ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
22-01-15 08:20  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Kandydatka nr. 1
Tak- stare opracowanie w nowym malowaniu.

Graj dalej....słucham : )

Pozdrawiam.

--

 
23-01-15 00:31  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva ty stary zbereźniku :-D Buzia nawet ładna, tylko niestety nie z epoki. Muszę cię też przestrzec, jak to robił mój nauczyciel od ZPT (nawiasem mówiąc stary dziwkarz) ;-D
-> z "siusiaka" strupy heblem się "siusiakowo" zdziera (musiałem zastosować małą autocenzurę) ;-)

Wracając do GLADIATORA. Praktycznie mam już osklejkowane wszystkie części, które tego wymagały. Zostało parę drobiazgów i poprawić tu i ówdzie tekstury. Może dodać gdzieniegdzie kilka obić z farby, i w zasadzie to był by chyba koniec. Trochę sypią się efekty przy konwersji do plików drukarskich, ale jakoś to obejdę.



Niestety ten gustowny napisik musi być, bo jest to już za duży fragment opracowania.

stanisław.z na razie została kandydatka nr 1. Waham się trochę w kierunku kandydatki nr 2, ale znając życie już tego nie zmienię ;-)
Co do grania to mam już pomysł na kolejną mydlaną operę ;-) Tym razem z całkowitą zmianą politury i wersji ;-) Ale ciiiii..... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-01-15 07:54  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Dobra... nigdzie nie wychodzę...poczekam... wszak jestem melomanem/sklejaczem : )


Pozdrawiam.

--

 
25-01-15 20:35  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Ja bym dał wszystkie trzy kandydatki. Na zasadzie: żona + kochanka + córka dowódcy. Albo trzy warianty do ewentualnego wykorzystania.
A przy okazji kandydatki Cevy i Twojego nauczyciela ZPT, to słyszałem opinie, że jest ona dosyć, ten tego, ... drewniana. xD

--

Post zmieniony (25-01-15 20:36)

 
28-01-15 21:45  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Duźgu bez przesadyzmu ;-) A co do kandydatki Cevy, jak dobrze poszukasz i trafi się bez sęka, to będziesz miał extra virgin :-D

_______________________________________________________________________

Pora kończyć tą nierówną walkę. Newralgiczne miejsce, bo w originale, kompletnie niezachowujące symetrii ;-(



Trochę naprostowałem, ponaciągałem i cichutko liczę że się upiecze.

Od siebie dodałem kołpak na śmigło, bo w wydaniu nie było:



Muszę go próbnie skleić bo rysowany tak z ręki i może być nie do końca udany.

Wystrugałem też pasy do fotela pilota. Pewnie je jeszcze poprawię lub przerobię bo coś mi nie leżą do końca. Wzorowałem się na tych do plastików, ale to chyba nie był najlepszy pomysł.



Cały model wzbogaciłem o delikatne obicia farby na częściach pokrytych aluminium. Nawet ciekawie to wygląda.

I w zasadzie to tyle w temacie. Teraz odłożę projekt na jakiś czas, żeby okrzepł, a ja mógł nabrać do niego dystansu. Później kilka poprawek, o ile taka potrzeba zaistnieje i... można się brać za kolejny temat niespodziankę ;-)

A tera wracam do albumu, bo deadline coraz bliżej a ja w proszku ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-01-15 00:02  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



I w zasadzie to w temacie tyle. Tak jak wspomniałem wcześniej, za jakiś czas jeszcze zerknę na projekt, i jak wypatrzę jakieś niedociągnięcia lub zmieni mi się koncepcja, to naniosę poprawki.

Do zobaczenia przy następnej politurze innego modelu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-01-15 07:39  Odp: [Relacja] [KONIEC] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Maestro....!!! Bravissimo...!!!


Pozdrawiam.

--

 
31-01-15 18:22  Odp: [Relacja] [KONIEC] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Impressive, most impressive!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
05-02-15 19:49  Odp: [Relacja] [KONIEC] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Chopin czy kiedyś będzie możliwość żeby skleić taki wypoliturowany przez Ciebie model?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
06-02-15 09:21  Odp: [Relacja] [KONIEC] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK zaczynam bardzo powątpiewać. Raczej nie te, na których trzyma rękę mM. Jest natomiast szansa na kooperacje z innymi projektantami ;-) Ale ciiii.... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024