ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-06-14 11:45  [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Poszukuję materiałów odnośnie ciągnika gąsienicowego PZInż 152.
Niestety wszystko co znalazłem to kilka zdjęć, które poniżej zamieszczam - wszystkie one pochodzą z sieci.

Czy jest coś jeszcze?
Wydaje mi się, że było zdjęcie z boku, ale na stronie "Dobroni.pl" teraz nie widzę tego, w zamian jest wymaganie logowania...
Brak jakichkolwiek informacji o wnętrzu.













--

Post zmieniony (04-07-14 11:10)

 
26-06-14 00:04  Odp: [materiały] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Pierwsza przymiarka


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-06-14 00:33  Odp: [materiały] PZInż 152
JSJ   

Mnie się ten bok pokazał:

 
04-07-14 11:08  Odp: [materiały] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Pierwsza przymiarka do zawieszenia...


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-07-14 14:34  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Mam małe pytanko w związku z projektowaniem wnętrza.
Jako że niema żadnych zdjęć przedstawiających wnętrze a to co proponuje "Choroszy" lekko odbiega od tego czego można by się spodziewać, mam właśnie zagwozdkę.
Projektować wnętrze a'la "Choroszy" z tymi wszystkimi wydziwieniami, czy też zaprojektować wnętrze wedle tego co _wydaje mi się_ że powinno być wewnątrz?
Czy też odpuścić sobie prawie zupełnie wnętrze robiąc je zupełnie symbolicznie?

Poproszę o opinie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-08-14 22:44  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Myślę, że im prościej tym bliżej oryginału. To był prototyp, więc pewnie użyli gotowych elementów z już produkowanych pojazdów. Tylko oczywiście wtedy trzeba obowiązkowo plandekę rozciągnąć, żeby sie puryści nie czepiali:)

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
07-08-14 23:56  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Skoro Choroszy popuścił wodze fantazji to czemu Ty nie możesz? Masz szansę, że zrobisz to lepiej.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-11-14 11:04  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Pierwsza, bardzo bardzo wstępna przymiarka do rozwinięcia.
Tak tylko po to, żeby uzmysłowić wielkość modelu.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/pzinz152/152-1.pdf

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-11-14 11:01  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Dobra nie mam pojęcia czy ktokolwiek czyta ten dział, czy nie ale zaryzykuję mimo wszystko.

Mam pewien problem i kilka możliwości rozwiązania go i zastanawiam się nad wyborem lepszej metody.
Otóż w projektowanym PZInż 152 mam zewnętrzny kadłub i jego stronę wewnętrzną. Metod wykonania jest kilka:
- oba elementy wykonać jako pudełka w całości (jak w prezentowanej powyżej próbce) i wkładać jedno w drugie;
- element zewnętrzny zostawić w formie pudełka i do niego wklejać do środka wnętrze w formie poszczególnych elementów (mniej lub bardziej połączonych);
- element wewnętrzny zostawić w formie pudełka (nawet uproszczonego) i oklejać go z zewnątrz poszyciem zewnętrznym w formie oddzielnych elementów.

Przyznam się, że nie mam pomysłu którą metodę wybrać. Wszystkie mają swoje wady i zalety. W pierwszym odruchu chciałem zrobić dwa wchodzące w siebie pudełka, ale potem zacząłem się zastanawiać nad wykonaniem. A co jeśli ktoś wydrukuje model na innym papierze ? Ja zakładam, że grubość papieru z warstwą kleju to 0.2 mm, ale jak u kogoś to będzie mniej ? To nie powinno się za wiele stać. Choć jak będzie więcej to mogą już się pojawić problemy.

Dlatego po namyśle stwierdziłem, że chyba lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie wnętrza jako pudełka i oklejenie go z zewnątrz. Nawet jeśli użyjemy innej grubości kartonu istnienie elementów ustalających (osie) pozwoli na dokładne przyklejenie burt.

