ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-12-15 23:04  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - bomb tu będzie szło zdecydowanie wolniej jak z Gladiatorem. Trochę inaczej podchodzę do tego tematu (w brew pozorom jest to trudniejsza sprawa, bo zmieniam malowanie i typ). Do tego już wiem, że muszę ruszyć z innym tematem komercyjnym. No i zaczyna mnie czas naglić z projektem, który nie jest dochodowy, ale dla mnie bardzo ważny. Tobie też coś obiecałem ;-) A jeszcze muszę jeść, spać, chodzić do pracy, od czasu do czasu wyjść na spacer, poczytać książkę, wsiąść na rower itp, itd ;-) Nie samymi modelami żyjemy ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-12-15 20:07  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

No nareszcie.Odpowiedni człowiek zajął się odmłodzeniem tego modelu . Jak będzie gotowy z chęcią bym go udłubał. Z sentymentu bo tego z MM w 91r. ze 4 razy skleiłem tak mi się podobał i podoba nadal . Pozdrawiam .

 
05-12-15 10:53  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Panie Chopin wcale nie popędzam.
A że niecierpliwie czekam na dalszy postęp prac, wynika z lubości z jaka oglądam Twoje boje z politurowaniem.
Samemu nie rozgryzłem jeszcze przeźroczystych cieni. Ale pomalutku coś tam się uczę i też to i owo sobie próbuję.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
05-12-15 20:12  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - bomb nie od razu zbudowano Rzym ;-) Hmmm... Co ci mogę doradzić? Może spróbuj najpierw zaprojektować jak powinno wyglądać dane zabrudzenie na twoim modelu, a później dopasować do niego odpowiednie narzędzia. Ja działam niejako mechanicznie i pomimo, że nie zawsze za pierwszym razem udaje się uzyskać zadowalający efekt to z grubsza mam ułożony algorytm działania. Przede wszystkim musisz zapomnieć, że coś udaje się uzyskać z domyślnych ustawień. To są tak rzadkie przypadki, że można je uznać za mityczne jednorożce grafiki komputerowej. Ja czasami zapominam jak do czegoś doszedłem zaraz po zrobieniu, bo nałożyło się na dany efekt tyle etapów ;-) W brew pozorom kartka i ołówek sa niezastąpione w takich przypadkach :-)

Paweł/Fisk78 to jeszcze duuuużo wody w Dobrej i Skisłej upłynie zanim będzie można przyjąć, że Jaskółka nadaje się do klejenia ;-) Nie skończyłem jeszcze wektoryzacji obrysów. A ma dojść na koniec patyna, która jest okropnie czasożerna :-( No i jestem w trakcie zbierania materiałów i przygotowywania podkładów pod kolejny projekt komercyjny, wiec Me262 nie ma priorytetu najwyższego.
___________________________________________________________________________________

Ufff.... Chyba uporałem się ze znakami kodowymi, Doszło kilka drobiazgów i zabrałem się za statecznik pionowy. Klasycznie poprawiłem nieco przebieg podziału blach i dodałem kilka drobiazgów. Do super, hiper dokładnej repliki brakuje dużo, ale już jest bliższe oryginałowi. I tak uważam, że na podstawie tak skromnej dokumentacji jaką posiadał Pan Wasiak, to jest to naprawdę niezłe odzwierciedlenie sylwetki tego samolotu.



Nad statecznikiem trochę jeszcze zejdzie bo nie do końca wiem jak rozwiązać problem szczeliny między częścią ruchomą a stałą. Na pewno nie będzie to czarna krecha. Przy okazji jak już to rozwiąże, to będzie procentować przy innych projektach. No i dużo czasu zajmuje analiza zdjęć z monografii. Zdjęcia sa takie jakie są, a nie wszystkie podziały są wgłębne lub szpachlowane. Niektóre blachy i panele są po prostu nakręcane na poszycie i lekko odstają.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-12-15 22:44  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zaparłem się i można przyjąć, że na 90% zostanie jak jest:



--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-12-15 22:30  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trochę mało czasu, ale coś się dłubie Klasycznie już zmieniam trochę przebiegi podziału blach. Dzięki temu powierzchnia nabiera więcej szczegółów.



Oj dużo jeszcze pracy przede mną. Ale czego się nie robi dla wymarzonego malowania ;-)

Będę musiał jeszcze rozwiązać kilka drobnych problemów z światłocieniem, ale wszystko jest do przeskoczenia ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-12-15 20:09  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chyba osiągnąłem już najwyższy poziom absurdu: odpoczywam od politurowania modelu, politurując inny model ;-) ;-P
__________________________________________________________________________

Kolejny malutki kroczek do przodu:



Z tymi białymi końcówkami prezentuje się nawet dość fajnie ;-) Ale na pewno tak niezostanie ;-( Troszkę mam z nimi problem, bo nie są symetryczne. No ale nie takie imprezy ze szwagrem w stodole... ;-)

W międzyczasie powstał już zalążek obudowy jednego silnika:



Tu też będzie kilka drobnych zmian w stosunku do oryginalnej grafiki. A czemu ma tego nie zrobić jak mam dość dobrą dokumentację?

W samym silniku mam pomysł na drobne zmiany konstrukcyjne, ale to pieśń przyszłości.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-12-15 15:45  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Żeby nie było nudno. I, że relacja zdechła, mały kroczek do przodu:



Tu już niewiele przybędzie. Może zmieni się rozmiar krzyża na górnej powierzchni płata. Ze zdjęć nie jest to jednoznaczne, ale wydaje mi się, że powinny być mniejsze.

Cały czas mam problemy z rozszyfrowaniem zdjęć w kontekście napisów eksploatacyjnych. Wygląda to tak jakby ich wcale nie było ;-/ W liniowych Schwalbe było ich całkiem sporo. A jak to wyglądało w przed seryjnych? Nie wiem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-12-15 19:21  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powiem szczerze, zapał mi trochę ostygł. Chciałem mieć na swoim modelu wszystkie możliwe napisy eksploatacyjne, a z dostępnych zdjęć wynika,że... samoloty przed seryjne ich nie posiadały :-( Kilka godzin pracy i wertowania materiałów poszło psu na buty ;-/



Wygląda to fajnie i cieszy oko, ale jest niezgodne z dostępnymi zdjęciami :-( Na przyszłość mam nauczkę, żeby ostrożniej dobierać tematy do politurowania i dopiero po zebraniu dostatecznej i wiarygodnej dokumentacji.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-12-15 23:47  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak nigdy, przeanalizowałem zdjęcia i wiem, że praca przy odtwarzaniu oznaczeń i napisów eksploatacyjnych, w większości, poszła na marne ;-/ Egzemplarze przed seryjne miały je w szczątkowej postaci i tylko niektóre :-/



Musiałem też zmniejszyć rozmiar napisów z 3pkt do 2,2pkt. W skali 1/33 odpowiada to wysokości litery równe 18mm. Tak wynika z opisu który znalazłem gdzieś w sieci.

No niestety, trochę łysawy będzie ten mój Messerschmitt. W takim układzie nie pożałuję sobie śladów eksploatacji i waloryzacji.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024