ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-11-15 01:26  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeden krok w przód, pięć do tyłu... Mam za dobrą dokumentację jak na ten model i analiza każdego detalu zabiera mnóstwo czasu. Korci, żeby przerabiać, poprawiać, ulepszać... Ale to chyba nie tędy droga.

Tym razem mało ale, coś jakby do przodu:



Jeszce nie wiem jak rozwiąże problem podziału blach tz. czy to będzie jednolity kolor, czy może imitacja 3D. Na zdjęciach z epoki te samoloty są praktycznie gładkie, bo były wszystkie szwy i nity szpachlowane. Odznaczają się tylko panele inspekcyjne, wlewy paliwa i płynów, stery, lotki i kilka podziałów technologicznych. Egzemplarze muzealne, jako statyczne eksponaty, są tylko malowane, co nijak się ma do rzeczywistości.

CDN...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-11-15 23:32  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Znowu malutki kroczek do przodu. Powoli zaczyna się klarować ogólna koncepcja grafiki. Jak już wcześniej wspomniałem, ma to wyglądać na zciorany samolot po wielu trudnych testach. Jednak do puki nie zamknę wszystkich obrysów i nie zakończę nanoszenia podziałów blach to jest to pieśń przyszłości.



Tak jak przy Gladiatorze, teraz będzie etap uszczęśliwiania po kilka razy tymi samymi elementami ale w różnych etapach prac. Taka specyfika politurowania ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-11-15 08:09  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No to Panie Chopin masz Pan we mnie wiernego widza i fana politurowania.
Z wielką radością i nie mniejszą zazdrością będę śledził postępy.
A sam samolot też już kiedyś popełniłem i faktycznie mimo ręcznej kreski bryłę samego samolotu Pan Wasiak oddał bardzo przyzwoicie.
Jeśli dobrze pamiętam to w tym modelu brak jest wnętrza kabiny.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
22-11-15 14:12  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czołem Chopin. Linie robisz rastrem czy to wektory? Jakiego programu używasz?
Rozumiem, że najpierw linie obrysowujesz na czerwono wektorowo a potem jako warstwę wklejasz do jakiegoś rastra i malujesz? Oui?

 
22-11-15 16:40  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Odpowiadam i objaśniam ;-)

Adam Cook - bomb też mam go sklejonego i nawet przeszedł już jeden remont, ale lakierowanie po latach mu zaszkodziło i zżółkł ;-( Jest jedna drobna nieścisłość w tym opracowaniu: długość odpowiada wersji B-2a, czyli jest około 1m za dużo ;-/ Ale ja już tego poprawiać nie będę. Jest dobrze jak jest :-D Wnętrza kokpitu niema. Dodawać nie będę, ale mam szatański pomysł };-D

Kalafior nie wychodzę w ogóle z programu wektorowego. Wszystko robię jednym softem: obrysowuje, maluję, waloryzuję, brudzę. Konkretny program niema dla mnie znaczenia, bo mam ten luksus, że praktycznie wszystkie ogólnie dostępne posiadają te same funkcje, więc mogę to robić w czym bądź. Z rastrów korzystam tylko przy bardzo złożonych wypełnieniach, żeby uniknąć kłopotów przy druku lub eksporcie do innego formatu pliku. Ale tylko przez spłaszczenie wektorów.


Następny krok do przodu ;-) Jak ja lubię takie proste kamuflaże :-D Można szaleć z waloryzacja do woli :-) Podziały blach dostały światłocień. Kilka detali zmieniło swoje położenie, bo tak wynikało z układu blach. I zmieniłem troszkę siatkę nosa. Stara z tego co widzę na swoim modelu coś kiepsko się spasowała z dwóch kawałków. Przerobiłem to na jednoelementową sekcję.




W zasadzie prace koncepcyjne dobiegają końca i powoli będę się przenosił na kolejne arkusze. Brudzenie zostawiam na sam koniec, gdy już wszystkie elementy będą wypełnione, zwaloryzowane, naniesione wszystkie oznaczenia i napisy eksploatacyjne.

Małe uzupełnienie, żeby nie mnożyć niepotrzebnie wpisów.

Tak mniej-więcej wygląda analiza dokumentacji przy politurowaniu ;-)



A teraz korzystając z tego, że nie leje deszcz, idę sobie na spacer ;-)

CDN...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (22-11-15 17:51)

 
22-11-15 18:42  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak właśnie patrzę i się przekonuję do wektorów. Ja swoje malowanki robię tylko przez raster i jak widzę sporo tracę. Druga rzecz, że to więcej roboty mnie kosztuje. Ten czerwony kolor linii obrysowych mnie zmylił. Też je rysuje takim wściekłym kolorem aby potem jednym ruchem, odpowiednią komendą całość zaznaczyć i edytować. Myślałem, ze stosujesz ten sam myk.

Post zmieniony (22-11-15 18:44)

 
24-11-15 18:52  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kalafior tak naprawdę to niema złotych programów i rozwiązań. Mi po prostu tak jest wygodnie. Inna sprawa, że dzięki wektorowej postaci plików łatwiej mi się wymieniać z projektantami, którzy jak by nie było raczej pracują właśnie na wektorach.

Czerwony oczoje... bijący kolor po prostu łatwiej zauważyć w gąszczu części i prowadnic ;-) Dodatkowo sam sobie ustaliłem, że dopóki część ma czerwony obrys, to oznacza, że jest niedokończona ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-11-15 00:13  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W telegraficznym skrócie, bo muszę się kłaść spać:



Pierwsze przymiarki do oznaczeń taktycznych. Powiem szczerze, coś mi nie leżą te wzory. Kiepsko to wygląda w porównaniu ze zdjęciami.



Strasznie nieproporcjonalne i w dziwnym kroju te oznaczenia...

CDN...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-11-15 19:21  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W ogólnym rozrachunku to szablony cyfr i oznaczeń, które wyżej wkleiłem, można sobie w buty wcisnąć. Są po prostu do bani.

Trójkę już poprawiłem na podstawie zdjęć. Wizualnie jest nawet OK.



Męczę się teraz z znakami kodowymi i krzyżami. Na zdjęciach w monografii AJPRESS-u mają ciut inne proporcje.



Zaczyna to nabierać jakiegoś charakteru.

CDN...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-12-15 23:15  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No i fajnie.
Każde nowe zdjęcie cieszy mnie ogromnie i z niecierpliwością czekam na wynik końcowy.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024