ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 33 z 38Strony:  <=  <-  31  32  33  34  35  ->  => 
27-07-22 22:22  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Odnośnie EC-1 to opisanej przez Ciebie fotki nie znam ponieważ tego WLU nie widziałem na oczy. Spotkałem się tylko z fotografią z WLU 87 (str, 28) gdzie jest widok od przodu na lewą stronę, W numerze tym jest też więcej zdjęć innych agregatów z widocznym wnętrzem np. EC.II ale mają inny układ wewnętrzny.
Ponadto zdjęcie w monografii Vickers 6 ton z Militariów podczas ładowania akumulatorów Vickersa - widać tył z otwartymi dużymi drzwiczkami oraz widocznym ich wnętrzem i tę pokazaną w tym wątku obok samochodu warsztatowego, gdzie znów widoczny jest tył ale otwarty jest także dolnych "schowek" i boczne klapy na lewej stronie także otwarte.
Na koniec w WLU 29 są kolorowe sylwetki (jednak to jest wątpliwa baza do pracy) Fiatów 621 z kuchnią i agregatem.

W WLU 87 jest dość szczegółowy widok/przekrój poprzeczny na reflektor 110cm z oryg. dok. techn. i moim zdaniem przy analogicznym rozwiązaniu dla EC-1 oś może być spokojnie kwadratowa z tym, że w EC-1 nie było konieczności wykorbienia osi jak to miało miejsce w reflektorze ponieważ była niższa, więc (co widać na zdjęciach ramę miała wyżej). Ponadto w tym numerze jest jeszcze dość ogólny widok boczny i na nim także resor jest schowany za błotnikiem.

Tym samym to chyba faktycznie resor półeliptyczny, tyle że dość krótki bo wg WLU ważyła 1,2t więc chyba mniej od przyczepki paliwowej.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
27-07-22 23:24  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tego zdjęcia z monografii Vickers 6 ton - nie kojarzę .Zdjęcie o którym mówię jest też WLU NS 8/2019 Ciężarówka PF 621 oraz jej wersje specjalne, str.67, dół.

Te szkice z WLU 29 są lekko mówią mało pomocne.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-07-22 11:43  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tej monografii Vickersa nie posiadam, a jedynie słabej jakości zdjęcie/skan(?) i dla tylko tej jednej fotki kupował raczej nie będę, wrzucam tutaj taką jaka mam. Może ktoś ma oryginał i może porządnie zeskanować, chociaż ostatnie kilka Militariów jakie kupiłem nie było już na kredzie i zdjęcia wyglądają słabo.
W porównaniu z tym przy PF 621 wnosi chyba tylko częściowo widoczne wnętrze lewych drzwi z zamkiem.




--

Post zmieniony (28-07-22 12:51)

 
28-07-22 13:23  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Może przenieśmy się z dalszą dyskusją do odpowiedniego tematu ?
TUTAJ

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-08-22 19:32  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PZInż-152.: lewy tył

PZInż-152.: prawy przód

PZInż-152.: lewa strona z góry

PZInż-152.: tłumik drgań zawieszenia


I systematycznie będę doklejał resztę, ale zastanawiam się czy nie najpierw stonogi. Bo to jest dla mnie największe wyzwanie.

PS: szału nie ma, i wykonanie życi nie urywa, no ale jest to model testowy.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (24-08-22 08:52)

 
23-08-22 18:33  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojciech Cięciwa ;-) brakuje mi do pełni szczęścia: wszelkiej maści pokryw i włazów inspekcyjnych, narzędzi saperskich, chociaż by uproszczonej siatki plandeki ;-) Mogę liczyć? ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-08-22 09:27  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Hmmm...
Pokryw? znaczy się chcesz robić otwarte włazy, czy tylko nakleić ich imitacje ?
Z narzędziami może być trochę problemu, bo moje własne powstają w straszliwych 'bulach' ....
Plandeka, Panie powiadacie ...
Coś się wymyśli, da się 'kopa' krasnalkom' i popracują nad tym elementem ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
24-08-22 10:45  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku na tym etapie robienie otwartych paneli, prosi się o demolkę modelu. Wystarczą naklejane, żeby zasygnalizować, że w ogóle tam są.
Czysto teoretycznie, narzędzia saperskie mógł bym zrobić sam, ale kompletnie nie mam żadnych dokumentów jak by to mogło wyglądać.
Plandekę po prostu rozwiń, tę którą miałeś, a ja spróbuję, ją tak wystylizować na modelu, żeby wstydu nie było ;-) Chyba, że masz pomysł jak to było, i na czym rozpięte, a to w to mi graj :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-09-22 23:50  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiatrochron, klakson, filtr powietrza i dziwny trzpień w wózkach już na swoim miejscu. Walcze z reflektorami.

PZInż-152.: lewy tył z pełnym zawieszeniem

PZInż-152.: prawy przód z pełnym zawieszeniem

Pełne zawieszenie

Nie wiem czemu nie wydrukował mi się szperacz. Może jeszcze dodam przewody zasilające do reflektorów i klaksonu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-09-22 17:21  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

--

Post zmieniony (05-09-22 17:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 33 z 38Strony:  <=  <-  31  32  33  34  35  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024