ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 38Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
22-10-20 12:29  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Takie moje przemyślenia: wirujące, nieosłonięte przeguby, aż się proszą, żeby zrobić krzywdę załodze. Konstrukcyjnie to to samo co WOM (wałek odbioru mocy) w ciągniku rolniczym. Taki nieosłonięty, gdy złapie część ubrania, potrafi chłopa na schwał nawinąć jak tasiemkę(sic!!!). Czy ze względów bezpieczeństwa nie powinno to być pod jakąś osłoną?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-10-20 12:48  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Masz rację, Trzeba będzie zainstalować osłonę ...
Qrrrrr ....
Znaczy się mogłem sobie darować wysilanie się nad mechanizmami - więc przeguby na wale napędowym dla lewego sprzęgła tylko zostaną 'zaznaczone' i też zasłonięte osłona ....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
23-10-20 11:39  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Hmm tak to wygląda ...

Siedzenia - nałożone na siebie dwie wersje - i jakieś śmieci.

Nie podoba mi się to, coś nie tak.
Nie umiem tego określić, ale jakoś nie przemawia do mnie to rozwiązanie (żeby być szczerym inne przemawiają do mnie jeszcze mniej)

Brakuje mi pomysłu.
Z drugiej strony zastanawiam się na czym wzorował się 'Choroszy' projektując swój model PZInż. 152 ...

Jakieś sugestie może ?



--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
24-10-20 01:26  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do wnętrza ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Jedynie ta osłona wału... Może zerknij jak to było rozwiązane w TKS, Renault, Stuart, Sherman...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-10-20 14:27  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

No dobra to chyba ostatnia zmiana jeśli chodzi o skrzynię biegów/sprzęgło




Do zmiany siedzenia, do dodania: osłona przedniej osi, pedały, wał napędowy + lekka osłona i...
I chyba koniec.

A tak wygląda po zdjęciu osłony silnika (to ten duży prostopadłościan - nie planuje go rozrysowywać)


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-10-20 18:48  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I jest gitarrra :-) To proszę to teraz ładnie rozwinąć, rozłożyć na arkuszach, a ja jak będę już mógł to to ładnie posklejam :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-11-20 16:05  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Koniec, kOnIeC, KoNiEc i jeszcze raz KONIEC!
Jest jak jest, bo jeszcze dzień-dwa i zupełnie zwariuję.
Doktoryzowanie się nad zdjęciami powoduje coraz większy ból du... znaczy się głowy.
Jest w wersji takiej jakiej jest na załączonych obrazkach.
Teraz potrzebuję chwile odpocząć od niego i rozwijam.

Jeśli uważacie, że coś jeszcze powinno być - dawajcie znać.











--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
23-11-20 18:30  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku dla mnie jest bomba! Bez przesadnych komplikacji, łatwo, prosto, mam nadzieję, że przyjemnie. Czekam na rozwinięcia brakujących mi części i powolutku będę składał to sobie w całość :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-12-20 10:55  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Chwilowo mam problem z rozwijaniem, a raczej z przenoszeniem rozwiniętych elementów z jednrgo programu do drugiego. Ale współpracuję z autorami programu nad rozwiązaniem problemu więc proszę o jeszcze troszkę cierpliwości.


Mam też inne pytanie, mam 'na warsztacie' kilka innych modeli w bardzo różnym stopniu zaawansowania. Co powinno być projektowane w następnej kolejności? :D
* Abstosswagen BP-42 [3]
* Panzerträgerwagen BP-42/44 [3]
* Kommandowagen BP-42/44 [2]
* Geschützwagen BP-42/44 [2]
* PZInż. 322 [4]
* PZInż. 713 [2]
* ciężka przyczepa amunicyjno-sprzętowa typu "R" ( do 220mm moździerzy wz.32) [3]
* Jednoosiowy jaszcz amunicyjny do 75mm Starachowickich armat plot. [3]
* polski wagon towarowy z lat 30-tych serii Gl (bez hamuców) [3]
* polskie drewniane pontony (LMPD) [3]
* stalowy ponton systemu 'Birago' (LMPS) [3]
* konwersja Sd.Kfz. 9 na Sd.Kfz. 9/1 [1]
* trałowiec rzeczny typu "T-1" [2]
* trałowiec rzeczny typu "T-5" [1]
* pancerny wagon elektro-spalinowy wz.28 [1]

[1] - stadium początkowe
[2] - faza projektowa ukończona w 50-75%
[3] - zakończona faza projektowa + częściowe rozwinięcie
[4] - wstępna wersja była rozwinięta i sklejona

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
07-12-20 16:14  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Uff, udało mi się problem rozwiązać, poniżej przykładowe rozwinięcie skrzyni biegów i mechanizmu różnicowego ...
To tylko rysunek poglądowy !!! Finalne rozwinięcie będzie później.

https://drive.google.com/file/d/18WZ1jFXloW6xSurPb56Ugv8Tsk4z_MWx/view?usp=sharing

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 38Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024