ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-05-09 13:01  [Siatki] Siatki 4.1
KubaZ   

Witam,

Miło mi poinformować, że na stronie http://www.gremirmodels.com w dziale Downloads zamieszczona została wersja instalacyjna programu Siatki 4.1.

Oto wykaz różnic w stosunku do Siatek 4.0

1. Główną nowością, która pojawia się w Siatkach 4.1 jest możliwość definiowania zarysu wręgi poprzez automatyczne skanowanie bitmapy zawierającej tę wręgę co upraszcza, przyspiesza i ułatwia uzyskanie większej dokładności. Do programu dołączony jest podręcznik opisujący szczegółowo te metodę.

2. Rozszerzeniu uległy ustawienia programu. Dodano możliwość definiowania grubości linii obrysowej oraz jej wygładzania (antyaliasing) przy eksportowaniu grafiki rastrowej (bitmap). Podobnie można zdefiniować grubość linii również w przypadku wydruków a dodatkowo można niezależnie od innych opcji zdefiniować kolory obrysu i tła drukowanych rozwinięć. Grubość obrysu oraz wygładzanie można również ustawić dla rozwinięć wyświetlanych w głównym oknie programu w opcji Preferencje.

3. W opcji tej można wybrać jako domyślną metodę definiowania zarysu dla poszczególnych kreatorów nową metodę „Analizowanie (skanowanie) bitmapy”.

4. W ustawieniach wprowadzone zostały dwa nowe sposoby edycji wartości. Liczby można wprowadzać za pomocą zintegrowanego kalkulatora. Kolory wprowadzane mogą być przy użyciu nie tylko palety systemowej Windows ale jako odpowiedniki RGB kolorów Federal Standard, RAL, RLM oraz kolorów farb Humbrol i Vallejo. Po wybraniu palety lista obok zostaje wypełniona kolorami należącymi do niej. Na pierwszej pozycji zawsze występuje kolor, który może zostać zdefiniowany samodzielnie przez użytkownika. Jak zawsze w takich przypadkach należy zaznaczyć, że kolory RGB są jedynie przybliżeniem rzeczywistych kolorów i mogą się od nich różnić, a dodatkowe zniekształcenia mogą wprowadzić przekształcenie RGB do CMYK i ustawienia drukarki.

5. Do dotychczas obsługiwanych formatów graficznych czyli BMP, JPG, GIF i TIF doszedł kolejny, a mianowicie PNG.

6. W oknie wyboru rodzaju kształtu pojawiła się możliwość wczytania kształtu uprzednio zapisanego w edytorze, bez konieczności otwierania tego edytora. Analogiczne rozszerzenie zostało wprowadzone do okna wyboru rodzaju przekroju toroidu.

7. Niewielka zmiana została wprowadzona w przypadku prostopadłościanu z walcową ścianą. Ponieważ najczęściej nie mamy na planie informacji o promieniu walcowej ściany, wygodniejsze jest zmierzenie i podanie wysokości łuku. Dlatego w nowych Siatkach dane tej bryły wprowadzane są właśnie tak. Przy okazji poprawiona została startowa pozycja widoku 3D oraz położenie wygenerowanych rozwinięć.

8. Z programem zintegrowanych jest dziewięć podręczników, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeden z nich to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dla wszystkich użytkowników Siatek 4.0 upgrade jest bezpłatny. Nową wersję należy nadinstalować na poprzednią. Nie będzie wymagała ponownej rejestracji.

Pozdrawiam,

Kuba

--

 
29-08-10 17:51  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witaj Kuba.
Wszystko to jest fajne, ale jak zainstalowac upgrade?? Mam plik "siatki 4.1" i zadnego rozwiniecia typu exe albo podobnego. klikam na plik i nic sie nie dzieje. Moglbys mi jakos lopatologicznie wyjasnic jak to zrobic??
PS. Do wersji 4.0. Dziwnie sie wpisuje np. odleglosc miedzy profilami (okienko z widokiem 3D). Jesli chce wpisac np 24, musze wpisywac od konca, bo inaczej dostaje wynik 42.

Pozdrawiam.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
01-09-10 15:47  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
KubaZ   

1. Pobierasz plik Siatki 4.1 & Tutorials.zip z działu Downloads na http://www.gremirmodels.com.
2. Rozpakowujesz go za pomocą np. 7-Zip (do pobrania z http://www.7-zip.org/).
3. Uruchamiasz Siatki 4.1 & Tutorials.exe i postępujesz zgodnie ze wskazówkami.
4. Uruchamiasz Siatki, rozwijasz cokolwiek i próbujesz np. wydrukować wygenerowane rozwinięcie, co uruchamia procedurę rejestracyjną.
5. Procedura ta generuje wiadomość rejestracyjną, którą przesyłasz do mnie.

Powodzenia :-)

--

 
02-09-10 09:35  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
Wojciech Cięciwa   

A ja zadam "nieśmiertelne" pytanie:

Kiedy wersja dla systemu Linux?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
02-09-10 15:48  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
KubaZ   

Na razie nie przewiduję wersji dla Linuksa - pracuję nad nowymi funkcjonalnościami (przenikanie i rozwijanie wg zdefiniowanej ścieżki). A takie informacje jak http://pclab.pl/news43116.html nie zachęcają do wykonywania takiej wersji :-( .

Pozdrawiam

 
02-09-10 16:39  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
Wojciech Cięciwa   

Taaak ... :)

Jest takie stare przysłowie: " Jest: prawda, g**no prawda i statystyka" .... :D
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

A ja jestem daleki od idealizowania, ale sadzę, że maszyny linuksowe maja jakieś 10% desktopów domowych (z firmowymi już różnie) bo większość ludzi na linuksach blokuje wszelkie śmieci "statystyczne", ale fakt daleko mu do 85-90% Windows.
Ponadto w wielu wypadkach na maszynach chodzą dwa systemy operacyjne - do pracy i do grania (jak u mnie)


Więc zostaje tylko czekać.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-09-10 09:21  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
KubaZ   

Tu akurat muszę się zgodzić - statystyki przedstawiane globalnie mogą mocno się różnić od tego jak wygląda sytuacja w segmencie komputerów domowych, choć te 10% to raczej przesada. Na razie jednak pozostaje tylko Wine - z pełną świadomością niedoskonałości takiego rozwiązania.

 
18-09-10 03:23  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Dzieki serdeczne za pomoc. Siatki sie uruchamiaja na starym kodzie rejestracyjnym. Jest ok. Teraz sie musze ich tylko nauczyc.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
18-09-10 09:09  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
KubaZ   

Cieszę się :-)

Siatki uruchamiają się zawsze bez względu na klucz. Klucz jest potrzebny do ich pełnego działania czyli generowania rozwinięć za pomocą kreatorów, drukowania i zapisywania wygenerowanych rozwinięć.

--

 
06-03-12 15:18  Odp: [Siatki] Siatki 4.1
zielony   

czy można tu wrzucić do tej wersji cały model 3d i go rozłożyć czy trzeba zainwestować 80 $ a tego nie chcę bo to tylko na jeden model

Post zmieniony (06-03-12 16:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024