ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
18-04-18 13:57  Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam

Jakiś czas temu modernizowałem pokład Hiei z Małego Modelarza. Postanowiłem to samo zrobić z Batorym. Jednak przemalowanie klepek na Hiei nie podobało mi się (tam wymieniałem tylko kolor). Pomyślałem, dlaczego nie ułożyć pokładu od zera i użyć prawdziwych tekstur desek? Chwila z wujkiem Google i miałem 28 gotowych klepek. Złożyłem to w całość na zeskanowanym fragmencie modelu. Trochę nietypowe deskowanie (co 6-ta) choć zdjęcia oryginału pokazują jeszcze nieco inny schemat, trudny do odwzorowania. Ale nie o tym.
Wrzucam poniżej jeden z pokładów (skan 600DPI). Na ekranie bardzo mi się podoba. Jednak przy wydruku, totalna klapa. Moja drukarka HP OfficeJet 6700 całkowicie sobie nie radzi. Pionowe czarne linie mocno zlewają się przyciemniając całość. O fakturze desek nie wspomnę.



Nie mam dostępu do jakiegoś porządnego kolorowego lasera. Pytanie tylko czy to coś zmieni? Szerokość desek ustaliłem początkowo na 15cm co w skali 1:300 daje 0,5mm. Na wydruku totalna sieczka, wszystko się zlewało. Dlatego poszerzyłem deski do 0,72mm (czyli ciut mniej niż w oryginalnym opracowaniu, gdzie szerokość wynosi około 0,9mm). Niestety nadal nie jestem zadowolony. Te 2400x1200DPI drukarki to wydaje mi się lipa i chwyt marketingowy (wiem, że DPI druku to nie to samo co DPI skanu). Co prawda nie testowałem na papierze foto tylko zwykły ksero.

Moje pytanie do bardziej doświadczonych.
Czy tak zaprojektowany pokład da się sensownie wydrukować? Czy przy tej skali i szerokości desek wystarczy jedynie ustalić różny kolor klepek i to w zupełności wystarczy? A zabawa w fakturę to sztuka dla sztuki?

--
pzdr
Kemot

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
Kemot 2466 18-04-18 13:57
 Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
tineo 631 18-04-18 21:01
 Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
Kemot 519 20-04-18 08:47
 Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
noker 530 22-04-18 08:44
 Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
Kemot 502 23-04-18 10:35
 Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
noker 535 24-04-18 11:06
 Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
Kemot 519 25-04-18 12:14
 Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku  nowe
Alski 1294 28-04-18 21:58

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024