ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-01-15 17:46  [projekt][materiały] Wagon kontenerowy Sgnss 60'
uvs   

Witam.
Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich modelarzy.
Jakiś czas temu zamarzyło mi się zaprojektować wagon serii Sgnss 60' przystosowany do przewozu kontenerów.
http://www.astrarail.com/products/intermodal-wagons/sgnss-60-container/
Jest to mój pierwszy projekt.
W internecie niewiele jest planów tego wagonu. Niestety, producenci do których się zgłaszałem z prośbą o przesłanie jakiś ogólnych planów, nie byli chętni do pomocy.
Z materiałów zebranych w internecie udało mi się już narysować wózek. Rysunki robię w Autocadzie, tak żeby wydrukować i zacząć sklejać prototyp.

Jeśli ktoś posiada jakieś materiały mogące mi pomóc w projektowaniu, prosiłbym o przesłanie mi ich na maila lub wklejenie linku.

Pozdrawiam
Łukasz

 
12-01-15 19:46  Odp: [projekt][materiały] Wagon kontenerowy Sgnss 60'
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Wiesz to nie są wagony robione 30 czy 40 lat temu a obecnie będące w produkcji więc nie spodziewaj się pozytywnego odzewu od producentów.
Producenci na takie wyroby rzadko udzielają pozwolenia na udostępnienie dokumentacji do celów modelarskich.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
13-01-15 07:47  Odp: [projekt][materiały] Wagon kontenerowy Sgnss 60'
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ooo, ambitnie jak widzę! Trzymam kciuki. Jaką Waść skalę przewidujesz?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
13-01-15 12:37  Odp: [projekt][materiały] Wagon kontenerowy Sgnss 60'
uvs   

Viking_BB - rysunki robię w skali 1:1, później przeskaluję do 1:25.

Czy ktoś wie do czego służy czerwony przewód z obrazka i do czego jest podłączony?


Pytanie nieaktualne. Jest to zawór ważący DP1-YF, służące do samoczynnego zmieniania intensywności hamowania wagony w zależności od obciążenia wagonu. Od niego odchodzą 2 czerwone przewody: jeden zasysa powietrze ze zbiornika pomocniczego, drugi podaje powietrze do przystawki sterującej.

Post zmieniony (16-01-15 11:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024