ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-01-15 23:15  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

stanisław.z miło jest widzieć, że jest ktoś kto widzi sens w tym co robię :-)

Zdrowie zdrowiem, ale do roboty i tak muszę chodzić. I mimo, że choróbsko strasznie mnie męczy to nie wytrzymałem i musiałem coś "podłubać" przy Gladiatorze.
Poprawiłem trochę tekstury i na drzwiczkach do kabiny dodałem obicia. Bardzo symboliczne, bo nie chce zbyt dużo waloryzacji na samolocie. Maltańskie Gladiatory służyły dość krótko i nie miały czasu się zciorać.



Złagodziłem trochę okopcenia z karabinów kadłubowych i dodałem troszkę zacieków przy otworach na okaptowaniu.
W najbliższym czasie zabiorę się za detale i wnętrze kabiny. W samej kabinie chcę trochę poszaleć z grafiką i w miarę moich możliwości, odtworzyć jak najwierniej wszystkie detale. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-01-15 17:03  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Malowania modelu prze sklejeniem, ciąg dalszy ;-)

Pewnie większości się to nie spodoba, ale postanowiłem uprościć stateczniki oraz stery, i zrobić je w jednym kawałku. W oryginalnym opracowaniu i tak to rozwiązanie było bardzo prymitywne, a dla mniej wprawnych rąk mogło dawać kiepskie rezultaty.



Jak kogoś takie rozwiązanie by nie zadowalało, to zawsze może rozciąć ster i statecznik na oddzielne płaszczyzny (inna sprawa, że prawdopodobnie nikomu nie będzie dane skleić tego modelu).

W zasadzie poszycie zewnętrzne mam zrobione. Teraz kolej na drobne detale i kabinę pilota. Zobaczymy na ile realistycznie uda się odtworzyć konstrukcję kokpitu, w tak małym pudełeczku.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-01-15 19:39  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejny mały kroczek. Oprofilowanie karabinów pod skrzydłowych:



W sumie 2 godziny dłubania przy teksturze, ale nawet z efektu jestem zadowolony. Może być tak, że coś tam jeszcze poprawię za jakiś czas.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-01-15 20:16  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

No i gra gitarra : ładne , proste w budowie czyli szybki efekt bez zbytniej mordęgi : )

Pozdrawiam.

--

 
18-01-15 03:47  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

stanisław.z miło mi, że się podoba :-)

Kolejnych kilka godzin przed monitorem, i są już zalążki kokpitu:



Może nie jest to najwierniejsze odtworzenie detali, ale muszę pójść na kompromis miedzy realizmem a możliwościami które daje opracowanie.

W międzyczasie kolorują się inne drobne detale:



Krok po kroczku zbliżamy się do finału. To dobrze, bo muszę się zająć innym, bardziej poważnym projektem, który bądź co bądź powinien mieć priorytet.
Nie samymi modelami człowiek żyje.

PS: Zapomniałem wcześniej chyba wspomnieć, że korzystam między innymi z planów zamieszczonych w MODELARZU nr 3/1979, plus to co znajdę w sieci.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-01-15 08:32  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Jak na stare opracowanie to jest wszystko OK.
Spojrzałem dzisiaj na swojego w galerii 50-MM i się uśmiechnąłem : )


Pozdrawiam.

--

 
20-01-15 21:16  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szału nie robi. Części ciała, która z pleców w nogi przechodzi nie urywa, ale zawsze coś do przodu.
Może nie jest to najwierniejsze odtworzenie kokpitu, jednak zawsze lepsze niż było w oryginalnym opracowaniu:



stanisław.z a jak go kleiłeś to był najcudowniejszy i najwspanialszy ;-) To jest ten dyskretny urok starych mM. Jak kleiłem pierwszy raz Me 109 to aż się trzęsłem, bo mam wreszcie samolot przeciwny dla Spita ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-01-15 07:47  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Tak -masz rację. Lubię stare mM, lubię to coś co przypomina mi młode lata.
Teraz też tak mam że jak zaczynam kolejny model to na początku jest ten najwspanialszy, najcudowniejszy...a później różnie to bywa : )

Wracając do postępów Twojej pracy nadal bardzo chętnie słucham jak "grasz".
" No ..Piękna Akcja...Piękna"


Pozdrawiam.

--

 
21-01-15 20:15  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kokpit zakończony, i już nie będę do niego wracał. Zaraz zaczął bym grzebać, przerabiać, kombinować co przeciągnęło by politurowanie w nieskończoność.
Jedyną zmianę jaką dopuszczam to podmiana fotografii, ale o tym za chwilę ;-)

Pozwoliłem sobie troszkę popuścić wodze fantazji (ułańskiej) ;-) i troszkę spersonalizować stanowisko pracy pilota myśliwskiego, zdjęciem "ukochanej" :-D



A teraz mały plebiscyt: zostawić kandydatkę nr 1, czy wymienić ją na kandydatkę nr 2 lub kandydatkę nr 3? ;-)

Poza tym pozostały mi upierdliwości w postaci drobnych detali, wiatrochron, sklejki i numeracja.

stanisław.z i to jest właśnie ten smaczek i esencja klejenia starych wydań mM, ale też modeli kartonowych w ogóle. Mi się w nich podoba to, że czy klejone w standardzie prosto z pudła, czy wzbogacane i waloryzowane, dobrze sklejone zawsze dawały mnóstwo satysfakcji i cieszyły. Współczesne modele zawsze dają mi jakiś taki niedosyt, że mogłem zrobić lepiej albo inaczej. Trudno to określić, ale cieszą jakby mniej. Dlatego tak chętnie wracam do tych starych opracowań :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-01-15 23:17  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Ne wiem czy TA nie była by lepsza. Podobno potrafi wy ciągnąć w każdej sytuacji.
;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024