ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
13-01-16 03:47  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Mam pytanie do Szanownego Kolegi. W jaki sposób zrobiłeś efekt 3D na kołach, elementach kadłuba i wewnętrznych powierzchniach pokryw podwozia? Corel Draw, Corel Paint czy Photoshop? Patrząc na ten obrazek:
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /w/3KBi/
przypuszczam, że to są osobne linie narysowane w Corel Drawie tylko każde w innym kolorze (jasnoszare i ciemnoszare). Niemniej wole się zapytać.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
13-01-16 10:57  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
RAVEN6   

W takim razie bez "panowania" bardzo dziękuję Ci za poważną i wyczerpującą temat odpowiedź. Pozostaje mi jedynie ubolewać nad faktem, że tak piękny graficznie model nie znajdzie się w mojej kolekcji. Nie ukrywam, że nieco rozmarzyłem się, żeby skleić tego Me-262... Mam nadzieję, że chociaż Ty skleisz to cudo, tak aby można było się cieszyć widokiem gotowego modelu w tych barwach. Przy okazji pozwolę sobie wyrazić ubolewanie że Liga Obrony Kraju nie jest - jak wynika to z Twojego postu - zainteresowana wznowieniami starszych modeli w nowej szacie graficznej, a zamiast tego wydaje w nieregularnych odstępach czasu jakieś "dziwne" modele nie wiadomo do kogo adresowane (zbyt trudne dla początkujących, zbyt uproszczone i w kiepskiej szacie graficznej jak dla bardzo wymagających mistrzów kartonu - vide Halifax czy B-25). Ale to już inny temat.. Pozostaje mi jedynie się łudzić, że być może właściciel praw autorskich (podejrzewam o to LOK) zdecyduje się kiedyś wznowić model Me-262 w Twoim opracowaniu graficznym, albo, że chociaż wyrazi zgodę na opublikowanie go przez Ciebie np. w formie elektronicznej. Byłoby miło:) Pozdrawiam!

 
13-01-16 17:43  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzychu74 w tym konkretnym przypadku dokładnie tak. Jako malarz takie rzeczy powinieneś rozpoznawać od razu ;-) Zresztą technika światłocienia to podstawa rysunku i malarstwa odręcznego, czy to w technikach analogowych czy digital painting-u. Zasady są dokładnie te same. A narzędzia? Co komu wygodniejsze w użyciu. Ja mam ten luksus, że w grafice 2D i foto edycji mam wolną rękę w praktycznie każdym dostępnym sofcie. A jak bym się zaparł to i w Wordzie bym coś ukręcił ;-P Jedyne co Ci mogę doradzić to stosuj te same triki, które stosujesz przy malowaniu na płótnie. Tu będziesz miał tylko trochę inne narzędzia. Niestety nic na skróty się nie uda. A przynajmniej bardzo rzadko.
Już gdzieś wcześniej pisałem, że niema uniwersalnych metod (w stylu: poprowadź mnie za rączkę, krok po kroku itp) na uzyskanie konkretnego efektu. Gdyby kamuflaż był bardziej skomplikowany (np: dwa kolory z płynnymi przejściami między jednym a drugim) ta metoda nie miała by już racji bytu. Trzeba by było użyć soczewek i efektów przenikających się wielokrotnie itp itd. Strasznie obciążająca komputer robota. Może za jakiś czas opracuje jakąś mniej męczącą i uniwersalną technikę. Teraz z każdym przypadkiem walczę indywidualnie. Jedyna uniwersalność to w cieniach przyciemniamy a w światłach rozjaśniamy. Ale to już wiesz i bez moich mądrości.

RAVEN6 władze LOK-u i redakcja mM to opowieść na zupełnie inną historię ;-) Tego nikt nie rozumie.
Jest cień szansy na reedycje tych modeli, ale trzeba się uzbroić mocno w cierpliwość. Kroki są już podjęte, ale to wymaga czasu. Trzeba czekać, na razie niestety biernie (tzn nie da się tego przyspieszyć). Co nie oznacza, że nie wezmę kolejnych modeli na warsztat. Mam już cała listę pobożnych życzeń ;-) rozpisaną na kilka lat w przód ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-01-16 01:08  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Dzięki za wyjaśnienie. :) Ostatnio bawię się w "malarstwo" bo tekstury robię w Gimpie (niedługo pokażę jak mi to wychodzi przy okazji nowego projektu).
Korzystając z okazji zapytam o jeszcze jedną rzecz. Tym razem chyba bardziej techniczną niż malarską. W jaki sposób zrobiłeś proste zwężające się ku dołowi? Chodzi mi o te dwie proste (jasno i ciemnoszarą) na dole klapy, bliżej środka). Czy to są trójkąty wypełnione kolorami i pozbawione obwódki czy powstały w inny sposób?

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
14-01-16 08:43  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rozwiązania najprostsze, są najlepsze ;-) Tak, to dwa trójkąty pozbawione obrysu :-) Dokładnie to samo robią wszystkie presety do robienia efektow 3D z automatu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-01-16 02:53  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Dziękuję za wyjaśnienie. :)

Powodzenia w dalszej pracy.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
12-03-16 19:20  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie nie zapomniałem o Jaskółce ;-) Ale ostatnimi czasy nie maiłem ani za bardzo czasu, ani zapału by przy niej dłubać. Ale nie ma tego złego. Znalazłem troszkę nowych materiałów. Wypatrzyłem kila detali na zdjęciach. I lekko zmieniła się końcowa koncepcja na politurę.

Przede wszystkim już wiem, że hakenkreuz miał biała obwódkę. Nie wiem jak szeroką, ale miał. Część napisów eksploatacyjnych na przed seryjnych Schwalbe była malowana w brew specyfikacjom na biało (przynajmniej tyle udało mi się wypatrzeć na dostępnych zdjęciach). Przy okazji poprawiłem trochę teksturę wnęk podwozia głównego. Poprzedni wariant coś mnie trochę drażnił. To samo dotyczy cieniowania wylotów działek.
Postanowiłem nie komplikować goleni podwozia, i pozostawić takie proste jak oferował Pan Wasiak. Szału może nie robi, ale ja mam lepsze samopoczucie ;-) Pomyślę jednak nad arkuszem waloryzującym.





To do zobaczenie w następnym odcinku... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-06-16 13:16  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
anasti   

:):):):)

 
27-03-18 09:23  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam
Drogi Chopinie, mam pytanko: Jakiej trzcionki użyłeś do napisów eksploatacyjnych w swoim Me 262? oraz drugie: Gdzie ją można znaleźć?

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
28-03-18 00:32  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Paolo vanKossi trudne pytanie zadałeś, bo już ją pokrzywiłem (źle się skalowała), a nazwy, zabij mnie, nie pamiętam :-( Coś mi się kołacze, że jak szukałem, to jest gdzieś dostępna czcionka stosowana w Luftwaffe. Chyba się nawet Luftwaffe nazywa. Jak jakimś cudem znajdę w swoim bałaganie, to dam Ci znać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024