ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
09-06-21 22:02  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Z mojej strony dodam jeszcze że w procesie oczyszczania wydruku bardzo pomocna jest myjka ultradźwiękowa.
Bardzo dokładnie usuwane są resztki żywicy w kąpieli w Izopropanolu Koniecznie z sitkiem w wyposażeniu.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
12-06-21 23:39  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

A ja dodam ,że druk i czyszczenie zalecam robić w pomieszczeniach z dobrą wentylacją - szczególnie gdy jest bardzo ciepło - - alkohol izopropylowy czyli IPA strasznie śmierdzi i nieźle paruje .Oczywiście w rękawiczkach np Nitrylowych . Co do Żywić są już dostępne żywice UV mniej śmierdzące - choćby na bazie roślin.
Kolor żywicy okazało się ,że też ma znaczenie - mi dobrze drukuje się szarym, czarnym i zielonym kolorem. Po kąpieli w IPA warto dodatkowo utwardzić wydruk - wystarczy lampa UV do paznokci - lub lampa kupiona na Aliexpress do wydruków 3D.
Ostatnio udało mi się stworzyć cały model w skali 1:35 Jelcza 442 - poza plandeką i szybkami - całość wydrukowana w 3d



Także drukarki mocno staniały - żywica - koszt 1 L to jakieś 106 zł na Aliexpress więc można już w to się bawić. Do modelarstwa super sprawa

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
13-06-21 19:30  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Wojciech Cięciwa   

A 1L wystarcza na ile ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-06-21 20:18  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To zależy od objętości modelu. W Chitubox masz okno w którym program oblicza ci objętość, wagę i koszt użytej żywicy.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
13-06-21 21:43  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Oblicza w przybliżeniu - trzeba brać poprawkę że przy czyszczeniu elementów trochę żywicy też się traci oraz przy czyszczeniu kuwety. Ogólnie 1L starcza naprawdę na wiele wydruków.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
16-06-21 12:46  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

O jakiś czas tu nie zaglądałem a widzę, że wątek zaczął żyć własnym życiem :) To bardzo dobrze znaczy, że technologia już weszła na stałe do modelarstwa.

@Draccus - też miałem ale od momentu kiedy zanabyłem myjkę z naświetlarką to stała się niepotrzebna ale fakt czyści wyśmienicie. Jest tylko jeden z nią problem. Połączenie IPA z ewentualnym zalaniem myjki jest dość niebezpieczne.

@Maverick33 - świetny model :)

 
18-12-21 09:12  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Józef   

To rysowane Blenderze?

 
01-01-22 18:38  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Józef w Modo ale to nie ma znaczenia w czym modelujesz. Blender da radę na bank.

 
01-01-22 20:09  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cześć
Można spytać jak się sprawuje Sonic Mini 4K? Przymierzam się teraz do zakupu i nie wiem czy wybrać własnie mini 4k, mighty czy też mini 8k.
Przegladam wszelakie fora i filmiki. Ktoś narzekał na "wątłe" ramię mini 4k. Jak to wygląda w uzytkowaniu?

Pozdrawiam
Łukasz

 
05-01-22 18:04  Odp: [3D] Przygotowanie do drukowania 3D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Futer - też się nad tym zastanawiałem i zdecydowałem poczekać na Sonic Mini 8k. Testy pokazują że na prawdę daje rade, dwa ma solidniejsze ramię.

Przemek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024