak usiłowałem to przyrównać do zdjęcia to wychodzi mi, że ściany boczne są 'płaskie'. Zresztą wydaje się to logiczne - prościej i szybciej wycina się płaski, prosty element niż element który potem trzeba jeszcze uformować w łuk.
Do tego dochodzą jeszcze drzwi, które również trzeba do tej krzywizny dopasować.

Podobnie nie bardzo wizę sens dzielenia przedniej płaszczyzny szoferki 'na pół' i ustawiania jej pod kątem. Znowu - szybciej i prościej wygiąć płaską jedną blachę niż ciąć ją na pół i składać z dwu elementów.

Na całe szczęście ja zajmuje się wersją 'ciężarową' - choć jak uda się zrobić dobrze podwozie, to zrobienie nadwozia nie będzie przedstawiało za dużego problemu.

Co już zauważyłem:
- w szoferce w tylnej ścianie powinny być dwa dość duże okna,
- zderzak jest (w olbrzymim skrócie i uproszczeniu) równo-ramiennym ceownikem,
- rama jest z przodu krótsza, bo chłodnica jest na własnym szkielecie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024