ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
09-07-15 22:06  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
Jacek   

Jest Ok

 
15-07-15 12:53  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było:
Wojciech Cięciwa   

No dobra, pora się przyznać ....
Po trzech dniach składania biurka dla najmłodszej pociechy postanowiłem odpalić znowu projektowanie.
I jak to zwykle "złe" mnie podkusiło i zaimportowałem z pierwszej wersji modelu koła do tego co narysowałem.
I przyznam się szczerze, miałem ochotę schować się ze wstydu ...
Zresztą, co ja będę mówił....
Obrazek przemówi za mnie. Najgorsze, że nie pamiętam jakie i skąd wymiary brałem... :(


Mam tylko nadzieję, że nie znienawidzicie mnie za to ...
Obiecuję, że postaram się nie popełniać takich błędów.

Najgorsze jest to, że rozstaw osi się zgadza ...


Post zmieniony (15-07-15 13:02)

 
16-07-15 08:22  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było:
Jacek   

Najgorsze jest to, że rozstaw osi się zgadza ...

To już duży plus :)) Więc nie masz co tak lamentować :)
A swoją drogą nie wiem, czy to złudzenie ale całość wydaje się być znacznie zgrabniejsza

Post zmieniony (17-07-15 11:49)

 
21-07-15 10:46  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Doszedłem do wniosku, że to bezsensowna robota. Jak zobaczyłem na daty to się przeraziłem... 6 lat dłubania przy tak prostym projekcie i teraz powrót do punktu wyjścia? Mi w jeden dzień udało się załatwić pomiary felgi od PF 508 i PF 621 co już wystarcza do precyzyjnego określenia rzeczywistych wymiarów pojazdu. Można też bez problemu załatwić zdjęcia w dużej rozdzielczości, bo z tymi co są w sieci to męczarnia.

 
21-07-15 11:54  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
Wojciech Cięciwa   

Sorki ....
To dla mnie zabawa, bawię się poznając program.
A że znane wielkość ? Żebyś się nie zdziwił ... Nie tak dawno wszyscy z uporem maniaka powtarzali, że Polski Fiat 621 miał koła 9x20 i nic do Nich nie trafiało. Dopiero ostatnio po ciężkiej batalii z mojej strony zaczęto przyznawać, że jednak to nie koła 9x20, a 7x20.
A to daje 10cm różnicy na średnicy.
Więc nie byłbym taki "chop do przodu".
A zdjęcia?
No cóż, ja się rozbijam o "psa ogrodnika" - jeśli wiesz o co mi chodzi.

P.S.
Mimo to będę się dalej bawił. Jak ktoś chce zrobić "lepszy" - proszę bardzo.

 
21-07-15 12:12  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
Jacek   

Ja będę ci kibicował cały czas.
Bo jestem całym sercem za każdą robótką dotyczącą polskiego sprzętu.
Za każdym detalem i za każdą śrubką. I wszystko jedno czy to dotyczy naszych prototypów, sprzętu latającego czy też spinacza biurowego wymyślonego przez naszego muzyka Pana Hofmana :)

 
21-07-15 13:41  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba nie zostałem zrozumiany. Felgi zarówno do 508 jak i 621 istnieją fizycznie, można je wziąć do ręki, pomacać, przyłożyć taśmę mierniczą i z dokładnością do 1 mm zmierzyć zarówno średnicę jak i szerokość, więc nie rozumiem tego całego dywagowania nad rozmiarem kół skoro one są w zasięgu ręki.

Jak policzyłeś, że różnica między 9x20, a 7x20 to 10 cm różnicy na średnicy? :D

 
21-07-15 14:59  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
Jacek   

bo to chyba wychodzi 4 x 1 cal czyli ok 10 cm.
9-7 = 2 cale
a średnica to mniej więcej 20 cali + 2 x szerokość felgi wiec jeśli różnica jest 5 cm ( 2 cale ) to wychodzi razem 10 cm.
A swoją droga jak istnieją fizycznie, to jaką szerokość mają te felgi ?

 
21-07-15 16:30  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wartość pierwsza przy rozmiarze kół odnosi się do szerokości, czyli 9 i 7 to szerokość. W obu przypadkach średnica jest taka sama - 20 cali, wiec skąd to 10 cm?? A nawet jakby odjąć 9-7 to jest 2 cale, czyli jakieś 5 cm...

 
21-07-15 17:28  Odp: [prace koncepcyjne] PZInż. 322 - było: "Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]"
Wojciech Cięciwa   

Ech matematyk ....
9 i 7 to szerokość opony. W latach 30-tych wysokość opony była równa mniej więcej jej szerokości (0.98)czyli wysokość opony też była 7 i 9 cali.
A średnica opony to średnica felgi + 2x wysokość opony.
Odpowiednio:
20 +2x9 =38"
20+2x7 = 34"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024