ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 38Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 
16-05-22 09:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co myślicie o tych kloszach? Przerobić na bardziej spiczaste w osi x do tyłu czy zostawić jak jest?

--
GG 6801515

 
16-05-22 13:17  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tu chyba najlepiej widać kształt ...

https://drive.google.com/file/d/10Jcj-A0E-ikg-AthfRvva8GMDDxJG0Iu/view?usp=sharing

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
17-05-22 06:50  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I to jest zdjęcie na które czekałem :D
Dzięki Wojtku

--
GG 6801515

 
20-05-22 15:26  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

reflektory 2.AI.pdf - szperacz i inne reflektory..

I..
Wszystko wskazuje, że to koniec.
Przyznam się szczerze że pod koniec to już chyba 'straciłem serce' do tego modelu. Pewnie za jakiś czas siądę i znowu coś po zmieniam to co trzeba będzie pozmieniać (o ile będzie potrzeba).
Teraz tylko muszę to wszystko zebrać w jeden plik i poustawiać numerację.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-05-22 17:50  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
malkontent    

Cześć
ale gdzie te pliki ,kiedyś dodawałeś link a teraz tylko informacja ?!

--
URSUS

 
20-05-22 18:20  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tu jest wszystko
https://drive.google.com/drive/folders/19_VOGo1caxEQtkf8x14I3cO9Ebs51KdW

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-05-22 22:27  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku,to tylko chwilowe "zmęczenie materią" - to minie :) Przerabiałem to już wielokrotnie :) Fajnie byłoby,gdybyś poskładał 152-kę w jakiś jeden plik z instrukcją i sensowną numeracją części. Mimo wszystko KAWAŁ ŚWIETNEJ MODELARSKO-DETEKTYWISTYCZNEJ ROBOTY - Dzięki :)

--

Post zmieniony (21-05-22 08:41)

 
21-05-22 23:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
malkontent    

Dzięki za link .

Pozdrawiam Jarek

--
URSUS

 
27-07-22 14:03  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wojciech Cięciwa Szacun za opracowanie i dociekliwość. Dopiero teraz trafiłem na ten wątek gdy praca w zasadzie skończona - przynajmniej jeżeli chodzi o ciągnik.
Nie będę ukrywał, że dla mnie najciekawsze są mniejsze sprzęty czyli EC-1 i kuchnia. Czy posiadasz jakiś rysunek poprzeczny (tj. nie wzdłuż tylko w poprzek osi podłużnej agregatu)? Co z amortyzacją, masz jakieś dane? Na zdjęciach jedyne co widać, to że nie jest na resorach takich jak przyczepka paliwowa... Próbowałem kiedyś walczyć z tematem, ale widząc że podjąłeś rękawicę (czy dalej zamierzasz kontynuować pracę?) poczekam spokojnie.

--

Post zmieniony (27-07-22 14:32)

 
27-07-22 14:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Niestety ....
Jeśli chodzi o EC-1 to wszystko co jest to kilka zdjęć w tym jedno pokazujące kawałeczek wnętrza przedziału silnikowego i wnętrze 'skrzynki podłączeniowo-rozdzielczej'.
Analizując te kilka zdjęć - i wydziwiając z nimi najprzeróżniejsze "cuda i dzify" {typu rozjaśnianie, zaciemnianie, zmiana kontrastu, nasycenia barw itp] doszedłem do wniosku, że zawieszenie to klasyczny resor półeliptyczny podwieszony pod osią która ma przekrój kwadratowy [??]. Zawieszenie resorów jest schowane za mocowaniem błotników do ramy - nie wykluczam, że błotniki są mocowane właśnie do zawieszeń resorów.
Przekroju poprzecznego nie mam żadnego, zresztą wzdłużnego też nie. Na temat wyglądu wnętrza odrobinę można wywnioskować z tego zdjęcia ukazującego agregat podczas pracy (WLU 189 str24 dół-lewo).

Co do przyczepki palikowej to wygląda, że zawieszenie jest bardzo podobne.

Co do kuchni polowej - brakuje mi jakichś sensownych zdjęć ramy samochodowej i jakiegoś lepszego zdjęcia kotłów.

I tak, zamierzam kontynuować aczkolwiek nie mogę obiecać, że będę siedział tylko nad tym.
'W kolejce' jest kilka innych projektów nad którymi pracuję równolegle (praca wyłącznie nad jednym projektem szybko mnie nudzi i zniechęca)
No i powoli 'kiełkuje' PZInż. 222 w skali 1:6 ..

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 38Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024