ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 38Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
02-09-20 12:15  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

To jaką grubość linii przyjąć dla :
- elementów 0.1; 0.15; 0.2 mm ?
- rysunków 0.2; 0.3 mm ?

Jakieś inne?
Ja obecnie stosuję 0.1 mm dla elementów i 0.15 mm dla wysunków

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-09-20 17:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

0,1mm może być kłopotliwe w druku. 0,2mm to już jednak jest dość gruba krecha. Salomonowym werdyktem śmiało możesz stosować 0,15mm dla obrysów części.

W rysunkach, nie ma to już takiego znaczenia i może być grubsza: nawet te 0,2mm. Najważniejsze jest, żeby rysunki były czytelne.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-09-20 18:03  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

Hmm, a w jakim miejscu powinno się to znaleźć ?
Co do publikowania - dla mnie projektowanie jest zabawą i dlatego czasem mam takie przerwy.
Co do publikowania poszczególnych fragmentów - robię to 'na bieżąco' żeby można było podyskutować o rozwiązaniach - patrz (niepotrzebne) komplikowanie elementów zewnętrznych zwrotnic.

Jeśli nie w ten sposób powinno to wyglądać - to przepraszam.
Z trzeciej strony jednocześnie powstaje 6-7 modeli i się między nimi 'przełączam' żeby mi się nie znudziły i to też może troszkę opóźniać powstawanie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-09-20 22:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie robimy tego na wyścigi ;-) a cierpliwość to pierwsza cnota modelarza :-) Ja przy 152-ce mam co robić. Jak skończą mi się części, to uwierz mi na słowo Wojtku, że będę Ci do znudzenia wiercił dziurę w brzuchu :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-09-20 09:37  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

No dobra, skoro ktoś jednak czyta te wpisy to wrzucę garść swoich wątpliwości ...
Kadłub 152-ki mam w tej chwili zaprojektowany w formie zewnętrznego 'pudełka' z wklejanymi do wnętrza bokami i podłogą.
I tu mam zagwozdkę.
Mam trzy wersje tego wzmocnienia
1-sza - to zwykły karton wklejony do środka (pojedyncza warstwa) czyli finalnie ściana i spód będą się składały z dwu warstw kartonu
2-ga - to podwojony karton jako wzmocnienie - czyli ściany i spód to będą trzy warstwy kartonu
3-cia - to boki podklejone 1mm tekturą a spód podklejony kartonem 0.4-0.45 mm

Zastanawiam się jak to będzie od strony modelarzy, którzy ewentualnie będą kleić taki model.
Jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-09-20 17:05  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku w swoim testowym kadłubie 152-ki doliczyłem się:

burty wanny kadłuba -> 3 warstwy brystolu.
przedni i tylny pancerz -> 1 warstwa brystolu, ale ukształtowana więc daje to dość sztywną konstrukcję.
spód kadłuba -> 2 warstwy brystolu.

Ogólnie kadłub jest bardzo sztywny i nie poddaje się skręceniom. Jedynie z błotnikami miałem lekki problem, bo coś nie tak wyciąłem i ukształtowałem, ale ostatecznie siadły, choć mają tendencje do lekkiego prężenia.

Z innej beczki to dodałem od siebie prosty szkielet przedziału silnika, bo taką wydmuszkę trudno dopasować do wanny i burt. Później wyśle ci zdjęcia, jak będę miał warunki do zrobienia takowych.

Teraz, z doskoku, dziergam wózki podwozia. Koła napędowe, podtrzymujące i napinające zostawiam na później. Zaczep holowniczy skleił się bezproblemowo ;-)

Pasuje wszytko przyzwoicie, choć nie ma marginesów błędu i trzeba wycinać bardzo precyzyjnie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-09-20 16:56  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku może niezbyt trafiony pomysł na serwer do zdjęć, ale innego pomysłu nie mam. Tu będę wrzucał zdjęcia z budowy 152: https://www.facebook.com/pg/Modelekartonowe/photos/?tab=album&album_id=168604528172667

Niestety podczas wklejania komory silnika do kadłuba spaprałem to i muszę to jakoś zamaskować. Wtedy też dodam zdjęcia.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-09-20 19:06  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

https://www.facebook.com/Modelekartonowe/photos/a.168604528172667/168635708169549/?type=3&theater od tego miejsca zaczynają się zdjęcia tego co już mam gotowe.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-09-20 14:17  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty
Wojciech Cięciwa   

'Plon' dzisiejszej i wczorajszej nudy ...
Podłoga i siedzenia (brak oparcia dla siedzenia bocznego)
podłoga ma wymiary 80.86 x 35.40 mm mam nadzieje, że nie będzie to za maleńkie ...


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-09-20 21:18  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK. Rozwijaj i rozkładaj na arkuszach całe wnętrze. Trzeba to wkleić zanim doklei się podwozie. Później będzie to co najmniej trudne.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 38Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024