ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-11-15 20:12  [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

... Pan Bohdan Wasiak używał komputerowych technik do nanoszenia malowania na swoje modele?


Mając chwilkę czasu, w związku z drobnym przestojem technologicznym przy innym komercyjnym projekcie (puszę troszkę farby i powiem, że będzie można, prawdopodobnie skleić sobie model komercyjny z moją politurą ;-) ), a będąc w fazie koncepcyjnej, z projektem z innej branży ;-) Pozwoliłem sobie zabrać się za coś, co na pewno nie przyniesie mi najmniejszych profitów, po za satysfakcją, że mam model w malowaniu, które bardzo chciałem mieć, a na które nie mam co liczyć u wydawców ;-P Jest to też kolejna wprawka przed dużym zadaniem jakim będzie przerobienie B-25 na wersję z rajdu Doolittle'a.

Klasycznie zaczynamy od prostej zagadki ;-) Co wziąłem na tapetę jako kolejny face lifting



Dla utrudnienia dodam, że będzie to całkowita zmiana kamuflażu i oznaczeń ;-) Jak padnie prawidłowa odpowiedź, zmienię tytuł wątku ;-)

Pierwsze koty za płoty i idzie całkiem przyzwoicie. Jest kilka nieścisłości i niedokładności ale do opanowania bez szkody dla sklejalności (tak mi się przynajmniej wydaje). Jak jest w rzeczywistości, wyjdzie w praniu, gdy ktoś będzie to próbował skleić ;-)

PS: Brakujące obrazki można odnaleźć w tej galerii >>>klik<<< .

--

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (16-09-21 20:23)

 
17-11-15 20:51  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM nr/rok ?????????
indianscout   

10-11/1987 P38 Lighting :) Jaka będzie nagroda ? :)

Post zmieniony (17-11-15 21:06)

 
17-11-15 21:51  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM nr/rok ????????? "ZAGADKA"
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

"(...) z moją politurą (...)" Przepraszam, z czym ? POLITURA

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
17-11-15 22:08  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM nr/rok ?????????
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Astra28 przenośnia, metafora literacka ;-P

indianscout nie, ale też mam w planie ;-) Nagroda to satysfakcja dla odgadującego ;-) i ujawnienie tematu niniejszej relacji :-P

Teraz może będzie łatwiej w rozszyfrowaniu zagadki ;-)



Troszkę to czasu zajmuje, bo zmieniam przebiegi podziału blach. Robię to wykreślnie, bo jak by nie było to jest tylko przerysowanie a nie projektowanie nowego modelu.

Numer samolotu jest na razie taki przejściowy. Nie znalazłem gotowego fontu, a i zdjęcia z których korzystam, nie są najwyższych lotów. Ale to się na późniejszych etapach dopracuje.

Kamuflaż będzie bardzo prościutki, ale tak mi się podoba, ze nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności ;-) Za to mam zamiar poszaleć z waloryzacją :-D Będzie full wypas, aż nawet w nadmiarze ;-D

I na dziś to było by tyle. Mało, ale gdzie mi się śpieszy? To nie wyścigi :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (16-09-21 20:23)

 
17-11-15 23:06  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM nr/rok ????????? "ZAGADKA"
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Me 262

--
http://messer.cba.pl

 
18-11-15 02:04  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM nr/rok ????????? "ZAGADKA"
Wojciech Cięciwa   

Samolot ?

:D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-11-15 12:26  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM nr/rok ?????????
Bodek   

Me-262 MM 9/1991
Chyba Me-262 HG III

Post zmieniony (18-11-15 12:33)

 
18-11-15 15:00  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

messer gratuluję. Zostałeś ojcem chrzestnym projektu ;-)

Wojciech Cięciwa trafiłeś. Choć następną razą może się okazać, że nie jest to takie oczywiste ;-D

Bodek tak ;-) ale ja robię wersje przedprodukcyjną S3 o nr rejestracyjnym VI+AH, potocznie zwanym czerwona trójka. Me-262 HG III z usterzeniem Rudlickiego to moje cichutkie marzenie. Może z czasem? Wiem, że jeden z projektantów też ma podobne zachciewajki... ;-)


Jako ciekawostkę dodam, że to malowanie z mM jest jak najbardziej prawdziwe. To maszyna z Stab III./Zerstörergeschwader 26 Kommando Nowotny. Oczywista zubożone o kilka drobnych elementów w związku z niedoskonałościami dawnej poligrafii. Fikcyjny chyba jest też numer na kadłubie, nie znalazłem nigdzie białej jedenastki w zestawieniach stanu samolotów komanda.

CDN... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-11-15 20:37  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie wiem czy podołam takiej odpowiedzialności. ;)
Czekam na kolejne odsłony relacji; oryginał sklejał się całkiem przyzwoicie, o ile dobrze pamiętam.

--

Post zmieniony (18-11-15 20:38)

 
18-11-15 21:38  Odp: [Relacja] Co by było gdyby...(2) mM 9/91 Me 262 Schwalbe S3
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

messer do odważnych świat należy ;-) Mam oryginał właśnie na biurku, i z tego co widzę, to tylko moje kwiatki montażowe bija po oczach i zżółknięty papier. Sylwetką sam się broni :-)

Dziś mało spektakularnie, ale dojście do jako takiego ładu z przebiegiem podziału blach dało mi nieźle popalić. Tu trzeba naprawdę mocno iść na kompromisy między stanem rzeczywistym, planami a tym co dają rozwinięcia siatek. Uroki dawnych, dostępnych planów i projektowania ręcznego. I tak podziwiam Pana Wasiaka, że udało mu się opracować dość wierną sylwetkę z tak mizernym dostępem do źródeł.



Wcześniejsze segmenty, też uległy lekkiej zmianie ale to pokażę już przy następnych aktualizacjach, gdy naniosę wszystkie panele i pokrywy eksploatacyjne.
To nadal są tylko szkice. Jak uporam się z przebiegiem podziału blach, oznaczeniami i napisami eksploatacyjnymi, dopiero zabiorę się za uplastycznianie. W zamyśle ma to być egzemplarz mocno testowany i eksploatowany. Z resztą tak było z oryginałem, aż do momentu rozbicia w kwietniu 44'.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024