ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
14-07-07 15:47  Re: Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Dzięki Astra ;-D
Właśnie wydrukowałem sobie śpita (teraz to już naprawdę jest w 1:96), przemierzony i przeliczony - zgadza się ;-)
Trochę to zagmatwane i trzeba się przyzwyczaić, ale przynajmniej schodzę łagodnie ku skali 1:200 - co w samolotach jest już takie, takie ........... ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-11-10 16:02  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
kieroshaw   

Witam.

Od razu piszę, że nie chciałem zakładać nowego tematu, bo po co, jak ten jest... Otóż mam problem ze skalą i formatami... Mam skany modelu z MM, o ile mi wiadomo były one drukowane CHYBA na B4. Chciałbym je teraz wydrukować, ale na A4. W gimpie tworzę nową warstwę rozmiaru A4, potem zaznaczam i kopiuję całą zeskanowaną stronę (czyli B4), wklejam do A4 i skaluję na A4. Potem Wyrównuje warstwy, drukuję, i... Skany są mniejsze, niż oryginał. O ile się nie mylę, tak musi być, bo B4 jest większe niż A4 i wydruk wyjdzie trochę mniejszy. Na 5cm oryginału tracę ok. 2,5mm, niby niewiele, ale przy 80cm modelu utrata to już 4 cm. Czy da się w jakiś łatwy sposób zrobić, żeby wydruk był zgodny z oryginałem?

Pozdrawiam.

 
13-11-10 03:48  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zamiast skalować, potnij swój arkusz B4 tak, by zmieścił się na arkuszu A4. Jeśli coś się nie zmieści przenieś na dodatkowy arkusz.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
13-11-10 20:11  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
kieroshaw   

Witam.

Ok, dzięki za pomoc, już opanowałem ;) Dzięki i pozdrawiam!

 
23-02-11 09:07  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
Gdaś 

 

Witam
a ja mam takie pytanie , mam wyrysowany obiekt w skali 1:1 w corelu i teraz chciałbym go przeskalowac na jakąś skale i tu mam pytanie , czy są jakies tabelki lub sposób na przeliczenie skali w % , nie zamiana skali na skalę tylko zeskalować wymiary rzeczywiste na skalę

--
uszanowanko gdaś

 
23-02-11 21:17  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Musisz się wyrazić trochę jaśniej. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
23-02-11 21:49  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

woy-tek --> jaśniej to ja sobie już nie wyobrażam ...

gdaś --> celem uzyskania pomniejszenia w Corelu wymiarów rzeczywistych do określonej skali postępujesz w następujący sposób:

100 dzielisz na miano skali otrzymując procentowe pomniejszenie obiektu rzeczywistego.

Mając obiekt rzeczywisty chcesz go w skali 1:25, więc 100 dzielisz na 25 otrzymujesz 4. W Corelu zaznaczasz wszystkie obiekty i w okienko wymiaru wstawiasz 4 % (pamiętaj o zamknięciu kłódeczki, aby pomniejszanie odbywało się proporcjonalnie). Efektem jest rysunek w skali 1:25

Przy skali 1:33 --> 100/33 = 3,0303 %
Przy skali 1:50 --> 100/50 = 2 % ...... itd

Jest to chyba najlepsza metoda na rysowanie czegokolwiek w Corelu, mając jego rzeczywiste wymiary lub możliwość "pomacania się" z obiektem rzeczywistym. Rysujesz w wymiarach rzeczywistych, niczego nie musisz przeliczać, po narysowaniu dwa kliknięcia i masz wsio przeskalowane. Ja tak zawsze robię. Oszczędność czasu i baterii w kalkulatorze ...

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
24-02-11 07:19  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
Gdaś 

 

witam
jak zwykle Astra jestes niezastąpiony , wielkie dzięki , wlaśnie tak samo rysuję , lepiej rysować w naturalnych wymiarach i calość skalować , jest owiele szybciej niż wszystko przeliczać

--
uszanowanko gdaś

 
04-03-11 15:14  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
Hator   

Jaką procentową poprawkę na szkielet lub wręgi należy dodać, kiedy przeskalowuję z 1:33 na 1:25? Plany zostają powiększone o 132%. O tyle też powiększa się zapas na grubość oklejki, więc części usztywniające (szkielet, wręgi) stają się za małe. Chyba, że przy takim powiększeniu nie jest to aż tak mocno widoczne.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
27-04-11 10:34  Odp: [Pytanie] Skala ( zmniejszanie lub zwiększanie )-pomoc
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Też mam pytania odnośnie skalowania. Zeskanowałem sobie rysunek kadłuba który jest w skali 1/700 na kartce formatu A4. Po jego ponownym wydrukowaniu również na A4 i pomiarach już wyszła mi skala 1/604 z ułamkami. Dlaczego wyszedł powiększony ?
I drugie pytanie :
Jak ten rysunek podzielić i w jakim programie (czy może być np. Gimp?) abym miał wydruki na A4 w skali 1/200?

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024