ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 38Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
14-09-20 14:08  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

No dobra, kolejne wersje skrzyni biegów nie wyszły tak jakbym chciał. podobnie jak dyferencjał więc postanowiłem 'odpuścić' i zrobić najprostszą z najprostszych wersji przeniesienia napędu czyli:
- sprzęgła bocznego,
- dyferencjału,
- skrzyni biegów

Zostaje jeszcze tylko osłona koła zamachowego/sprzęgła i rozrusznik.

Tak wygląda to na chwilę obecną:


Model z częściowo schowanymi elementami.
Dajcie znać, czy ma to "ręce i nogi" ??

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-09-20 19:53  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dźwignia zmiany biegów jest za bardzo z tyłu. Kierowcy byłoby bardzo trudno wybierać biegi. Wałek napędzający jest za blisko ścianki bocznej obudowy skrzyni biegów. W takiej skrzyni nie byłoby miejsca na osadzenie kół zębatych.

Czy możesz napisać, na czym się wzorujesz przy próbie odtworzenia tych części?

--
Pozdrawiam,
Arek

 
14-09-20 22:21  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Niema nic na czym można by się wzorować ....
Wprawdzie 'Choroszy' wypuścił żywiczny model ciągnika, ale moim zdaniem to co tam proponuje to jeszcze większe SF niż ja robię.
Choć nie przeczę, pomysł istnienia odłogi wziąłem właśnie stamtąd. inaczej nie bardzo jest jak zamocować ruchome siedzenie kierowcy.

https://mtg.domek.org/polska/foto/pzinz152.jpg[
Tu jest zdjęcie na którym się wzorowałem umiejscawiając drążek zmiany biegów.
I nie wiem też co to jest ten cylinder zaraz za drążkiem - bo jakoś 'nie kupuję' że jest to bęben wyciągarki ....
jak dla mnie to filtr powietrza wpadającego do silnika ...

Wałek łączący skrzynię biegów i dyferencjał - pewnie przekonstruuje.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
15-09-20 00:32  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie, bo widzę, że coraz ciekawiej się robi, to mam mała propozycję: ponieważ ja badaczem historii nie jestem, i ciężko mi się odnosić do źródeł, to wy zajmijcie się rekonstrukcją, a ja etapem czysto sklejacko modelarskim.
Teraz na ponad tydzień znikam w rejony gdzie cywilizacja nie dociera i nie będzie ze mną kontaktu, ale po powrocie siądę do klejenia.

Wojtku ogromna prośba: rozwiń, proszę podłogę i siedzenia, żebym mógł się tym po powrocie zająć. Bo to mi blokuje prace przy zawieszeniu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-09-20 01:15  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z tym cylindrem możesz mieć rację. W tankietce na zdjęciu filtr powietrza umieszczony jest podobnie http://derela.pl/TKS_muzDSC03047.jpg Wiem, że to nie to samo ale przy braku jakichkolwiek materiałów może powinieneś się wzorować na konstrukcjach podobnych z tego okresu.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
15-09-20 14:52  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Mówisz - masz.
Dwie strony - pierwsza zwykły papier 80g, druga karton 180-220g

https://drive.google.com/file/d/1d8apC2iJnoZ9wTThEEux34v60TRIH61O/view?usp=sharing

Nie jestem tylko pewien czy takie rozwinięcie będzie dawało się dobrze sklejać. Tu już pytanie do 'praktyków'.
No i czy nie trzeba by zrobić 'zakładek ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-09-20 16:08  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Dobra, doszedłem do momentu kiedy trzeba było zmierzyć się z istniejącymi materiałami...
Tu jest oryginał


A tak wyglądają moje 'podróbki' ... tak wiem kiepsko.
Dużo pracy jeszcze przede mną ....



Zauważone błędy będę się starał poprawić do końca tygodnia - mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie.

P.S.
Zaczynam się zastanawiać, czy nie trzeba by iść do okulisty bo część błędów aż bije po oczach

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-10-20 11:37  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku przepraszam Cię najmocniej, ale prace nad surówką, jeszcze bardziej spowolnią teraz :-/ Miałem wypadek samochodowy i mam złamany mostek. Ponieważ to klatka piersiowa, to każdy ruch puki co nierozerwalnie wiąże się z bólem. Ale projektu nie zarzuciłem :-) Po prostu wydłuży się to w czasie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-10-20 20:47  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Odpuść.
Zdrowie ważniejsze, a najgorsze co może kogoś spotkać to źle zrośnięte kości.
Odpuść, wylecz się całkowicie, przejdź proces rekonwalescencji (OBOWIĄZKOWO!!!!!!!!)
A potem jak już wrócisz do życia, to zobaczymy co dalej ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-10-20 15:03  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Czy taka skrzynia biegów będzie dobrym punktem wyjścia do tworzenia 'naszej' ?
https://archiwum.allegro.pl/oferta/opel-p-4-lata-30-skrzynia-biegow-super-stan-i7010866920.html

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 38Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024