ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
23-02-22 16:21  [T] Rysowanie szablonu w aplikacji do projektowania
Grzegorz   

Cześć,

do jednego projektu potrzebuję stworzyć sobie szablon w postaci wydruku z trójkątem równobocznym o boku 5mm. Kiedyś bawiłem się FreeCADem, więc użyłem tego narzędzia do stworzenia prostego szkicu 2D (tak to się chyba nazywa) projekt

Niestety, mimo, że długość boku ustawiłem na 5mm, to po eksporcie do pdf trójkąt jest ogromny - zajmuje 1/3 strony w pdf: pdf

Jest tu trochę projektantów, może ktoś zna FreeCAD'a i może ktoś coś doradzi (podejrzewam, że różne narzędzia CADowe mają podobne "zachowanie" w wielu kwestiach) - czy robię błąd przy eksporcie, czy jeszcze na etapie samego szkicu?

A może jest przyjaźniejsze narzędzie do tworzenia prostych szablonów do wydruku?

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [T] Rysowanie szablonu w aplikacji do projektowania  nowe
Grzegorz 1273 23-02-22 16:21
 Odp: [T] Rysowanie szablonu w aplikacji do projektowania  nowe
Kruszyna 145 23-02-22 20:14
 Odp: [T] Rysowanie szablonu w aplikacji do projektowania  nowe
Wojciech Cięciwa 394 23-02-22 20:43

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024