ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-02-17 08:28  IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szukam informacji na temat jakości opracowania obu modeli. Przede wszystkim interesuje mnie samo spasowanie elementów, czy wszystko do siebie pasuje, na co uważać podczas klejenia itp.

 
07-02-17 22:55  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Taiho ma problemy z dopasowaniem a Junyo z drukiem cyfrowym jesli mowa o świeżym zakupie. Musisz uważać na dodruki, które robione są po kosztach.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-02-17 14:00  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, jak duże są problemy ze spasowaniwm w Taiho? Jest tak samo skopany jak Kongo?
Myślisz ze lepiej zainwestować w ten z GPM?

Swoją drogą przydałoby się dobre opracowanie Junyo albo Hiyo.

--

Post zmieniony (10-02-17 14:06)

 
10-02-17 22:31  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

I ja nie polecam Taiho z Answera, spasowanie części, pomyłki w stronach (prawa-lewa), bałagan w częściach które są porozrzucane po arkuszach, słabe rysunki pomocnicze.
Juno mam, jest to wydanie z czasów kiedy wydawnictwo nie wypuszczało tak niedopracowanych modeli jak Ise czy Taicho, jest szansa na fajny model.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
11-02-17 11:56  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tylko nie ma szansy na offset bo Answer robi cyfrowe dodruki. :(

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-02-17 20:25  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Junyo widziałem sklejonego. Bardzo efektowny model i podobno bez problemowy w klejeniu. Gdzieś na forum Syjek prowadził relację z budowy.
Co do Taiho to uwagi jak powyżej.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
12-02-17 18:40  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel_3 Taiho GPM ma "starą" kreskę tak jak Junyo.Nie mam im nic do zarzucenia ale wydania mają już swoje lata.1111
Osobiście mimo, że jestem mocno zakręcony to nie biorę tych pozycji jako must have.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
12-02-17 22:19  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale Taiho z GPM został wydany niedawno, z tego co pamiętam to później niż z Answera. To jest jakieś wznowienie?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
13-02-17 07:16  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może się źle wyraziłem. W mojej opinii są to poprostu leciwe projekty. Nie wiem który był kiedy wydany. Ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że Junyo i Taiho z GPM widzialem sklejone w standardzie. Taiho answera widnieje jako próby sił modelarz vs karton. Ja przynajmniej nie widziałem ukończonej budowy.

--

Post zmieniony (13-02-17 09:02)

 
13-02-17 15:24  Odp: IJN Taiho oraz Junyo z wydawnictwa Answer.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Taiho z GPM, które widziałeś, to była kolorowa surówka drukowana z domowej plujki, wiem bo sam p.Grzegorz mi to mówił, sama wycinanka jest o niebo lepsza o Answerowskiej, mam obie. Projekt komputerowy Jurgena, lub raczej przeróbka z 3dmaxa Waldka Góralskiego, spełnia dzisiejsze standardy nic tylko ciąć :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024