Proszę o Waszą opinie na ten temat.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-11-14 22:04  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas tylko i wyłącznie ta opcja:

- element zewnętrzny zostawić w formie pudełka i do niego wklejać do środka wnętrze w formie poszczególnych elementów (mniej lub bardziej połączonych);

Dlaczego? To proste: zewnętrzne pudełko, jak je nazywasz, zachowa odpowiednią geometrię i łatwiej jest dopasować wewnętrzne ścianki, docinając lub szlifując. Nie będzie szpar i uskoków w zewnętrznym poszyciu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-11-14 22:41  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Zgadzam się z Chopinem. Może i trudniej się wkleja elementy do wnętrza niz okleja z zewnątrz, ale model ma wyglądać ładnie przede wszystkim z zewnątrz. Wnętrze zawsze można pododcinać. Za krótkie poszycie zewnętrzne jest nie do naprawienia bez malowania.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
18-11-14 15:07  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

No to tak to teraz wygląda.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/pzinz152/pzinz.152-2014-11-18.pdf

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-11-14 18:19  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas pozwoliłem sobie skorzystać z rysunku. Tak chyba będzie czytelniej:



Żałuję strasznie, że aktualnie nie mogę kleić. Przyjrzę się jeszcze, na spokojnie, twojemu rozwinięciu. Mam pewne wątpliwości co do kilku miejsc na poszyciu wanny. Chodzi konkretnie o kolejne załamania na przednim i tylnym pancerzu. Przy takim rozwiązaniu i chwili nieuwagi, może być problem ze spasowaniem tych krótkich górnych płyt pancerza. Zastanowię się nad tym i dam Ci znać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-11-14 19:26  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

No dobra :)

Na tym etapie wszystko można spokojnie przebudować.
Oznaczmy elementy kolejno (od lewego-górnego rogu).
Element 1-szy faktycznie może być oddzielnie, choć uważałem, że będąc połączony z wewnętrznym poszyciem umożliwi precyzyjne pozycjonowanie.
Zresztą cały ten obiekt to oddzielne elementy, które powinny być wklejane w ten środkowy. Na zasadzie najpierw np. oba lewe, potem podłoga, potem oba prawe.

Aua - już wiem o co chodzi.
Kolejność obrazków, najpierw powinienem pokazać ten dolny, który obrazuje jak należy zbudować wewnętrzne części poszycia.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-11-14 20:42  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas tak na szybko, bo muszę wracać do swoich zajęć ;-)
Ta "zielona" ścianka na błotniku może właśnie przeszkadzać w prawidłowym wklejeniu bocznych ścianek wnętrza. Trzeba brać drobną poprawkę na precyzję cięcia przez sklejającego ;-) I trudno takim dużym elementem "manewrować w trakcie klejenia gdy wystaje taki wihajster.

"Zielona" ścianka w przedziale silnika(?) wydaje mi się zbyt wiotka, żeby to dobrze spasować z wystającym "niebieskim" daszkiem. Dlatego jak osobny element powinno być o wiele łatwiej.

To co zaznaczyłem na "niebiesko", gdy się niezbyt precyzyjnie uformuje kolejne załamania pancerza, może nie chcieć zbyt dobrze spasować się z tymi bocznymi trapezami. Po prostu może zabraknąć na długości. Tu dużo zależy od grubości papieru i precyzji formowania.



Na niebiesko zaznaczyłem hipotetyczne miejsca rozdzielenia tych elementów, żeby łatwiej się to sklejało.

Ciężko jest mi się wypowiadać bez fizycznego sklejenia tego. Na własnej skórze się przekonałem, że zaprojektować można wszystko, ale ergonomicznie to później rozwinąć, jest nie lada sztuką. Jak by udało mi się to jutro druknąć w firmie to spróbowała bym to chociaż na sucho złożyć. Nie obiecuje, że się uda, bo u mnie rożnie bywa z planowaniem czegokolwiek ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-01-15 14:24  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Witam.

Czy może mnie ktoś poratować lepszej jakości zdjęciami nr. 8 i 9 z mojego pierwszego postu?
Ze zdjęcia 8 wynika, że dno kadłuba w przedniej części jest dwuspadowe, natomiast zdjęcie 9 sugeruje jednak jednospadowe.
Czyżby znowu, jedno zdjęcie było z 38' a drugie z 39' z okresu po przebudowie z PZInż?

