ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 38Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
12-01-22 13:29  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Kolejne elementy - tym razem znalezione na jakimś starym pendrivie (więc nie jestem w stanie potwierdzić ich aktualności - jak na razie szukam wszystkiego co mam rozwinięte) tym razem koła napinające podtrzymujące i napędowe oraz zewnętrzne osłony sprzęgieł bocznych

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
12-01-22 16:38  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A widzisz... Ja miałem tę pierwsza wersje sprzęgieł zewnętrznych: bardziej skomplikowane. I wnętrze, też chyba mam w pierwszej wersji, przed poprawkami. To muszę odkurzyć swój kadłub i się zabrać znowu za 152-kę :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-01-22 08:09  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Zawieszenie, hak pociągowy i osłona silnika (ale chyba jakaś 'trefna')

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-01-22 11:18  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wygląda to wszystko BARDZO "APETYCZNIE". Szkoda,że wcześniej zacząłem kleić co innego,bo już by był "porżnięty" :) Czy te ciągniki były przewidziane do ciągania Armat Polowych 75mm Schneider wz 1897, czy tylko do większych kalibrów?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
14-01-22 11:27  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

W polskiej sytuacji one miały ciągnąc wszystko co się dało.
Mając 'na haku' uciąg 5000kg powinny sobie poradzić zarówno z Boforsami plot., Starachowickimi 75mm plot czy też art średnią i ciężką ... armaty: 75mm wz.1897 i 120 mm wz. 1878/09/31 oraz haubice 155mm wz.1917

Aha, nawet jakby co - to jeszcze 'nie tnij' ...
wychodzi mi znowu kilka niedoróbek (np, osłona silnika jest w jakiejś 'przedpotopowej' wersji)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-01-22 11:33  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki za info. Na razie nie tnę,tylko zbieram to co wrzucasz, bo kleję coś innego w teraz. Ale jak się uporam z tym co mam teraz,to ... ścinki będą fruwały na lewo i prawo :))))
Wysłałem Ci na priv,ale nie wiem,czy znowu nie poszło do spamu.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
20-01-22 00:14  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Czy ktokolwiek popatrzył na to co zaprezentowałem ?
Macie jakieś uwago co do rysunków, rozwinięcia ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-01-22 10:18  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja przeglądałem. Ale w 2D to niewiele mogę powiedzieć. Według mnie wszystko wygląda OK. Więcej będę mógł powiedzieć jak się uporam z obecnym modelem i wezmą się za Twój :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
20-01-22 10:41  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Bardziej mnie interesuje czy rysunki są czytelne i wyraźne.
I jak wygląda analiza modelu, np. czy nie lepiej podkleić boki tekturą 1mm niż zwykłym kartonem ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-01-22 11:56  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jeśli chodzi o podklejanie ,to można się zastanowić nad kilkoma elementami:
- koło (rolka ) podtrzymująca gąsienicę, element "d" ,sądzę,że 1mm to za dużo, wystarczy 0,5mm. Łatwiej wyciąć taką część i będzie wystarczająco sztywna,a karton 1mm ma tendencje do rozwarstwiania się przy wycinaniu małych elementów.
- jeśli chodzi o sam kadłub,to całą "wannę" (burty,podłoga,przód,tył) wzmocniłbym kartonem 0,5mm plus oczywiście oklejki części na zewnątrz i wewnątrz z kartki o gramaturze 180-200 jak z bloku technicznego (czyli jak zwykła wycinanka) . Ja tak zrobiłem w C2P i to wystarcza w zupełności. 1mm to przesada i pogorszy według mnie ogólny wygląd modelu. Będzie "zbyt pancerny i niezgrabny"
- pod element nr 1 - część podłogi - trzeba zrobić wzmocnienie,bo według mnie sama część będzie wiotka i może się wyginać np przy doklejaniu ławek.
- na niektórych elementach jak np cz 1 - podłoga - są zaznaczone miejsca mocowania innych elementów (tu akurat ławek), ale warto by było oznaczyć w nich nr części jak tam ma być. Same rysunki są według mnie dość czytelne i wyraźne,ale mniej doświadczonym modelarzom taka numeracja na pewno pomorze.

Dodatkowo brakuje "legendy". Opisu co oznaczają różne znaczki np ilość gwiazdek. Po za tym wszystko wygląda ok. Więcej nie wyczytam w 2D. Wszystko trzeba przetestować podczas klejenia.

--

Post zmieniony (20-01-22 17:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 38Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024