ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-06-14 11:45  [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Poszukuję materiałów odnośnie ciągnika gąsienicowego PZInż 152.
Niestety wszystko co znalazłem to kilka zdjęć, które poniżej zamieszczam - wszystkie one pochodzą z sieci.

Czy jest coś jeszcze?
Wydaje mi się, że było zdjęcie z boku, ale na stronie "Dobroni.pl" teraz nie widzę tego, w zamian jest wymaganie logowania...
Brak jakichkolwiek informacji o wnętrzu.













--

Post zmieniony (04-07-14 11:10)

 
26-06-14 00:04  Odp: [materiały] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Pierwsza przymiarka


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-06-14 00:33  Odp: [materiały] PZInż 152
JSJ   

Mnie się ten bok pokazał:

 
04-07-14 11:08  Odp: [materiały] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Pierwsza przymiarka do zawieszenia...


--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-07-14 14:34  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Mam małe pytanko w związku z projektowaniem wnętrza.
Jako że niema żadnych zdjęć przedstawiających wnętrze a to co proponuje "Choroszy" lekko odbiega od tego czego można by się spodziewać, mam właśnie zagwozdkę.
Projektować wnętrze a'la "Choroszy" z tymi wszystkimi wydziwieniami, czy też zaprojektować wnętrze wedle tego co _wydaje mi się_ że powinno być wewnątrz?
Czy też odpuścić sobie prawie zupełnie wnętrze robiąc je zupełnie symbolicznie?

Poproszę o opinie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-08-14 22:44  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Myślę, że im prościej tym bliżej oryginału. To był prototyp, więc pewnie użyli gotowych elementów z już produkowanych pojazdów. Tylko oczywiście wtedy trzeba obowiązkowo plandekę rozciągnąć, żeby sie puryści nie czepiali:)

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
07-08-14 23:56  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Skoro Choroszy popuścił wodze fantazji to czemu Ty nie możesz? Masz szansę, że zrobisz to lepiej.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-11-14 11:04  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Pierwsza, bardzo bardzo wstępna przymiarka do rozwinięcia.
Tak tylko po to, żeby uzmysłowić wielkość modelu.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/pzinz152/152-1.pdf

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-11-14 11:01  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Dobra nie mam pojęcia czy ktokolwiek czyta ten dział, czy nie ale zaryzykuję mimo wszystko.

Mam pewien problem i kilka możliwości rozwiązania go i zastanawiam się nad wyborem lepszej metody.
Otóż w projektowanym PZInż 152 mam zewnętrzny kadłub i jego stronę wewnętrzną. Metod wykonania jest kilka:
- oba elementy wykonać jako pudełka w całości (jak w prezentowanej powyżej próbce) i wkładać jedno w drugie;
- element zewnętrzny zostawić w formie pudełka i do niego wklejać do środka wnętrze w formie poszczególnych elementów (mniej lub bardziej połączonych);
- element wewnętrzny zostawić w formie pudełka (nawet uproszczonego) i oklejać go z zewnątrz poszyciem zewnętrznym w formie oddzielnych elementów.

Przyznam się, że nie mam pomysłu którą metodę wybrać. Wszystkie mają swoje wady i zalety. W pierwszym odruchu chciałem zrobić dwa wchodzące w siebie pudełka, ale potem zacząłem się zastanawiać nad wykonaniem. A co jeśli ktoś wydrukuje model na innym papierze ? Ja zakładam, że grubość papieru z warstwą kleju to 0.2 mm, ale jak u kogoś to będzie mniej ? To nie powinno się za wiele stać. Choć jak będzie więcej to mogą już się pojawić problemy.

Dlatego po namyśle stwierdziłem, że chyba lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie wnętrza jako pudełka i oklejenie go z zewnątrz. Nawet jeśli użyjemy innej grubości kartonu istnienie elementów ustalających (osie) pozwoli na dokładne przyklejenie burt.

Proszę o Waszą opinie na ten temat.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-11-14 22:04  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas tylko i wyłącznie ta opcja:

- element zewnętrzny zostawić w formie pudełka i do niego wklejać do środka wnętrze w formie poszczególnych elementów (mniej lub bardziej połączonych);

Dlaczego? To proste: zewnętrzne pudełko, jak je nazywasz, zachowa odpowiednią geometrię i łatwiej jest dopasować wewnętrzne ścianki, docinając lub szlifując. Nie będzie szpar i uskoków w zewnętrznym poszyciu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024