ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-04-15 07:39  [Pytanie] Jak projektować modele?
mok11   

Witam!
Chciałbym się zapytać jak projektować modele na komputerze (swoje własne). Jakiego programu użyć.
Pozdrawiam!

Post zmieniony (12-04-15 07:40)

 
12-04-15 10:16  Odp: [Pytanie] Jak projektować modele?
Wojciech Cięciwa   

A masz wyobraźnię ?
Potrafisz sobie wyobrazić coś zanim to narysujesz ?
Pamiętaj, że taki program to tylko troszkę bardziej zaawansowana deska rysownicza, która sama dba o pewne zależności. Ale nadal to projektant jest główną siłą sprawczą.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
12-04-15 10:20  Odp: [Pytanie] Jak projektować modele?
mok11   

Czyli lepiej samemu rysować ołówkiem, cyrklem, linijką itp.?

 
12-04-15 16:08  Odp: [Pytanie] Jak projektować modele?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

mok11 przeczytaj sobie jeszcze kilka razy swoje pytanie...

A teraz Ci na nie odpowiem: projektuje się komputerowo przy pomocy specjalnych programów.

Cały ten dział jest poświęcony temu zagadnieniu. Na co liczysz zakładając taki wątek? Że ktoś Ci wleje wiedzę do głowy? Poprowadzi za rączkę? Dla chcącego w tym dziale jest większa cześć niezbędnej wiedzy podana na tacy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-04-15 17:40  Odp: [Pytanie] Jak projektować modele?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze kilkanaście lat wstecz w podstawówce uczono podstaw geometrii wykreślnej. Dzieciarnia uczyła się rysować siatki sześcianów, ostrosłupów itd. potem się na ocenę sklejało takie proste bryły. Projektowanie modeli to dokładnie to samo, tylko na ciut wyższym poziomie ;) Programy jedynie ułatwiają rysowanie ale myśleć trzeba samemu i bez tych podstaw znanych z podstawówki oraz wyobraźni przestrzennej nie ma szans na zaprojektowanie czegokolwiek.
Zresztą obejrzyj sobie jakikolwiek model kartonowy, na arkuszach znajdziesz głównie rozwinięte siatki brył o różnym stopniu złożoności ale to wciąż są tylko rozwinięcia, nic strasznego ;)
Na bryły możesz podzielić każdy dowolny obiekt i tylko od Ciebie zależy jak je sobie uprościsz:
Przykład?
Rozwiń sobie w Corelu walec,wysoki, o małej średnicy. Do jednej z podstaw dołóż stożek o tej samej średnicy podstawy. Następnie narysuj sobie 4 takie same ostrosłupy czworokątne i przytwierdź do obwodu walca co 90 stopni i już masz prosty model rakiety ;) Jeżeli sobie z tym poradzisz to reszta już jest kwestią wyobraźni i posiadanych dokumentacji ;)
Pozdr

--
GG 6801515

 
24-06-15 14:20  Odp: [Pytanie] Jak projektować modele?
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli dopiero planujesz swój pierwszy model, i od razu rzucasz się na projektowanie to powodzenia. Zanim opanujesz jakikolwiek program, aby cokolwiek w nim zaprojektować to minie sporo czasu. Projektowanie komputerowe wygląda extra, ale skoro twoje pierwsze pytanie dotyczy "jakiego programu użyć", to prędzej to rzucisz niż coś zaprojektujesz.

Pobaw się programami, a jak jakiś ci przypadnie do gustu zadawaj wtedy konkretne pytania, na konkretne problemy napotkane podczas projektowania.

Poza tym musisz swój model "widzieć w głowie", wiedzieć z czego ma się składać, co z czym łączyć aż po gotowy model. A to nie jest takie proste jak wygląda.

Mimo wszystko powodzenia !!

 
05-08-21 09:23  Odp: [Pytanie] Jak projektować modele?
lacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niektórzy tak mają, że bez konkretnego projektu nie nauczą się programu. Tylko przy projektowaniu staną przed problemami które będą musieli pokonać (i się nauczyć). Oczywiśnie na pierwszy projekt nie wziąłbym autorskiego modelu Bismarcka w 1:100, ale coś pokroju "modelu latarnii z GPM", świnkę z Minecrafta. Przy takim nastawieniu "w czym zrobić pierwszy projekt" jest na miejscu.

 
05-08-21 14:58  Odp: [Pytanie] Jak projektować modele?
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do projektowania użyj programu Rhinoceros 3d. Bo jest najlepszy do tego. Jednak pamiętaj, że to ty projektujesz, a nie program. Ja projektuję modele już kilkanaście lat i mimo, że wykonałem już setki projektów to nadal uważam, że się uczę, bo zawsze coś można zrobić lepiej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024