ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-10-19 17:12  Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
Alcazar1   

Witam kolegów.

Na podstawie zdobytych planów budowli, chciałabym zaprojektować model kartonowy do sklejania.
Proszę o poradę za pomocą jakiego programu sugerujecie to zrobić.
Pytanie kieruję do praktyków, którzy z projektowaniem modeli mieli do czynienia.
Za porady typu "wydaje mi się..." z góry dziękuję, bo na niewiele się zdadzą.

Pozdrawiam serdecznie.

 
15-10-19 19:00  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
Gdaś 

 

Rhinoceros , wersja studencka w bardzo przystępnej cenie , nawet rysunki wolę w nim kreślić niż w corelu ,

--
uszanowanko gdaś

 
15-10-19 21:03  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rhinoceros jest najlepszy, wersja trialowa działa 90 dni bez ograniczeń.
https://www.rhino3d.com/download

Post zmieniony (15-10-19 21:05)

 
16-10-19 10:43  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

To prosze zdradźcie ile kosztuje studencka wersja Rhino, bo szukam i znaleśc nie mogę.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
16-10-19 13:45  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
Wojciech Cięciwa   

Około 1000zł (wiele zależy od kursu walut).
Cena waha się w przedziale 950 - 1100 zł.

https://sklep.bardins.pl/projektowanie3d

--

Post zmieniony (16-10-19 13:46)

 
16-10-19 16:06  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To nie jest wersja studencka, tylko wersja edukacyjna, może ją nabyć każdy kto uczęszcza do szkoły - jakiejkolwiek. Co ważne, wersję EDU można wykorzystywać komercyjnie.

 
18-10-19 09:52  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Sporawo. Z drugiej strony...

 
28-10-19 22:11  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Nie jest to sporo za program z takimi możliwościami.
Ja za AutoCada LT do projektów budowlanych co roku płacę ok 2000 zł, a tutaj widzę, że licencja jest dożywotnia :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
29-10-19 09:10  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
Wojciech Cięciwa   

Jeśli na tym zarabiasz to nie jest to problem. Problem zaczyna się kiedy chcesz się "pobawić" dłużej programem. Ale też uważam, że program wart jest swojej ceny.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-10-19 07:02  Odp: Budowle- pytanie do praktyków- jaki program do kreślenia siatek?
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Wydaje mi się, że jeśli tylko chcesz się pobawić, to płacenia też nie unikniesz, bo w sposób legalny nie dostaniesz żadnego tego typu programu, może poza Blenderem, ale nie wiem czy tam się da generować rozwinięcia.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024