ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
14-08-15 13:36  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Corel też pokazuje długość krzywej z automatu, bez makr i żadnej łaski :)

 
15-08-15 14:07  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

DmVip ważne pytanie: którą wersję Corela posiadasz? W X5 nie znalazłem. Inna sprawa, że szukałem dość pobieżnie, bo mi ta funkcja do niczego nie jest potrzebna na razie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-08-15 15:29  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja mam X6, opcja ta jest we "właściwościach obiektu". ALT+ENTER albo OKNO -- OKNA DOKOWANE -- WŁAŚCIWOŚCI OBIEKTU. W X5 ta opcja tez jest w starszych też, nie widać wymiaru krzywej puki jej nie zaznaczysz.

 
16-08-15 00:53  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

DmVip funkcja/doker właściwości obiektu i ścieżki istnieje od bodajże pierwszej wersji Corela. Ale długość podaje dopiero od X6. Tak przypuszczałem, że masz właśnie X6 lub X7, albo subskrypcje CC. We wcześniejszych pozostaje tylko stosowanie makr. Jak już wcześniej wspomniałem mi ta funkcja do szczęścia nie jest na szczęście potrzebna ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-09-15 22:08  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
tadeusz_h 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

W wersji 12 przez przypadek skasowałem linijkę z kolorami. Jak to odzyskać.

 
12-09-15 06:16  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z paska menu wybierz "Okno" -> "Paleta kolorów"-> "Domyślna paleta CMYK" lub "Domyślna paleta RGB" lub wybierz dowolną opcję z listy.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
13-09-15 11:47  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
tadeusz_h 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Dzięki

 
12-08-16 10:00  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
Józef   

Witam
Mam mały problem z Corelem X5 Suite w wersji home. Dlaczego po każdorazowy zamknięciu programu i wyłączeniu komputera i po ponownym otwarciu programu " rozjeżdzają " się wszystkie wymiary :( Nie jest to CDR trial, tylko originał zakupiony w sklepie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić i prosiłbym o jakieś wskazówki. Może coś w ustawieniach ?
Pozdrawiam

 
17-08-16 20:15  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pisz, dzwon do Corela :-)

 
18-03-17 20:20  Odp: [Corel] CorelDraw! bez tajemnic
GuardiaN   

Witam jako ,że jestem zielony w projektowaniu i sklejaniu modeli potrzebowałbym pomocy z przeskalowaniem planów technicznych wózka 1xta do skali 1:51 (dość nietypowej :D)
głównie chodzi o to bym miał wszystko wyskalowane i gotowe do przeniesienia na karton i wycięcia. Poniżej podaję linka do planów.
http://plany.zonk.pl/wagony_towarowe/wozki/1XTa.0101-1.png
Każda pomoc jest mile widziana.
Posiadam coreldraw x7

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024