ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-01-16 02:06  [Projekt] Elektrownia czołgowa EC-1
Wojciech Cięciwa   

Dopadło mnie zwątpienie we własne umiejętności.
W przerwie między innymi "większymi" projektami chciałem popełnić taką drobnostkę, jaką jest elektrownia czołgowa EC-1.
Sprzęt używany w armii II RP, w kompaniach techniczno-gospodarczych w batalionach czołgów lekkich. Pasowała by do 7TP.
Znalazłem nieliczne zdjęcia, przeliczyłem wymiary, narysowałem, i ...
No właśnie, chcąc zobaczyć jak to-to wygląda na papierze, rozwinąłem ramę i metalową skrzynię na tablicę rozdzielczą.
Chciałem skleić, żeby sprawdzić, czy jest to sklejalne, ale przerosło to moje możliwości.
kiedy zastanawiałem się nad szerokością belek nośnych (biorąc pod uwagę wielkość modelu) uznałem, że 4 mm będzie OK. Ale jak zacząłem wycinać i kleić, to wydaje mi się, że jest to za mało.

Poniżej jest link do przygotowanej wstępnie pierwszej strony.
Czy możecie rzucić na to swoim o wiele bardziej doświadczonym okiem i stwierdzić, czy będzie to sklejalne?
Czy też jednak poszerzyć te elementy?
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/ec-1/Ramka-A4%20EC-1%202015-12-28.pdf

--

Post zmieniony (10-01-16 23:55)

 
09-01-16 16:21  Odp: [Projekt] EC-1
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku kilka pytań do:

1. Jaki przekrój miała w originale belka ramy? Kwadratowa rura? Dwuteownik? Ceownik?

2. Czy masz jakiś najprostszy rzut jak to wyglądało w rzeczywistości?

3. Czy rozważasz inną wersje rozwinięcia siatek?

4. Przydała by się najprostsza instrukcja montażu. Może być jakiś rendre z Rihno.

Generalnie już mi się kilka spostrzeżeń nasunęło, ale nie uprzedzajmy faktów, zanim nie rozwieję swoich wątpliwości ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-01-16 02:31  Odp: [Projekt] EC-1
Wojciech Cięciwa   

Ad. 1 - z dostępnych zdjęć - to C-owniki
Ad. 2 - żadnych rzutów, tylko kilka zdjęć.
Ad. 3 - jasne, zwłaszcza elementy 5 i 6. (patrz załączona instr.)
Ad. 4 - zapraszam ...
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/ec-1/ec-1%232.pdf

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-01-16 22:05  Odp: [Projekt] EC-1
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku daj mi dzień dwa do namysłu, ale sprawa chyba jest bajecznie prosta do rozwiązania. Tylko muszę coś sprawdzić empirycznie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-01-16 14:16  Odp: [Projekt] Elektrownia czołgowa EC-1
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chyba mam rozwiązanie:
Masz chyba mały błąd konstrukcyjny. Teraz wygląda to tak jak by ta rama była wyginana z ceownika w jednym kawałku. Tak to chyba było by to absurdalne rozwiązanie. Trzeba to podzielić na mniejsze kawałki. Tylna belka, lewa i prawa strona ramy no i poprzeczka, oraz dyszel. Wtedy z mniejszych kawałków łatwiej wykonać takie belki nawet z dwóch kawałów kartonu formowanych w C i wklejanych jeden w drugi. Tylna belka powinna być chyba tylko dospawana do całej ramy a nie tak podcinana ja teraz. Szkoda czasu i atłasu a i wytrzymałość była by mniejsza. No i kto by się bawił w takie precyzyjne docinanie 80lat temu. Nie wiem czy przypadkiem ceownik nie powinien być zwrócony C do środka.

Nie jestem konstruktorem i ciężko mi się wypowiadać. Ale tak po modelarsku i na zdrowy rozum bym to rozwiązał.



Jeżeli coś nadal będzie niejasne to pytaj.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-01-16 00:09  Odp: [Projekt] Elektrownia czołgowa EC-1
Wojciech Cięciwa   

Znalazłem to zdjęcie w sieci:




[edit]
Nie mam pojęcia dlaczego nie pokazało zdjęcia ...
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum7/agregat.jpg

--

Post zmieniony (13-01-16 14:46)

 
13-01-16 18:10  Odp: [Projekt] Elektrownia czołgowa EC-1
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To mi wygląda na dwuteownik a zamiast tylnej belki poprzecznej jest rodzaj skrzyni/schowka....

Daj mi chwilkę na rozrysowanie sobie tego, bo chyba coś podobnego gdzieś widziałem i wiele by to wyjaśniło.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-01-16 18:43  Odp: [Projekt] Elektrownia czołgowa EC-1
Wojciech Cięciwa   

Piszesz o tym?
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/pict0062.jpg
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/pict0047_copy1.jpg

To jest rama przyczepki samochodowej dla kuchni polowej.
--

Post zmieniony (13-01-16 18:43)

 
13-01-16 20:13  Odp: [Projekt] Elektrownia czołgowa EC-1
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś bardzo podobnego widziałem tylko z dwuteownika, o nieco prostszej konstrukcji. Coś pomiędzy tym co na zdjęciach a tym co zaprojektowałeś. Tylna belka była właśnie cofnięta, pozostawiając możliwość wstawienie w to miejsce skrzyni na drobiazgi.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-01-16 17:24  Odp: [Projekt] Elektrownia czołgowa EC-1
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=171124&t=118863

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024