ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-12-15 18:56  Jak robi się instrukcję
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przepraszam za może dla wielu banalne pytanie.
Przymierzam się do zaprojektowania swojego pierwszego modelu. Będzie to budowla.

Proszę, wyjaśnijcie mi jak się tworzy piękne izonometryczne instrukcje składania ?
Są one rysowane ręcznie ?

Bo domyślam się że instrukcje-rendery tworzy automatycznie jakiś program.

 
14-12-15 19:20  Odp: Jak robi się instrukcję
Wojciech Cięciwa   

Projektujesz ręczni, czy z pomocą jakiegoś programu komputerowego ?
Jeśli ręcznie, to czeka Cię mozolne rysowanie, jak w programie, to masz troszkę łatwiej. Zawsze w ostateczności możesz zrobić zrzut ekranu jako rysunek do instrukcji. Albo poszukać wśród opcji programu w którym tworzysz opcji tworzenia rysunków 2D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
17-12-15 08:19  Odp: Jak robi się instrukcję
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Projekt robię w Corelu.
Czy wszyscy projektanci mają tak dobrze opanowany rysunek techniczny, czy też zleca się komuś takie opracowanie ?

 
17-12-15 09:36  Odp: Jak robi się instrukcję
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bart żeby cokolwiek zaprojektować trzeba mieć opanowany rysunek techniczny w stopniu przynajmniej dobrym. Poszperaj na forum. Gdzieś opisałem jak to zrobić chałupniczą metodą.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-12-15 21:06  Odp: Jak robi się instrukcję
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Najłatwiej jest, kiedy model projektujesz jako bryłę, a potem rozwijasz. Bo wystarczy nieco zmodyfikować rendery. Jeśli jednak projektujesz w 2D to jednak przyda się znajomość rysunku technicznego i podstaw geometrii wykreślnej. Czasem rysowanie izometrii w programie 2D to więcej roboty niż przy samym modelu. Sto lat temu był taki program ISO-DRAW, ale był drogi i nieporęczny, dlatego firmy samochodowe dziś wstawiają fotki do instrukcji obsługi w miejsce ilustracji.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-01-16 13:56  Odp: Jak robi się instrukcję
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Można też wykonywać zdjęcia w trakcie budowania "surówki", a następnie w programie graficznym je obrabiać i dodawać opisy.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
21-01-16 18:32  Odp: Jak robi się instrukcję
Migdalina   

Projektant bez znajomości izometrii...IzoNOmetrii!
Gdzieś widziałam pytanie na forum: Czy jest program do projektowania modeli samolotów i który klawisz trzeba wcisnąć, aby zaprojektować spitfajera za skrzydłami harikana? Chłopcze, najtrudniejsze w tym nie jest nauczenie się rysunku, ale takie rysowanie instrukcji, aby pojęli ją podobni do ciebie...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024