ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
14-12-15 18:56  Jak robi się instrukcję
Bart   

Przepraszam za może dla wielu banalne pytanie.
Przymierzam się do zaprojektowania swojego pierwszego modelu. Będzie to budowla.

Proszę, wyjaśnijcie mi jak się tworzy piękne izonometryczne instrukcje składania ?
Są one rysowane ręcznie ?

Bo domyślam się że instrukcje-rendery tworzy automatycznie jakiś program.

Odpowiedz na tę wiadomość 

14-12-15 19:20  Odp: Jak robi się instrukcję
Wojciech Cięciwa 

Projektujesz ręczni, czy z pomocą jakiegoś programu komputerowego ?
Jeśli ręcznie, to czeka Cię mozolne rysowanie, jak w programie, to masz troszkę łatwiej. Zawsze w ostateczności możesz zrobić zrzut ekranu jako rysunek do instrukcji. Albo poszukać wśród opcji programu w którym tworzysz opcji tworzenia rysunków 2D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

17-12-15 08:19  Odp: Jak robi się instrukcję
Bart   

Projekt robię w Corelu.
Czy wszyscy projektanci mają tak dobrze opanowany rysunek techniczny, czy też zleca się komuś takie opracowanie ?

17-12-15 09:36  Odp: Jak robi się instrukcję
Chopin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 48

Bart żeby cokolwiek zaprojektować trzeba mieć opanowany rysunek techniczny w stopniu przynajmniej dobrym. Poszperaj na forum. Gdzieś opisałem jak to zrobić chałupniczą metodą.

--
Pozdrawiam!
Chopin

20-12-15 21:06  Odp: Jak robi się instrukcję
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Najłatwiej jest, kiedy model projektujesz jako bryłę, a potem rozwijasz. Bo wystarczy nieco zmodyfikować rendery. Jeśli jednak projektujesz w 2D to jednak przyda się znajomość rysunku technicznego i podstaw geometrii wykreślnej. Czasem rysowanie izometrii w programie 2D to więcej roboty niż przy samym modelu. Sto lat temu był taki program ISO-DRAW, ale był drogi i nieporęczny, dlatego firmy samochodowe dziś wstawiają fotki do instrukcji obsługi w miejsce ilustracji.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

05-01-16 13:56  Odp: Jak robi się instrukcję
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

Można też wykonywać zdjęcia w trakcie budowania "surówki", a następnie w programie graficznym je obrabiać i dodawać opisy.

--
Petycja o uwolnienie Asii Bibi
Najlepsza skala to...? 1:100!!!

21-01-16 18:32  Odp: Jak robi się instrukcję
Migdalina   

Projektant bez znajomości izometrii...IzoNOmetrii!
Gdzieś widziałam pytanie na forum: Czy jest program do projektowania modeli samolotów i który klawisz trzeba wcisnąć, aby zaprojektować spitfajera za skrzydłami harikana? Chłopcze, najtrudniejsze w tym nie jest nauczenie się rysunku, ale takie rysowanie instrukcji, aby pojęli ją podobni do ciebie...

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016