ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 38Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
08-12-20 00:15  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

* PZInż. 322 [4]
* PZInż. 713 [2]

...i nawet nie próbuj dyskutować ;-P

Pobrałem skrzynkę i wygląda przyzwoicie. Reszta wyjdzie przy klejeniu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-12-20 21:17  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Pozwolę sobie sie podpiąć pod temat bo zaciekawiły mnie te zmagania z procesem projektowania. Rozumiem rozterki Wojtka bo nie dość że trzeba kombinować jak dane elementy rozwinąć to jeszcze trzeba co najmniej drugie tyle się natrudzić aby dojść do tego jaki to w ogóle miało kształt/wygląd. Sam tak mam i przyznam że w moim przypadku jest to dość pasjonująca część pracy przy projekcie. O ile konstrukcja poszczególnych elementów w moim przypadku raczej nie stanowi większych problemów to druga część (czyli malowanie) juz wymaga jakiej takiej biegłości w programach koloryzujących w których dopiero nieśmiało zaczynam raczkować.
Chciałbym więc przedstawić małą próbkę i liczę na podpowiedzi co skaszanione i poprawić a co ewentualnie może zostać.


--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
29-12-20 14:09  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Czy to sprzęt polski czy nie ?
Jeśli polski, to wydaje mi się, że części: 93, 93a, 93f powinny być ciemniejsze.
Wnętrza polskich pojazdów malowano (zwykle) albo na szaro, albo na piaskowo.
Część 91b - to jak rozumiem zewnętrzna strona pancerza. O ile mnie pamięć nie myli to elementy stalowe przed pomalowaniem właściwym kolorem były malowane tzw. minią - farbą o kolorze rdzawo-brązowym. Więc na wszystkich przetarciach ten kolor powinien 'prześwitywać' ale nie podejmuję się tego oceniać.

Co do projektowania, pół biedy jak masz się na czym wzorować, gorzej jak wszystko co masz to kilka niewyraźnych zdjęć.
I siedź tu godzinami wpatrując się w tych kilka pixli - szaro-burych - usiłując coś z tego zrozumieć. A jak do tego dojdą jeszcze sprzeczne opisy ....
To już wogule kosmos ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-12-20 01:44  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

radett tak naprawdę to nie kwestia programu tylko twojego wyczucia i estetyki. Masz już dobrą bazę do dalszego politurowania. Pytanie jak głęboko chcesz wejść w "waloryzację".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-12-20 07:48  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Wyczucie to jasna sprawa, co prawda bardziej liczyłem na uwagi typu np: lepiej nie robić nitów "wypukłych". Przetarcia o których pisał Wojtek są dobrym kierunkiem ale wymagało by to dopieszczania chyba każdej linii łaczenia/krawędzi oddzielnie i odnoszę wrażenie że przy takim podejściu kolorowanie zajmie więcej czasu niż samo projektowanie?
Wojtku tak to nasz sprzęt. Wnętrze jest jasno-popielate zgodnie z P.S. 115-300 podobnie jak barwa zewnętrznych powierzchni. Sprzęt był regulaminowo malowany co roku głównie na wiosnę aby na letni okres ćwiczeń był już odświeżony. Zasada była taka że po nałożeniu podkładu (minia) pokrywano 2 warstwami farby a potem już co roku przy odświeżaniu tylko jedną warstwę. To czy jest za ciemna czy za jasna wynika przede wszystkim z różnej kalibracji naszych monitorów. :)

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
31-12-20 14:01  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

P.S. 115-300 ?
Masz może resztę tego ?
Może będzie możliwość opublikowania tego, abyśmy mieli możliwość zunifikowania kolorów?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-01-21 09:52  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Wojtku, ściągnąłem je sobie jeszcze w 2012, dostepne były na Zbrojowni ale teraz nie wiedzieć czemu jakoś ich nie widzę tam. Rozczaruje cię bo tam nie ma wzorników barwnych. Jest za to opis składu farby i zasady malowania. Nazywa sie to "Malowanie wojskowego taboru samochodowego, jego numeracji i znaków rozpoznawczych" 1928 (chociaż same przepisy opracowywane były już w 26roku).

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
21-01-21 16:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Mając chwilowo dosyć porządkowania projektu po uszkodzeniu pliku 'popełniłem' takie coś jak akumulatory.
Z pewnością jeden z nich był zainstalowany w PZInż. 152 :)

Z drugiej strony przymierzając się do projektu platformy C-VII zaprojektowałem sobie wstępnie koła szprychowe, które Szkutnik pięknie mi wypalił.
Jako, że to moje pierwsze projekty pod laser i pierwsze klejenie laserów - wyszło - jak wyszło ....

Klejone i nasączane CA ...

Kolejna wersja pewnie będzie miała piasty o większej średnicy i oś o średnicy 5mm ( a nie 3.1 jak te koła)

Czekających na resztę '152-ki' proszę jeszcze o chwilę cierpliwości..

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
09-01-22 21:12  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Szanowny Kolego Wojtku, czy można się dowiedzieć co się dzieje w temacie ciągnika PZInż 152. Bardzo mnie zaciekawił ten model. Aktualnie "męczę" się z C2P z GPM-u (sporo przeróbek) ,ale chętnie "DOPADŁBYM" taki modelik w swoje niezgrabne łapska i go nieco pomolestował :)))))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-01-22 11:01  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Taaaak ...
Zostałem wyciągnięty z zaświatów i celnym 'kopem w 4litery' przywrócony do życia :)

Niestety przez ten czas trochę rozwiniętych elementów 'przepadło w czeluściach niezbadanego świata' i będę musiał je rozwijać raz jeszcze.
Dlatego uznałem, że załatwię sprawę inaczej. Poniżej jest link do mojego dysku Google na którym będę publikował sukcesywnie to co będzie rozwijane z różnych modeli.
https://drive.google.com/drive/folders/19_VOGo1caxEQtkf8x14I3cO9Ebs51KdW
Nie są to wersje finalne, a robocze żeby można było na bieżąco popatrzeć na to co jest projektowane i zgłosić swoje uwagi

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 38Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024