ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 38Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
20-01-22 23:11  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus, z wanną nie jest tak źle, bo ja skleiłem i z samych części kartonowych, bardzo dobrze trzyma sztywność. Tam jest trochę problem z wklejeniem osłony bloku silnika, bo przydał by się jakiś nawet najprostszy szkielet (ja dorabiałem). No i precyzja formowania i wycinania to priorytet: Wojtek ma jednak tendencję projektowania na 0,0, więc niedokładności montażu będą się kumulować. Ale to uważam za zaletę, bo jest z czego dopasowywać w razie W.

Tu są zdjęcia z tego co do tej pory udało mi się skleić: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Modelekartonowe&set=a.168604528172667

Na czasie chcę się zabrać za resztę. W pierwszej kolejności za wnętrze i stonogi, bo jeżeli mają to być QŃ-owe, to jest przy czym dłubać ;-P

Wojtku póki to jest wersja robocza instrukcji, to jest OK, bo nawet taki tępak jak ja to ogarnia ;-) W wersji finalnej wystarczy to tylko odpowiednio zredagować na stronach, dodać numerki i będzie dobrze.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-01-22 09:32  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,pewnie masz rację. Ja napisałem swoje uwagi na podstawie 2D, a Ty masz już sklejona sporą część modelu.Wyglada Fantastycznie.

Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną tymi gąskami od Qnia?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
24-01-22 10:49  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Mam wielką nadzieję, że QŃ się nie obrazi ...
Jego gąski zostały umieszczone tam gdzie są części mojego ciągnika na dysku google.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
24-01-22 11:01  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki :) Ja też mam nadzieję,ze się nie obrazi.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
25-01-22 15:16  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, wysłałem Chopinowi wszystkie pliki jakie znalazłem z naszych wspólnych prac. Ja jestem zawalony innymi projektami więc póki co Wam nie pomogę ale myślę, że wspólnie dacie radę je dokończyć już beze mnie ;)
Pozdrówka Brachu

--
GG 6801515

 
25-01-22 16:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

A co to-tam było ?
Bo chyba jakoś sporo :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
25-01-22 18:01  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A do jakiego działa jest ta przyczepka "jaszcz 75mm" i do czego ta druga przyczepka?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
25-01-22 19:35  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Jaszcz 75mm to pierwsza wersja jaszcza amunicyjnego dla Starachowickich 75mm plotek.

Druga - hmm ... to może być elektrownia czołgowa EC-1


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
25-01-22 20:50  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Od razu dodam, że zupełnie nie pamiętam w jakim stanie są te projekty.
Jakby było zainteresowanie to mogę do nich wrócić.
Choć pierwszeństwo ma '152'-ka.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
25-01-22 21:25  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

152ka to priorytet !!! Tu nie ma nawet o czym dyskutować :) Tylko skończę C2P i "rżnę" to maleństwo :) Ale ciekawi mnie ta przyczepka - elektrownia czołgowa. Rozumiem,że to generator do ładowania akumulatorów (nie tylko pojazdów,ale i pewnie radiostacji) i rozruchu "ciężkiego sprzętu" z kabla?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 38Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024