ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-09-18 21:07  [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Witajcie,

postanowiłem, że spróbuję swoich sił w projektowaniu modeli kartonowych. Na tapet wyląduje czołg Mark I w trójbarwnym malowaniu jednostki „Clan Leslie” z bitwy pod Sommą. Będzie to typowa wydmuszka ze względu, że projektowanie chcę poćwiczyć na w prostym modelu.
Surówkę mam zamiar kleić po skończeniu „Modelikowego” A7V, podczas klejenie surówki będę poprawiał błędy projektowe – oby było ich jak najmniej :) Poniżej przedstawiam moje pierwsze wypociny.

Środkowa część kadłuba:


Dolne poszycie, planuje w modelu wykonać podziały blach - zobaczymy co z tego wyjdzie :) Dla ułatwienia modelowania, grzybki nitów zamieniłem na krążki.


CDN.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
04-09-18 13:18  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Super sprawa, gdyż na rynku brakuję czołgów z okresu I Wojny Światowej.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
05-09-18 20:05  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

W jakim programie tworzysz?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-09-18 20:43  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Ceva,

robię w legalnym AutoCadzie i SketchUp + Vray :)

--

Post zmieniony (05-09-18 20:43)

 
06-09-18 21:08  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Ja działam ostatnio tylko w Rhino 5.0 edu i nie bardzo czaję, po co do projektowania modelu używać tylu programów, ale nie o tym rzecz.
Jesteś pewny, że nitowanie kadłuba przebiegało dokładnie w ten sposób? Ze względów wytrzymałościowych jest trochę nielogiczne...
O ile wytrzymałość poszczególnych płyt pancerza po nawierceniu otworów była by ok, to wytrzymałość szkieletu, lekko dyskusyjna.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-09-18 21:18  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Wiesz co, używam programów które znam i na które mnie stać :) O Rhino myślę, ale potrzebuję chwilę czasu na naukę oraz trochę kasy na licencję.

Co do podziału blach oraz nitowań to posiłkowałem się rozmieszczeniem ceowników w przkrojach oraz rysunkami "elewacji". Masz rację, zweryfikuje to przy okazji kolejnego posta. Z drugiej strony Mark I jako jedna z pierwszych konstrukcji mógł mieć jakieś nielogiczne rozwiązania :)

Dzięki za zainteresowanie się tematem!

--

Post zmieniony (06-09-18 21:19)

 
17-09-18 21:09  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Co by się nie kłócić - tak to wygląda w oryginalnym Mark I :)



Niestety zrobiłem tylko parę zdjęć :)

Galeria:
https://imgur.com/a/jKXqKki

 
17-09-18 23:33  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Dzięki za zdjęcia, na pewno się przydadzą, ale to jest Mark IV ;)

Już ogólnie mam rozwiązanie tej kwestii podziału blach. Myślę, że w przyszłym tygodniu pokażę coś więcej. Obecnie jestem na etapie wykańczania A7V.

Aby nie spamować w wątku, kolejny mój wpis będzie już z kolejnymi renderami.

--

Post zmieniony (17-09-18 23:44)

 
08-10-18 21:34  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Witajcie,

prace nad Markiem przerywane są batalią związaną z kończeniem gąsienic do A7V. W przerwach od pracy udało mi się troszkę zaktualizować model.
Jak tylko skończę tę niemiecką lodówkę z okresu WWI Mark przyspieszy :)




Aby później nie pogubić się w wszystkich elementach, powoli tworzę również instrukcję - ta wrzucona na fotosika może być nie czytelna, ze względu na maksymalną wysokość wrzucanego pliku.


Po uwagach Cevy dot. układu pancerza na spodniej części czołgu, zacząłem drążyć temat.
Faktycznie moje wcześniejsze układy płyt były błędne, zasugerowałem się poniższym pierwszym zdjęciem, że taki podział będzie biegł przez całą długość pojazdu. Drugie zdjęcie przedstawia wywróconego Mark IV - zakładam, że we wcześniejszych wersjach podział płyt był zbliżony.



Jak mam dość modelowania, bawię się testowo przy szacie graficznej modelu. Poniżej przedstawiam fragment pancerza z lekką fakturą blachy oraz pierwsze próby zrobienie nitów "3D". Na pewno model zostanie dodatkowo zwaloryzowany - zacieki, błoto, rysy na pewno się pojawią.


--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
09-10-18 16:43  Odp: [Relacja] Czołg Mark I - Skala 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Noooo - grafika wygląda JUŻ obiecująco - może być ciekawie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024