Ma ktoś jakieś sugestie?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-01-15 12:47  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Chopin, udało ci się to-to złożyć na sucho ?
Bo mam wątpliwości co do kształtu przedniej części. Dwa zdjęcia, dwa różne przody.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-01-15 14:15  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas dobrze, ze sie przypomniales! Zaraz bede przy drukarce, to machne sobie i wieczorem sprawdze. Dam Ci znac.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-01-15 20:37  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas jest jedna muka:



Wszystkie oklejki wewnętrzne burt są prawe. Nie popatrzyłem w schemat i wkleiłem na dokładnie na odwrót ;-(

Jak na razie klei się nieźle, nawet gównianym BCG. Jednak, chyba porozcinał bym tak jak zaznaczyłem Ci na tym rysunku:



Minimalna niedokładność przy wycinaniu i trzeba naciągać poszycie na łączeniach kolejnych załamań. A klejenie na styk w ten sposób nie jest przyjemne.
Podumam jeszcze i dam Ci znać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-01-15 10:54  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Do tych, którzy obserwują ten temat.

Wszystko wskazuje, że były dwie wersje kadłuba, różniące się rozwiązaniem mocowania haka holowniczego i konstrukcją przednich-dolnych paneli (jedno- i dwu- elementowe).
Niestety nie jestem w stanie połączyć konstrukcji haka i dolnego przedniego panelu.

I teraz pytanie.
Przypuszczam, że konstrukcja panelu wpływa na układ elementów wewnątrz - który i tak nie jest znany. Z mojego punktu widzenia na tym etapie nie ma różnicy, który wariant konstrukcyjny przyjmę, dlatego mam do Was pytanie:

Który wariant jest z Waszego punktu widzenia ciekawszy?
- jedno elementowy?
- dwu elementowy?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
24-01-15 21:35  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas to i tak jest tylko gdybanie. Zostaw tak jak robiłeś do tej pory. Inaczej nigdy się nie wygrzebiesz z tych hipotez, a wiecznie będziesz niezadowolony. Jak jest, jest dobrze.

Poskładałem to wszystko co wrzuciłeś na forum. Jest kawałek modelu! Gabarytowo podchodzi pod M5 Stuart. Obfotografuje i wrzucę zdjęcia.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-01-15 17:01  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecane zdjęcia:





Z uwag to może najpierw wklejał bym podłogę do wanny kadłuba i na całej jego długości. Bo pod grodzią silnika zrobiło się aktualnie krowie żebro. Dopiero wtedy wewnętrzne oklejki burt. Grodź zrobił bym grubszą niż jedna warstwa kartonu. Jeżeli masz coś jeszcze rozwinięte, to puki mam dostęp do tego papieru, mogę coś na boczku próbować kleić.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-01-15 11:32  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

"Krowie żebro" ? Jakieś zdjęcie ukazujące to dokładniej ??

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-01-15 20:21  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas na zdjęciach z białej surówki to nie wychodzi. Zaznaczyłem ci miejsca strzałką. Lekarstwem będzie jak pociągniesz podłogę na tym panelu do samego końca a nie tylko te 5mm. Klej, jaki by nie był, zawsze trochę ściągnie papier i wylezie to na drugą stronę.



Poniekąd dotyczy to także burt.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (27-01-15 20:22)

