ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
05-07-22 09:41  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Carus   

Drukowałem na Anycybic Basic czarnej, która w sumie ma raczej kolor dość transparentny i jest mocno krucha. Spory problem mam z oderwaniem wydruku od stołu. No i udało mi się po trzech wydrukach zniszczyć folię FEP. Ciężki kawałek roboty. Bardzo chętnie przygarne wszystkie mądrę rady, które by mi pomogły ogarnać trudne początki. Uczę się na Anycubic Mono X ale to chyba nie ma większego znaczenia. Pierwszą lekcję już mam za sobą - myjka to nie fanaberia ;)

Może konkretnie zapytam - jakiej żywicy powinienem użyć do takiej drobnicy jak gąsienice, klamry itp. ?

--

Post zmieniony (05-07-22 09:47)

 
06-07-22 21:42  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Carus - nie ma złotego środka...ja używam Phrozena 8K i dedykowanej żywicy do niej Aqua Grey 8K. Sprawdziła się, po serii testów jestem bardzo zadowolony. Projektuje wszystko sam, więc z pinami problemu nie mam ;-)


 
07-07-22 06:51  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Carus   

Dzięki - powoli, metodą prób i błędów coś mi wychodzi. Nawet udało mi się pinami połączyć ogniwa. Ale sporo wydruków idzie w kubeł - Twoje gąski wygladają idealnie - ja drukuje kupione projekty - ale daleko im do tego co powyżej.

--

pozdrawiam
Carus...

 
07-07-22 09:55  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Te z sieci, nawet płatne są słabe. Dużo czasu poświęcam na zbieranie dokumentacji by moje projekty były jak najlepsze. Cześć gąsek które projektowałem mam po prostu w piwnicy. Te wyżej zostały zaprojektowane na podstawie oryginalnej dokumentacji. Powodzenia w testach.

 
07-07-22 19:22  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kolejne, tym razem Tygrys :) Piny prowizoryczne jak na razie ;-)



 
09-07-22 19:18  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Carus   

To jeszcze pozwolę sobie zadać pytanie. Zmieniłem izopropanol w myjcie i zrobił się problem. Żywica nieutwardzona zamiast się rozpuścić zmieniła sie w emulsję i oblepiła dokładnie stól drukarki , koszyk i wirnik - co może być przyczyną? Kupiłem izopropylem rocieńczony wodą?
- edit -
No idealne ogniwa - można je gdzieć nabyć do samodzielnego wydruku?
--

Post zmieniony (09-07-22 19:23)

 
09-07-22 22:30  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie mam pojęcia, ja używam IPA od początku i nie mam problemu z płukaniem.

Moje pliki ma jedna osoba na świecie poza mną i tak pozostanie ;-)

 
10-07-22 10:32  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Carus   

Cóż pozostaje mi tylko oglądać i podziwiać - Czekam na więcej ;)

--

pozdrawiam
Carus...

 
11-07-22 09:17  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Carus.

Wszystkie wzory WInterkette dla podwozia Panzer III/IV gotowe;





Przemek

 
12-07-22 20:44  Odp: Projektowanie pod wydruki 3D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Następny projekt, ogniwa gąsienicy do Ferdynanda i Tiger P. Projekt i wydruki :-)















Pozdrawiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024