ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-03-20 13:31  Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Strasznie się namęczyłem żeby zrobić podposzycie do Hood 1;300 MM. Przygotowanie kadłuba zajęło mi chyba z miesiąc, a i tak nie do końca wyszło ok. Teraz mierzę się z zamiarem rozrysowanie sobie elementów do podposzycia do Dragona w CAD.

Natomiast projektant wystarczy, że przesunie na wręgach linię o 1mm do środka, wykorzysta oklejki i podposzycie gotowe.

Dlaczego nie jest to jeszcze powszechne. Chciał bym żeby skoordynowany głos ludu dotarł do projektantów

 
29-03-20 15:09  Odp: Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Radomir, a pomyślałeś, że trzeba by wtedy dodać do wycinanki drugie tyle stron, ile zajmuje samo poszycie?
A to nie jest takie proste z technicznego punktu widzenia. Nie wspominając o cenie.
Teoretycznie możesz przecież sobie skopiować strony z poszyciem i wyciąć je przesuwając linię o 1 mm do środka.
To jest prostsze. Nie wspominając o cenie ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
29-03-20 15:57  Odp: Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Drogi od 10 lat niewidziany Smoku :-) Gdybym czas poświęcony na wykonanie podposzycia spędził na wykładaniu towaru w Tesco to zarobił bym na 10 kompletnych modeli z podposzyciem. Razy 500 modelarzy - dla projektanta podposzycie to dzień, dwa, tydzień roboty, dla wydawcy $.

 
29-03-20 17:45  Odp: Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Lotniskowiec HORNET od Szkutnika w 1:200 jest też w wersji z podposzyciem :-) Można go od razu wyciąć laserem.

--

Post zmieniony (29-03-20 17:46)

 
29-03-20 19:44  Odp: Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

No właśnie, tak chciałem pomachać i się przypomnieć o te laserki do samolotów do Horneta i inne tam siatki do zuikaku

i podposzycie 1:300 ;-))))

 
02-04-20 21:07  Odp: Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szacun dla SZKUTNIKA! Chciałem podposzycie do Horneta 1:200 napisałem e-maila i przygotowali mi. Super podejście. Pozdrawiam cały zespół SZKUTNIKA i życzę dalszych sukcesow wydawniczych.

 
30-09-20 21:11  Odp: Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Hej,

w sumie to bez dodatkowych kosztów projektant przy krawędzi wręgi może narysować linię cofniętą o milimetr. To już znacząco usprawni cały proces budowy podposzycia. Wtedy wręgi się kseruje podkleja i wycina o milimetr mniejsze.

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
01-10-20 08:59  Odp: Laserowo wycinane podposzyce - dlaczego jeszcze nie jest powszechne ?
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Po raz pierwszy pojawiło się to w Akagi z Answera z tego co wiem. A podposzycie do kupienia jest do Horneta u Szkutnika - wiec można. Ja postanowiłem, że nie kupię żadnego nowego modelu okrętu bez podposzycia. A że tego co mam na razie mi wystarczy na 20 lat to wywieram presję na wydawców ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024