 
27-01-15 21:56  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Dobra, widzę.
Najprościej wydłużyć burty i podłogę do pierwszego zagięcia.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-01-15 22:27  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas dokładnie o to mi chodziło. Burty wystarczy, żeby pokrywały się elementy zewnętrzne z wewnętrznymi. A podłogę dociągnąć do końca kadłuba. W zasadzie pokryje się to z konstrukcją oryginału. Przy okazji bardzo wzmocni i usztywni konstrukcję. Jak masz coś jeszcze rozwinięte do kadłuba (wnętrze, jakieś wyposażenie, osłony, pancerze) to ja mam jeszcze 10 arkuszy A4 tego papieru. Zbliżony jest bardzo do tego z modeli AH. Tylko tyle udało mi się wyszarpać z palety, a więcej już zamawiać nie będą ;-( Bo mieszanie papierów przy testowej surówce to później lipa murowana. A i okres dobry na takie zabawy bo zdarzają mi się jeszcze przestoje technologiczne w robocie. A trochę mnie zaraziłeś tym ciągnikiem ;-) Muszę jeszcze, na zaś, wycyganić od Ciebie ten ponton saperski ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-01-15 17:05  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jeśli moge się wtrącić to wydaje mi się, że na wszystkich zdjęciach dno jest takie samo.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-02-15 13:44  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Chyba coś zawaliłem .... :(

Wychodzi mi, że odległość między zewnętrzną stroną kadłuba a krawędzią gąsienicy będzie miała mniej niż 1 mm.
Coś zepsułem :(

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
06-02-15 09:25  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas niekoniecznie. Popatrz na współczesne koparki i spychacze gąsienicowe, a później pomniejsz je 25 razy.
Dla bezpieczeństwa zwęź gąsienice o 0,5 mm i będzie gitarra.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-02-15 10:34  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Właśnie wczoraj przepatrzyłem PZInż. 140 (4TP) ze "Sklej-Model" i tam też ten odstęp jest maleńki. Więc może nie jest tak źle ? ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
06-02-15 18:22  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas gąsienica jest sztywna podłużnie i nie powinna mieć bić na boki. Dlatego taki mały odstęp niczemu nie szkodzi. Dodatkowo zabezpiecza przed odkładaniem się błota na kadłubie i ewentualnemu blokowaniu trakcji. Rób dalej i nie lamentuj ;-) Bo nie ukrywam, że chętnie podoklejał bym pozostałe części do tego, już sklejonego, kadłuba ;-) A zapowiada się nieźle :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-02-15 14:09  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Zabawy ciąg dalszy.
Idzie dosyć wolno, bo wątpliwości jest sporo. Dlatego też zdecydowałem się na spore uproszczenia.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/pzinz152/152-2015-02-09-roboczy.pdf

Wersja robocza, tylko do "zobaczenia" - na finalną z opisanymi i rozwiniętymi wszystkimi trzeba chwilę poczekać. Choć może wstrzymam się z tym, do czasu aż ktoś wypunktuje moje błędy ?
* - oznacza podklejenie kartonem;
** - karton 0.5 mm
To co oznaczone kolorem czerwonym nie jest zamieszczone na tym arkuszu.

Czekam na krytykę :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
09-02-15 19:41  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Nie moge sie doczekać wydania modelu jezeli takowe nastąpi

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-02-15 20:04  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Raczej wydany nie będzie.
Jeśli będzie OK - to będzie za free.
Nie ma specjalnie zainteresowania takimi pojazdami.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
09-02-15 22:55  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas tak na bardzo szybko i szkic z ręki. To moja nieśmiała propozycja, żeby uniknąć tego szwu na górnej osłonie.



A może w ogóle połączyć ten element z tym nad błotnikiem?



To co zaznaczyłeś na czerwono, ten dłuższy element wchodzący w kadłub, to dał bym jako szablon z drutu. To jednak będzie przenosić spore obciążenia.

Dla mnie najlepiej by było, żeby nie gdybać, jakbyś przygotował arkusz do druku z tymi wszystkimi aktualnymi rozwinięciami. Ja to druknę w firmie, i powolutku, na boczku będę mógł sobie to sklejać. Ja muszę empirycznie bo strasznie nie lubię teoretyzować.

