ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-01-19 20:41  [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Witam chciałbym zmierzyć sie zaprojektowaniem bryły 3d budynku sakralnego. Jak zdobywacie plany budynków z których potem wykonujecie modele? Moje najprostsze podejście typu zadzwonić, zajść zapytać poprosić nie przynosi efektów.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
30-01-19 10:44  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Grigorij     

1) najprościej to probostwo i proboszcz - tylko z nim to rozmowa jak z przedsiębiorcą , nie widzi korzyści dla siebie/parafii = nie jest zainteresowany
2) rozmowa z kurią ( patrz powyżej ) po to by proboszcz nie zasłaniał się że kuria ma inny pogląd
3) można równolegle spróbować w gminie - mają w wydziałach architektury plany budynków . Natomiast z urzędnikami potrzebę posiadania planów musisz uzasadnić, dobrze jest się wesprzeć radnym i wystosować tzw. zapytanie publiczne.
Jak widzisz po tym co napisałem nie jest to wcale takie proste - pójść i zapytać.
Z drugiej strony postaw się na miejscu tych wszystkich ludzi , i odwróć pytanie co by było - gdyby tak ktoś chciał od Ciebie szczegółowe plany Twojego majątku trwałego czyt. budynku ???
Z osobistych doświadczeń to napiszę tylko tyle , ŻE MI w wypadku dość prostej kapliczki zajęło 2 lata.
- Wyciągnąłem z kieszeni najpierw 5 stów na potrzeby parafii a potem dołożyłem tysiąc.
PLUS zapewnienie dla proboszcza że bez zgody jego i kurii plany nie ujrzą jak to się mówi "światła dziennego".
P.S.
Pamiętam na sąsiednim forum też takie pytanie ale dotyczące remizy OSP - okazało się że w miarę dość szczegółowe informacje są w sieci na stronach BIPów i nie trzeba nigdzie chodzić i się prosić.
Ja bym zaczął od przesortowania sieci i bibliotek cyfrowych - jeśli to rzeczywiście ma być w formie ćwiczenia.

 
30-01-19 16:03  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Ok, dzieki wielkie za podpowiedz. Pomogłeś mi trochę.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
01-02-19 11:59  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Ale po co tak kombinować ?? Wystarczy porobić odpowiednią ilość zdjęć i samemu narysować sobie plany. Zerknijcie na moje 2 modele: Kaplicę z Małoszyc i Kościół z Objazdy. Oba wykonane tylko na podstawie zdjęć i własnych pomiarów.

W przypadku budowli, które mam w pobliży i do których mogę podjechać najpierw robię zdjęcia poglądowe wszystkich ścian, zakamarków oraz całych elewacji (jak najbardziej z ich środka, z dużych odległości i prostopadle) potem w domu staram się narysować wszystkie ściany i tyle ile dam rady otworów. Potem jadę ponownie i na te rysunki nanoszę zmierzone taśmą wymiary. Potem w Corelu rysuję sobie zarysy ścian i już w czasie projektowania uzupełniam rysunkami detali.

W przypadku odległych budowli, których raczej nie odwiedzę ponownie robię maksymalnie dużo zdjęć zarówno całości, jak i elementów oraz detali. Jeżeli mam czas i miarkę to staram się pomierzyć najważniejsze wymiary, jeżeli nie mam to przy elewacji stawiam cokolwiek co będzie widoczne, a czego wymiar znam (telefon, notes, trójkąt z auta czy cokolwiek. Potem już w domu w Corelu wszystko nanoszę.

Najważniejsze to pomierzyć choć kilka głównych wymiarów, np.: szerokość otworów okiennych i drzwiowych, odległości między oknami, czy chociaż (w przypadku budowli z cegieł) jaka jest długość 10 cegieł z 10 fugami oraz jaka jest wysokość 10 warstw cegieł z fugami. Dzięki tej wiedzy bez problemu zmierzę sobie wysokość nawet najwyższych okien.

Za darmo, bez pytania, bez szukania materiałów. 2 dni zabawy na kompie i plany gotowe.

Jeżeli potrzebne jakieś uszczegółowienie to pytajcie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
08-02-19 17:46  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Mozna też tak Astra28 ale im wyższy budynek tym większe zniekształcenie i bład szacowania pomiaru tam wyżej. Obiekt który chciałbym zrobić ma dosyć złozony dach i poddasze.

Zresztą przyznasz ze mając plany sprawa diametralnie się upraszcza a i opracowanie zyskuje na jakosci odwzorowania ;)

Jutro jade zobaczyć co da się załatwić bezpośrednio. Na razie przez znajomego / znajomego słabo to poszło.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
08-02-19 22:28  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Jarek 

 

Cześć,

Zobacz tutaj, może będzie pomocne

http://www.modelarstwott.pl/techniki-porady/odtwarzanie-budynkow-ze-zdjec/

Pozdrawiam

 
10-02-19 13:55  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dzięki Jarek, to będzie bardzo pomocne.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
21-02-19 19:55  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spróbuj z google earth wersja pro jest darmowa.... i tam masz linijkę do dla brył 3D... swoją drogą jak to jest z modelami takich budynków jak Wawel czy innych znanych sławnych zabytków... Można wykonać model korzystając np ze zdjęć i nie pytać nikogo o pozwolenie np na umieszczenie zdjęć takiego modelu w internecie?? Można robić sobie fotki na tle takich obiektów... ale kto posiada prawa do wizerunku takich budowli ? Właściciel?

--
pośpiech? nie tędy droga :)

 
23-02-19 14:57  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Łukasz - Nie musisz nikogo prosić o pozwolenie.
Co do planów budowli sakralnych to prawie wszystko jest w sieci i w ksiązkach, nie trzeba chodzić do proboszcza chyba, że ktoś ma za dużo kasy.

 
24-02-19 21:15  Odp: [Pytanie] Plany budynkow sakralnych
Grigorij     

ta zwłaszcza jeśli ktoś ma ochotę na kapliczki mniej odwiedzane
(uczę******* - od uczęszczać odwiedzać , hmm "Staropolszczyzny mi się zachciało" tej interwencji moderatora to nie rozumiem
/ hehe ciekawe czy już opty vel owm vel pt82 powysyłał moderatorom i adminowi słowniki języka polskiego ????/) ,
to życzę powodzenia w szukaniu w sieci i na pewno każda biblioteka dysponuje przepaśnym księgozbiorem :)))
plus czasem łatwiej jest dostać coś przypadkiem za niewielkie pieniądze w antykwariacie tzn. jakieś zdjęcie obiektu nieistniejącego bądź przebudowanego jak uzyskać dostęp do materiałów odnośnie tego zabytku w bibliotece.
Szczerze powiedziawszy to już jest lepszy sposób tzw."turystyczny" kolegi Astra28 i sprawdzony nie raz ,
sam też się uciekam do tego jeśli dokumentacji nie ma skąd wykopać bo jej po prostu nie ma
-patrz kapliczki wiejskie na mało uczęszczanych traktach.

Post zmieniony (25-02-19 11:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024