ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-01-21 08:51  [Pytanie] Tłoczenie opon z kartonu.
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam....
Mam pytanie czy macie jakieś patenty na wytłaczanie opon z kartonu interesują mnie te boczne elementy opony, męczę się ale jakoś to słabo wychodzi. I nie chodzi mi tu o malowanie czy robienie ich całkowicie z kartonu tylko wytłoczenie oryginalnych elementów wycinaki ?
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
08-01-21 09:29  Odp: [Pytanie] Tłoczenie opon z kartonu.
Wojciech Cięciwa   

Witam

Wiele zależy od tego jakie to opony, jak współczesne, to problem mniejszy - zaznaczasz od wewnętrznej strony tą linię załamania, potem kładziesz na czymś stosunkowo miękkim (może być np. mata, albo grubsza podkładka pod mysz) i trzonkiem pędzla (lub czymkolwiek twardym i zaokrąglonym delikatnie (tu trzeba sprawdzić wcześniej) wyciskasz kształt opony.
Z oponami starszymi - z lat 20-50 - jest problem bo są znacznie bardziej 'obłe'. I tu raczej Ci nie pomogę.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-01-21 11:20  Odp: [Pytanie] Tłoczenie opon z kartonu.
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Wojtku to opony z wycinanki od FORD Tfc z Modelika na jednym z forum mistrz Wujek Andrzej pięknie je wykonał jak cały model zresztą. Zastanawiam się jak On je zrobił i zachodzę w głowę...
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
08-01-21 11:34  Odp: [Pytanie] Tłoczenie opon z kartonu.
Wojciech Cięciwa   

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7919
Tu jest ta relacja i opis jak to robić ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-01-21 12:59  Odp: [Pytanie] Tłoczenie opon z kartonu.
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Wojtku relację "Wujka" to czytałem ze 2-3 razy tak samo jak "Rutka63" ale nic nie znalazłem konkretnego no chyba, że coś przeoczyłem hmm

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
08-01-21 13:24  Odp: [Pytanie] Tłoczenie opon z kartonu.
Wojciech Cięciwa   

Nie bardzo rozumiem ...
zapewne zrobił je na tej zasadzie jak Ci opisałem.
I jak patrzę na te opony Wujka Andrzeja, to chyba wykonał je dokładnie tak samo jak Ci pisałem z oponami o mniejszej krzywiźnie boków - jedyne co trzeba by zrobić, to robić to na kilka razy i na coraz bardziej miękkim podłożu.
Zresztą musiałbyś sam spróbować.
- po 'lewej' stronie zaznaczyć 'linię gięcia', jakoś zwilżyć oponę, żeby dawała się formować (pewnie BCG) i potem ją kształtować - tak, wiem to bardzo proste - w teorii.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
15-01-21 20:54  Odp: [Pytanie] Tłoczenie opon z kartonu.
Zeus12345   

Witam


https://www.youtube.com/watch?v=w5r8EhtItmQ


Nie mam karabinka ale to mi wystarcza

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d6859b202f7113fe

opony star 266

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ea9e60b3ada93f24
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e808d321ad6ea6ba

dzieki temu filmowi problemy z bokami opon u mnie znikneły :)

Post zmieniony (15-01-21 21:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024