A w ogóle to wiesz co mi chodzi po głowie jak rozwiniesz całość? ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-02-15 23:41  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Masz rację. zostanie przekonstruowany błotnik i pokrywa silnika.
Ten dłuższy element wchodzący w kadłub nie będzie raczej przenosił,obciążeń - to osłona właściwej osi, która będzie z drutu o średnicy 1 mm.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-02-15 15:22  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Tyle mam zrobione na chwilę obecną. [zrzuty "na szybko" więc jakieś babole na nich mogą być]


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-02-15 16:59  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Kolego Sas, puszczenie modelu do sieci za Free też może być dobrym pomysłem. Najważniejsze żeby model mógł cieszyć amatorów polskiej pancerki z wrzesnia 39'.
Jeszcze jakby Chopin politurkę zrobił... :).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-02-15 20:05  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas to rozwiń to proszę na formatki A4 i w wolnych chwilach zacznę dłubać. Tak będzie prościej i szybciej, bez zbędnego gdybania. Resztę będzie się sukcesywnie doklejać.

LuZaK w zasadzie to jakby jest już wykonalne ;-) Musisz jeszcze pomęczyć tego gościa wyżej ;-) Bo w zasadzie to do niego należy ostatnie słowo ;-) Ja mu nie odpuszczę. Od choćby dlatego, że zrobił kilka fajnych projektów i schował gagatek do szuflady. Zapytaj Sas-a o ponton saperski na przyczepie transportowej, o PZInż 322, o przyczepy do ciągników artyleryjskich, osprzęt, skrzynie itp. A ma tego zakamuflowane znacznie więcej :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-02-15 20:09  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jednym słowem dużo ciekawych i niespotykanych dotąd projektów które w znacznym stopniu mogą wzbogacić każdą kolekcję modeli z września 39' która ja na razie jest dość mała w porównaniu z innymi tematami.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-02-15 21:22  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie! Wojtek, daj mu(Chopinowi) 322 do zabawy ;) tyle z tego ciągniczka wycisnęliśmy, że więcej przy dostępnych materiałach się już chyba nie da a szkoda by leżał w szufladzie....

--
GG 6801515

 
10-02-15 21:28  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Ale zainteresowanie moimi projektami było bardziej niż nikłe.

Co do "152" - postaram się sukcesywnie rozwijać.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-02-15 21:40  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Było małe bo mało kto o nich wiedział.

--

Post zmieniony (10-02-15 21:43)

 
10-02-15 22:37  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jaroslav, Sas jeżeli macie coś do politurowania to ja bardzo chętnie :-) Nie obiecuję, że będzie szybko, bo z czasem bywa różnie, ale postaram się najlepiej jak umiem ;-) Z klejeniem jest nie najlepiej, bo zdrowie szwankuje i muszę unikać chemii i szlifowania, ale wzroku od monitorów jeszcze doszczętnie nie straciłem ;-)

Jaroslav czy ty jesteś autorem skrzynki do kuchni polowej KP-200? Był bym zainteresowany ;-)

Sas bo się zanadto nie chwalisz, a i za język trzeba Cie ciągnąć.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-02-15 22:50  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

No dobra .... [sam sobie kręcę bicz na własny łeb, ale niech tam będzie ....]
W różnym (bardzo) stanie realizacji jest:
- PZInż. 322;
- PZInż 713;
- PZInż. 152;
- jaszcz amunicyjny do armat 75mm plot;
- jaszcz amunicyjny do armat 75mm wz. 1897;
- ciężka przyczepa amunicyjno-sprzętowa typu "R";
- wóz pontonowy;
- ponton LMPD;
- ponton "Birago" - element środkowy;
- ponton "Birago" - element czołowy;
- wagon towarowy "G";
- platforma kolejowa "SSml";
- [BP-42] Abstosswagen;
- [BP-42] Panzertragerwagen;
i pewnie kilka inny drobiazgów jak np. mina rzeczna typu "Rybka", skrzynie telefoniczne typów "A" i "B", beczka paliwowa 200l

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
11-02-15 13:35  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie przypominam sobie bym takową skrzynię popełnił. kilka z moich skrzynek jest do pobrania np. tu < http://www.wlkp-poznan.pl/index.php/pobieralnia> Rób sobie Pan z nimi co tylko zechcesz ;) Więcej grzechów nie mam bo mi dysk padł i dopóki terminala pod usb nie zmontuję to nic z niego nie wyciągnę, a że mi się nie chce nawet w tym grzebać to i projekty wszystkie leżą zamrożone na tym nieszczęsnym dysku :(

EDIT:
Już sobie przypomniałem :) Skrzynię do kuchni polowej Jacek zmajstrował.
Pozdr.

