ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-02-17 13:57  [Pytanie] Wentylacje okrętowe
Beowulf   

Witam,
piszę z zapytaniem, ponieważ głowię się już któryś dzień, a nawet tydzień z rzędu odnośnie jednego problemu, a mianowicie wentylacje okrętowe - nie wiem z czego mogę je wykonać, krótko mówiąc chciałbym wiedzieć, cóż mogę użyć, by móc wykonać wentylację.
Model na którym chcę je wykonać jest w skali 1:300 i jest to Bismarck, tak ten Bismarck, z MM dodatkowo :)

Parę prób już wykonałem, przy użyciu:
- kuchenne sitko plastikowe (jak do cukru pudru), na większe kawałki, jak najbardziej, natomiast na małe elementy, jak 2x2mm rozpada się na części pierwsze
- sitko do herbaty, metalowe - jak znalazł, jednak również i w tym przypadku małe elementy rozłączają się na drobne elementy

Możliwe, że na dniach spróbuję połączyć je przed wycinką klejem, tak by nie uległy 'degradacji' przy ucinaniu ^^
a w międzyczasie zapytam, cóż takiego mógłbym użyć żeby wykonać takową wentylację?

Elementy fototrawione odpadają, wolę zrobić je w przez 'zamiennik' własnym zakresie lub jeśli nie dorwę odpowiedniej rzeczy, postaram się ostatecznie zrobić je po swojemu z drucików 0,2, ewentualnie odpuszczę je, czego nie chciałbym robić ^^ :)

Z góry dziękuję jeśli ktoś odpowie, a ewentualne zdjęcia prześlę wieczorem, gdy będę już w domu

Pozdrawiam serdeczenie

Post zmieniony (21-02-17 14:00)

 
21-02-17 22:06  Odp: [Pytanie] Wentylacje okrętowe
robinek09 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, jeśli nie musi byś to sztywna siatka , spróbuj wykonać z moskitiery (siatka na okno przeciw owadom) .

 
21-02-17 22:28  Odp: [Pytanie] Wentylacje okrętowe
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Dla skali 1:300 proponuję saszetkę od herbaty. Niektóre owocowe herbaty Liptona są pakowane w siatkowane saszetki. Na opakowaniach herbaty jak się przypatrzysz - zauważysz jaki jest rodzaj saszetek w środku.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
22-02-17 12:10  Odp: [Pytanie] Wentylacje okrętowe
Beowulf   

Moskitiery szukałem w praktikerze, ale wciąż za duże wymiarowo były. Myślę, że wyretuszowana saszetka od herbaty będzie jak znalazł :)

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!

P.S. jak uda mi się uzbierać więcej zdjęć, ruszę również z relacją Bismarcka

 
23-02-17 17:37  Odp: [Pytanie] Wentylacje okrętowe
WASSABI89   

Tzw. tiull , ozdoba weselna , bardzo tani . polecam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024