ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-01-22 11:10  W czym rysować/projektować?
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,
Temat nowy nie jest. Zawsze jak coś potrzebowałem, to wystarczały mi moje branżowe CADy i z pomocą geometrii wykreślnej coś tam dało się stworzyć. Ale że apetyt rośnie w miarę jedzenia, chciało by się zrobić coś większego. I tak się zastanawiam czy SkechtUp + CAD + GIMP czy coś innego. Ponieważ to jest na razie hobbystycznie, nie będę się wyrywał z zakupem Rhino itp programów. Głównie chodzi mi o rozwijanie siatek nawet prostych brył, żeby ręcznie tego nie męczyć.

 
30-01-22 20:08  Odp: W czym rysować/projektować?
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jeżeli do tej pory pracowałeś na programach typu CAD, to Rhino będzie najlepszym wyborem. Analogiczny sposób rysowania/tworzenia obiektów i nawet skróty klawiaturowe z AutoCADa działają. Na początek możesz pobrać oficjalną wersję ewaluacyjną, która jest w pełni funkcjonalna przez 90 dni. Potem nie ma już możliwości zapisania danego pliku.

--
http://messer.cba.pl

 
30-01-22 21:05  Odp: W czym rysować/projektować?
Wojciech Cięciwa   

Jeśli nie planujesz zarabiać a usiłujesz się nauczyć, to drobna podpowiedź: nadal chyba działa sztuczka z cofaniem zegara - ale wtedy musisz mieć komputer niepodłączony do sieci, żeby nie mógł sprawdzić czasu na zewnętrznym serwerze.

Jeśli natomiast chcesz zarabiać - a jesteś studentem/uczniem/nauczycielem(tu nie jestem pewien szczegółów) - to możesz nabyć wersję studencką Rhino za około 1k PLN

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-01-22 10:06  Odp: W czym rysować/projektować?
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

1. 90 dni to czasem ja mam przerwy między kolejnymi sesjami z modelem
2. Rhino rozwija siatki?
3. A stary program Siatki jest jeszcze do kupienia/odkupienia?

 
31-01-22 10:45  Odp: W czym rysować/projektować?
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rhino jest najlepszy do rozwijania powierzchni, nie ma nic lepszego od Rhino w świecie CAD.

 
31-01-22 10:55  Odp: W czym rysować/projektować?
Wojciech Cięciwa   

@X32 nie do końca się z tym zgodzę, ale tak nie ma (chyba) nic lepszego publicznie dostępnego do pracy takiej o jakiej mówimy.
Choć są tacy, którzy twierdzą, że Blender jest równie dobry, a nawet momentami lepszy bo prościej tworzy się do blendera różne plugin-y.

--

Post zmieniony (31-01-22 10:56)

 
31-01-22 15:52  Odp: W czym rysować/projektować?
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Używałem dziesiątków programów 3d i nie ma nic lepszego od Rhino.

 
01-02-22 08:49  Odp: W czym rysować/projektować?
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

Rhino ma jednak 2 cechy o których warto pamiętać:
- licencja kosztuje 4000 zł
- nie ma wersji na Linuxa

 
01-02-22 09:48  Odp: W czym rysować/projektować?
Wojciech Cięciwa   

Uczeń/student/nauczyciel - cena około 1000 zł.
Nie pamiętam teraz pełnej nazwy, ale McNeel w samej nazwie zaznacza, że "for Windows" (znaczy zaznaczał kiedyś - bo teraz jest wersja na MacOS-a

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-07-22 19:56  Odp: W czym rysować/projektować?
kuba86   

Czy ktoś z was projektował w Sketchupie model do wydruku? Nie chodzi mi o 3d, tylko normalny model do wycinania.

--
:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024