--

Post zmieniony (11-02-15 13:49)

 
11-02-15 15:29  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Jaroslav, cały czas po cichu marzę, że wydasz te tankietki...

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
11-02-15 17:03  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego nie wydam ich bo trzeba by instrukcję obrazkową zrobić a w corelu to dość niewdzięczna robota... Dla mnie korzystniejszym jest ten czas poświęcić na kolejny projekt który potem sam sobie skleję bez instrukcji.

--
GG 6801515

 
11-02-15 18:42  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas a faktycznie masz przegwizdane ;-)

Po kolei:
- PZInż. 322: Poproszę pełne rozwinięcie i można zabierać się w wolnych chwilach za politurowanie

- PZInż 713: zbierzesz baty jak nie dokończysz ;-) Jeżeli się nie mylę, jakaś przeróbka występowała w filmie "Baza ludzi umarłych" (chyba jako ciągnik balastowy). Do tego z tą krótka kabiną na silniku jest piękny.

- PZInż. 152: to wiadomo ;-)

- jaszcz amunicyjny do armat 75mm plot;
- jaszcz amunicyjny do armat 75mm wz. 1897;
- ciężka przyczepa amunicyjno-sprzętowa typu "R";
- wóz pontonowy;
- ponton LMPD;
- ponton "Birago" - element środkowy;
- ponton "Birago" - element czołowy -> to są dodatki i samodzielne modele, które mogą być podstawą niejednej dioramy, lub uzupełnieniem innego modelu. To że nie pieją z zachwytu wszyscy w koło nie oznacza, że te modele nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie. Uważam, ża takie modele są bardzo unikatowe i ciekawe.

- wagon towarowy "G": dokończ, nie marudź.

- platforma kolejowa "SSml": na nadmiar wagonów z epoki raczej nie cierpimy i ja się z nich cieszę.

- [BP-42] Abstosswagen: z nieba mi spadasz z tym wagonem! :-) Brakowało czegoś takiego mi do dioramy z TATRĄ

- [BP-42] Panzertragerwagen: niejeden pancerniak powinien Cie za to uciskać.

A za niedokończonego Maxima wz 08 to masz bencki. Masz szczęście, że korpusy ukryły się w wieżyczce i widać tylko lufy ;-) Za skrzynki i inny drobiazg niepokończony też.


Jaroslav tobie też się oberwie leniu jeden, bo od biedy można zrobić instrukcję zdjęciową (sam takiej nie lubię, ale z braku laku lepszy kit). Przyczepę gąsienicową do TK-3 sam bym chętnie skleił na mini dioramkę. O rumcajsówce to nawet nie wspominam ;-)

Tę skrzynię do kuchni polowej Jacka można gdzieś pobrać?

LuZaK ciśnij tych dwóch gałganów i nie odpuszczaj im ;-) Bo będzie nas wtedy dwóch i wyjdzie 1-n na 1-go ;-) Większe szanse, że coś ugramy ;-)

Dobra Panowie, a teraz wracam do składania albumu, żeby mieć później więcej czasu na politurowanie ;-) A od was czekam na pełne raporty ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-02-15 19:07  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pontony same z siebie jako modele to nie bardzo, sporo do nich potrzeba "szalunku" wszelkiej maści desek, belek itp... ale taki ponton leżący na wozie i ciągnięty przez 322 to już jest fajna sprawa co nie Wojtek?
(Dobrze, że jest ten cholerny fotosik bo już w ogóle nic bym nie miał....)




O skrzynię musiał byś Jacka (jjacek) zapytać, ja jej nie posiadam.

Co do instrukcji, to pomyślę. Ja dopiero nieśmiało wracam do klejenia po dość długiej przerwie :( Najsamwprzód to muszę i tak pliki ze starego dysku wyciągnąć a potem zobaczymy.
A Wojtka to męczyć i nie odpuszczać! bo tematy ma świetne i tylko wciąż marudzi, że to mało interesujące

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024