ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-06-18 20:39  [Pytanie] Wydanie modelu + prawa autorskie
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Jeśli kiedykolwiek znajdę wystarczająco dużo wolnego czasu (na co się póki co nie zanosi) mam w planach zaprojektowanie modelu budynku kościoła w mieście w którym żyję od urodzenia. Jak wygląda kwestia wydania modelu od strony prawno-organizacyjnej? Chciałbym to zrobić dla czystej satysfakcji, więc nie potrzebuję wynagrodzenia od wydawcy. Z drugiej strony wiem, że model powszechnie nieznanego budynku jest potencjalnym kandydatem do bycia modelem o niskim zainteresowaniu klientów. Czy znacie sytuacje w których wydawnictwa wydają model od projektanta wolontariusza? Jaki jest format plików które wydawnictwo przyjęłoby jako bazę do wydania modelu? Czy w przypadku zrzeczenia się zarobków mogę korzystać z oprogramowania, które nie zezwala na używanie komercyjne? (Póki co korzystam tylko z autocada 2d, do projektowania budynku chyba wystarczy). Po drugie: czy zaprojektowanie budynku bez zgody właściciela nie byłoby naruszeniem praw autorskich?

 
27-06-18 10:17  Odp: [Pytanie] Wydanie modelu + prawa autorskie
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Zgłoś się do świat z kartonu. Raczej, spodziewał bym się wydruku w cyfrze bo wtedy mniejsze ryzyko dla wydawcy. Co do softu, nawet za symboliczną złotówke na umowie,t o wciąż komercyjne wykorzystanie. Nie wiem jak traktowane jest darmowe udzielenie modelu ale nie sądze zeby tak się dało.
co do projektu budynku, niby mogłby zdaje się, ale jesli określisz to mianem promowania regionu etc, mysle ze to nie problem

--
Si vis pacem, para bellum

 
27-06-18 21:29  Odp: [Pytanie] Wydanie modelu + prawa autorskie
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Widzę, że do projektowania zabierasz się jak pies do jeża.
Chesz sobie skleić model kościoła dla satysfakcji
Idziesz do proboszcza i mu mówisz co Ciebie gryzie. Ponieważ chcesz to zrobić za free
gość będzie w 7 niebie. Projektujesz model i udostępniasz go w sieci za darmochę.
Z dokumentacją kościoła nie powinieneś mieć problemu - ksiądz sam Ci ją w zębach przyniesie.
Jak ksiądz będzie miał jaja to podpowie z ambony babciom, że jest okazja aby wnuczki skleiły sobie model naszego kościoła tylko potrzebne jest kilka groszy na wydruk.
Na odpuście ministranty zbierają kasę do puszek. Drukujesz modele - i tu raczej druk cyfrowy. Dzieciaki na lekcji religii kleją modele i babcie się cieszą że mają replikę kościoła w domu.

Najlepsze są najprostsze rozwiązania.

PS
Co do autocada 2D.... to się nie wypowiem. Nie moja działka.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-07-18 10:24  Odp: [Pytanie] Wydanie modelu + prawa autorskie
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam. pracuję zawodowo w AutoCadzie już 9 lat i da się w nim zaprojektować proste bryły, jak budynki, czy rakiety, bo sam to robiłem, ale jeśli chodzi o grafikę (kolor, tekstury) AutoCcad odpada kompletnie! Bardziej Corel...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
16-07-18 12:46  Odp: [Pytanie] Wydanie modelu + prawa autorskie
Peter_D   

Koledzy trochę demonizują...

Po pierwsze, to że Ty nie będziesz miał złotówki, to nic nie znaczy. Wydawca będzie miał z tego kasę, a on musi, w razie kontroli, przedstawić autora i oprogramowanie na jakim był model wykonany. Poza tym, to że nie masz z tego kasy nie znaczy, że nie masz od tego korzyści...nawet jeśli taka korzyść to wpis do portfolio, dzięki czemu będziesz miał klientów i miliony monet...oczywiście to przypadek ekstremalny, ale wiesz jak jest.

Zrób tak.

Wykonaj model w sketch3D, albo tam zaimportuj model z CADa. Udostępnij model za free w necie i koniec problemów. Nikt absolutnie nie będzie się Ciebie czepiał, zwłaszcza za model "jakiegoś kościoła".

I koniec imprezki :)

 
24-08-18 15:50  Odp: [Pytanie] Wydanie modelu + prawa autorskie
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Panpanek,

w linku poniżej przesyłam mój pierwszy projekt modelu przedstawiający wieżę z mojej rodzinnej miejscowości - Otmuchów.

https://shape-studio.pl/modelarstwo-kartonowe/

Co do programowania: ze względu, że z wykształcenia jestem architektem posiadam licencje na AutoCada i SketchUpa, to w nich wykonałem model. Więc się da i nie potrzeba w takim wypadku np. Rhino czy 3ds maxa. Do tekstur użyłem Gimpa. Wydaje mi się, że na początku warto porobić kilka darmowych modeli, by się sprawdzić :)

Jeśli chodzi o prawa autorskie. To tworząc model nie naruszasz niczyich praw autorskich ponieważ nie przerabiasz budynku.

--

Post zmieniony (24-08-18 16:43)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024