ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 38Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
15-10-20 21:09  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku, poniekąd tak i poniekąd nie. Czy istnie jakiś szczątkowy chociażby opis jakiej skrzyni mogli użyć? Jeżeli całość była wzorowana na 4TP to, to może jest jakiś trop. Niby ta skrzynia z Opla jest z epoki, ale RP miała raczej umowy z Fiatem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-10-20 23:48  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Nic takiego nie znalazłem.
Ale właśnie sobie przypomniałem, że mam 'Plany Modelarskie' Polskiego Fiata 508 - więc skrzynię po prostu wezmę stamtąd.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-10-20 05:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiem, że Wikipedia to marne źródło, ale może to jakiś trop:
PZInż 152 – polski projekt gąsienicowego ciągnika artyleryjskiego z okresu przed II wojną światową. Przewidziany do holowania armat artylerii ciężkiej, uciąg na haku 5000 kg. Wyposażony w silnik gaźnikowy PZInż. 725 o mocy 100 KM (73,6 kW) przy 2800 obr./min. Większość podzespołów pojazdu była zunifikowana z zatwierdzonym do produkcji czołgiem rozpoznawczym 4TP. Do wybuchu wojny zdołano wyprodukować parę prototypów.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-10-20 09:11  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Chopin, co to spać nie możesz :D?

A wracając do problemu - w wielu miejscach piszę, że PZInż. 152 miał silnik PZInż.725 - ale jest jeden problem.
silnik PZInż. 725 ma wysokość prawie 1m ! (dokładnie to 980mm) i żadną miarą nie wejdzie w osłonę jaka jest widoczna na większości zdjęć.
Co daje dwie możliwości:
1) PZInż. 152 faktycznie przebudowano i wyposażono w silnik rzędowy PZInż. 725 - ale nie ma żadnych zdjęć tego pojazdu po przebudowie
2) Nie przekładano silnika i do końca PZInż. 152 miał ten sam widlasty silnik PZInż. 425/402 (raczej 425) - bo ten silnik jak najbardziej się mieści pod osłoną jaką znamy ze zdjęć

Co do skrzyni biegów to postanowiłem nie kombinować tylko zaadaptować tą z Polskiego Fiata 508 "Łazik"

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-10-20 23:12  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku po prostu złamany mostek ma swoje kaprysy i odzywa się wtedy kiedy mu się podoba, a nie kiedy ja bym "miał na to ochotę" :-/

Co do wzmianki z Wikipedi to tylko taka moja luźna sugestia. Jeżeli są znane silniki jakie stosowano w PZInż-152, to pewnie skrzynie biegów były tym silnikom dedykowane, a to już jakiś trop. Oczywiście to tylko moja luźna interpretacja faktów i nie wiem czy do czegoś to się przyda.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-10-20 11:31  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

DOSYĆ!!

Mam serdecznie dosyć wnętrza PZInż. 152. Patrząc na to mam 'odruch zwrotny' i mój żołądek się buntuje .... :(

Koniec. I kropka.
Tak będzie wyglądać finalna skrzynia biegów z PZInż. 152.


I dopóki nie będzie żadnych materiałów, pozwalających na lepszego modelu zostaje TA
Teraz biorę się za dyferencjał.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-10-20 12:21  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku i jest pięknie. Spasuj to tylko z resztą, rozwiń, i bierz się za kolejne elementy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-10-20 14:47  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Zainstalowane .....

Skrzynia biegów, dyferencjał, łączący je wał. teraz przeguby kardana na osi napędzającej lewe sprzęgło boczne.

Lekko zdekompletowany kadłub, to co jest zielone, czeka na przeróbki.


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-10-20 16:08  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku!!! Ty mi komory silnika nie ruszaj!? Bo będę musiał nowy kadłub zrobić ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-10-20 16:17  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Osłona - zostaje.
Nie mam pojęcia co wstawić 'do środka' - znaczy się mam, ale czas stracony na modelowanie silnika wole przeznaczyć na coś innego.

Podobnie podłoga się nie zmieni, ale siedzenia dla kierowcy - zapewne tak (choć te które są też będą) - bo nie wiem, które lepiej się prezentują.
Dziś/jutro jeszcze postaram się zrobić układ kierowniczy (a przynajmniej jego część)

Zastanawiam się też czy robić przeguby kardana na osi napędzającej, czy tylko zrobić 'fałszywe osłony' .

I to będzie w zasadzie koniec.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 38Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024