ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-07-22 12:00  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Bez urazy Koledzy,nie twierdziłem,że piszecie jakieś "bzdury" co do tych drewnianych przyczepek. To był raczej "szok", "zaskoczenie" dla mnie. Od początku myślałem,że to "blaszanki" i dla tego poprosiłem o jakieś potwierdzenie z Waszej strony. Ja się za bardzo nie interesowałem tymi przyczepkami i nie analizowałem zdjęć,a już tym bardziej nie czytałem na ich temat materiałów źródłowych z przedwojennych "rajdów" - nawiasem mówiąc ,ciekawe określenie na testowanie sprzętu wojskowego. Teraz chętnie bym takie "cóś" skleił,bo jakieś "samotne są te moje TKS-y. No właśnie - TKS-y, bo zdaje mi się,że coś kiedyś czytałem (jak zacząłem kleić serię TK) iż tankietki TK-3 ze względu na zbyt słaby silnik miały nie ciągać żadnych przyczepek . Miałyby być one stosowane tylko w TKS-ach. Jak to się miało do rzeczywistości?

Mam też takie pytanko. Czy zajmowaliście się analizą malowania prototypów pojazdów wojskowych? Chodzi o to,że na rynku mamy obecnie co najmniej 4 modele prototypów (nie licząc PZInż 152 od Wojtka). Tak więc- 4TP ze Sklej Model, 10TP z WAK , PZInż 222 z GPM i PZInż 130 od Answera. Wszystkie , po za Answerowskim mają malowanie stosowane w jednostkach wojskowych (trójbarwny kamuflaż). Z tego co ja się orientuję to powinny mieć kamo jednobarwne "zielone", jak PZInż 152 którego skleiłem. Mogę zrozumieć trójbarwny kamuflaż na PZInż 222,bo był "testowany" w Wojsku (bodajże 10 BK). Ale 10TP i 4TP (program w ogóle przerwano) chyba nie wyszły po za testy fabryczne (a na pewno 10TP - był bardzo niedopracowany) . I tu też pytanie ,jak to się miało do rzeczywistości i czy moja "wiedza" jest "poprawna"?
Problem malowania jest według mnie dość ważny,ponieważ tuż przed wojną Polskie zakłady miały kilka innych prototypów,które nie wyszły po za testy zakładowe,a ich "rysunki",archiwalne zdjęcia,albo repliki można oglądać w kamo trójbarwnym. Np PZInż 342. Powiem szczerzę ,można zgłupieć !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-07-22 19:40  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
Wojciech Cięciwa   

Gdybym miał się wypowiadać na podstawie swojej aktualnej wiedzy i analizy tych zdjęć do których mam dostęp, to odpowiedziałabym następująco.
- wszelkie pojazdy będące w trakcje testów (przed przekazaniem do jednostek wojskowych) były malowane na jednolity 'wojskowy' - czyli zapewne oliwkowo-zielony (raczej ciemniejszy niż jaśniejszy) kolor, ich podwozia malowana na czarno, brak oznaczeń
- pojazdy przekazane do konkretnych jednostek wojskowych (nie tylko liniowych) malowane zgodnie z obowiązującym kamuflażem.

Aczkolwiek nie jestem 'wszechwiedzący' i moja wiedza może się nie pokrywać z rzeczywistością.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-07-22 17:27  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
Wojciech Cięciwa   

RATUNKU !!!!


źródło
'Nasze' czy nie?
Jak 'nasze' to to kolejna wersja i zaczynam mieć "bul" pewnego miejsca, bo tyle jest wersji (to była by już 7-ma).
Czy też może jednak te przyczepki to była produkcja jednostkowa i każda może być inna ??

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-07-22 21:58  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mogę napisać tylko tyle,że to coś przed przyczepką to nie C2P,ani tankietka. Kierownica i "deska rozdzielcza" sugerują jakąś ciężarówkę (jeśli to Polska to FIAT,albo wz 34 lub C4P,czyli też FIAT). Źródło podaje,że to Radom,ale czy jest potwierdzenie tego ? Może to Francja?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
31-08-22 20:11  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
Wojciech Cięciwa   

Jedne koła już gotowe, z drugimi mam trochę problemu bo je 'przekombinowałem' i sam mam problem z ich ogarnięciem.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
02-09-22 12:34  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
Wojciech Cięciwa   

Jednak muszę przyznać rację kolegom.
Zaprojektowanie modelu to sam początek problemów. Potem zaczyna się tworzenie rozwinięcia (już troszkę trudniejsze) a potem jest 'chorrror' [pisane tak celowo] tworzenia instrukcji i weryfikowania rysunków.
Oraz zastanawiania się:
"Czy potencjalny 'sklejacz' zrozumie co chciałem na tym rysunku przedstawić?"
"Czy te rysunki są wystarczająco wyraźne?"
"Czy jest ich wystarczająco dużo?"

4 dni siedzenia nad rysunkami montażowymi dały mi jednak trochę 'w kość' a i tak nie jestem z nich do końca zadowolony...


P.S.
Nowa (pewnie przedostatnia) wersja dostępna.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-09-22 14:03  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Znam Wojtku ten ból. Jak robiłem swoje modele rolnicze,to rysowałem plany w skali (ręcznie ,po staremu) i to nie tylko ogólne,ale też detali. Ja miałem jednak jeden aspekt tego "rysowania z głowy" - plany były dla mnie i nie musiałem się martwić, czy ktoś inny to będzie w stanie "pojąć" i nie musiałem pisać instrukcji :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
05-09-22 16:09  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
Wojciech Cięciwa   

przyczepka v1 2022-09-05 - 0.99.pdf - wersja końcowa, jeśli nie będzie błędów (a nie powinno być) to więcej nie zmieniam.

I jeszcze jedno - paski gąsienic są dłuższe specjalnie (strzałka wskazuje właściwą długość) tak, aby można było sprawdzić wycinalność i sklejalność elementów.

Miłego sklejania.
Teraz wracam do PZInż 152, żeby dodać brakujące elementy, a potem ... 'się zobaczy'

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-09-22 17:22  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki, już "zassałem" przyczepkę. Jak tylko wena pozwoli to się wezmę za nią :) No i czekam na tego innego PZInż-a :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
09-09-22 14:20  Odp: [model] Przyczepka towarzysząca dla czołgów TK-3/TKS
Wojciech Cięciwa   

Czy osoby które pobrały model (o ile takie są) przeglądały go już?
Czy trzeba coś poprawić, zmienić, może dodać jakieś rysunki?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024