ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 38Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 
04-03-22 23:45  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku szybkie spostrzeżenia:

O ile przy skrzynkach, pudełkach, itp., metoda projektowa 0,0 się sprawdza, to już przy elementach zwijanych nie bardzo.
W kołach musiałem wszystkie oklejki, albo skracać/docinać, albo przedłużać.
Rolki podtrzymujące musiałem zeszlifować, żeby weszły w pierścienie oklejki.

Ten podwójny pierścień, wewnątrz koła nośnego, to trochę zbytek łaski, a będzie upierdliwe do retuszowania, w przypadku wersji kolorowej. Brakuje też zaznaczonego miejsca wklejenia tarcz/felg w kołach nośnych. Zwykła kreska, a życie staje się piękniejsze ;-) Teraz, to po prostu trzeba zrobić na czuja, albo jakiś przyrząd do tego.

W kole napędowym, na pewno wkradł się błąd: ten kapsel od frontu ma za wąską oklejkę. Powinna być tej samej szerokości co z tyłu. Jeszcze nie robiłem tego, to sam sobie poprawie w pliku.

W wolnej chwili naniosę poprawki w pliku, dodam inne uwagi, i Ci wyślę.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-03-22 08:24  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Zgadza się - mój błąd.
Wszystkie oklejki 'zewnętrzne' są za krótkie o około 1.2 mm; natomiast te 'wklejane do wnętrza' są za długie o te 1.2mm.
Nie uwzględniłem grubości papieru (0.2mm)

Koła nośne poprawię.
ten pasek miał w moim zamyśle służyć za 'oparcie' dla tarcz/felg.
[Edit]
A dobra, chyba wiem o co chodzi - o to, że wewnątrz kół nośnych są dwie warstwy kartonu - nad tym się zastanowię jak to wyeliminować.

Koło napędowe - sprawdzę.
[Edit]
Ten 'kapsel' ma być naklejony na ten pasek a nie oklejony nim ....

--

Post zmieniony (07-03-22 09:33)

 
09-03-22 17:08  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku,zgodnie z Twoją sugestią wstawiłem kilka fotek celem ewentualnych rozmów nad Twoją 152-ką. Oczywiście ,jak to zwykle bywa ,model robię po swojemu,więc niewiele rzeczy będzie się zgadzać z wycinanką Wojtka. Postanowiłem,że od Wojtka wezmę koła napędowe i napinające (z małymi modyfikacjami),a koła jezdne,wahacze i gąski z wycinanki 4TP Sklej Model. Zastanawiam się nad rolkami podtrzymującymi. Na chwilę obecną model już jest przerobiony.
- poszerzyłem kadłub do 6 cm. Kształt kadłuba i błotniki bez zmian.
- od nowa wyrysowałem burty .
- zmodyfikowałem osłonę silnika i dorobiłem "skrzela". Nie będzie silnika.
- dorobiłem zabudowę tylnej wewnętrznej części kadłuba. Tu kwestia dyskusyjna. Na znanym mi zdjęciu ciężko jest określić,czy ta zabudowa jest czy jej nie ma. Ale na pewno w tej części pojazdu jest zbiornik paliwa.
- siedzenia. Kolejna kwestia dyskusyjna,ale opis z WLU podaje,że za kierowcą znajduje się drugie krzesło odwrócone tyłem do kierunku jazdy . Dla tego analizując C2P i zdjęcia 152-ki postanowiłem zmienić rozstawienie siedzeń i wydłużyć do przodu podwyższenie podłogi do którego mocowane są siedzenia. Siedzisko kierowcy postanowiłem przesunąć do przodu,dzięki czemu znalazło się miejsce dla wspomnianego siedziska za kierowcą przed osłoną silnika (teoretycznie).



Typowej relacji nie zamierzam robić. Będę przedstawiał Wojtkowi postępy prac i ewentualnie na jego prośbę będę wstawiał fotki,lub sam Wojtek jak będzie miał ochotę i czas .

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-03-22 15:35  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tak właśnie usiadłem i popatrzyłem na ten model po czym zadałem sobie bardzo ważne pytanie: Dla kogo robię ten model?
Czy dla osób takich jak Jaroslav czy rodus, czy też dla przeciętnego Jaśka czy Kazika?
Bo dla tych pierwszych to ten model jest bardziej niż uproszczony, a dla drugich może być już za skomplikowany.

Tak patrzyłem na model C7P ProModel-u i GPM-u i to niby ten sam pojazd a to dwa różne modele.
I teraz mam myślenice - w którą stronę iść, czy uprościć jeszcze bardziej ten model żeby każdy był w stanie go zbudować czy zrobić go bardziej szczegółowy?

Myślę jednak, że w związku z niewielką ilością dokumentacji uproszczę model.

Co do siedzeń, to opis sobie (zwłaszcza ten w NS WLU) a zdjęcia sobie. Ja uważam, że to co zaproponowałem jest dobrym przybliżeniem wyglądu.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-03-22 15:56  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, rób go tak, by był:
1) poprawny wymiarowo - w miarę możliwości
2) sklejalny dla modelarza z niewielkim doświadczeniem ale dający więcej możliwości do wyboru. czyli po prostu opcjonalnie szczegółowy. Na nas się w ogóle nie oglądaj bo my sobie zawsze poradzimy ;)

--
GG 6801515

 
10-03-22 18:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak jak pisze Jaroslav. Rób model jak uważasz,a jak się znajdą tacy co "lubią sobie życie utrudniać" ,to go sobie przerobią. Tym bardziej,że jak sam zauważyłeś, z dokumentacją jest cienko. Zwłaszcza jeśli chodzi o wnętrze. A co do opisu z WLU, to ze względu na brak konkretnej dokumentacji, to jest on dla mnie podstawą do przeróbek . Mimo wszystko,taki model nie będzie pełnym odzwierciedleniem oryginału.
Tego C7P z Pro Model mam - bardzo uproszczony,ale też fajna baza.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-03-22 09:51  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Cześć.Kolejna dawka fotek. Siedzenia postawione tylko do zdjęć. Wzorowałem się na siedziskach z C2P. "Skrzynia biegów" jest z C7P .Zrobiłem ją na podstawie rysunków z SW WLU o C7P (oczywiście uproszczona). Zastanawiam się teraz nad montażem pedałów.


--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-03-22 14:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo Panie, idziesz jak kuna z tym ciągnikiem ;)Wojtek nie nadąży rysować jak u Ciebie będą dwa gotowe :D

--
GG 6801515

 
11-03-22 14:38  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Hmm, 152-ka jest w zasadzie skończona.
Nie jestem przekonany co do metody rozwinięcia reflektorów, ale to drobiazg.

Teraz muszę uporządkować model i 'na czysto' w całości rozwinąć.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
11-03-22 15:54  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jaroslav,model będzie jeden. I tak będę miał sporo zabawy z dzióbaniem gąsek. Tm bardziej,że planuję jeszcze 4TP.
Wojtku,na kiedy będą dostępne gotowe pliki?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 38Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024