ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-03-15 20:52  Odp: Pytanie o SKALĘ
Rekrut 

 

PhotoZoom

 
05-03-15 08:02  Odp: Pytanie o SKALĘ
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jeśli masz skany, to wydrukujesz sobie z każdej przeglądarki graficznej, a nawet internetowej – w ustawieniach druku ustawiwszy skalowanie na 125 procent. Pamiętaj tylko, że jeśli oryginał miał format A4, to na domowej plujce tego w całości nie wydrukujesz, bo nie zmieści Ci się na kartce. Chyba, że masz drukarkę A3. zawsze można skany zanieść na pendrivie do najbliższej drukarni cyfrowej i tam druknąć koszt 1,5–2,5 zł za stronę.

Do podstawowych czynności graficznych ściągnij sobie Gimpa i Inkscape. Będziesz miał dobre darmowe programy, których potęgi i tak nie wykorzystasz. Działają na windach, makach i linuksach (BSD też, ale nie sądzę, abyś miał taki system w domowym kompie)

Pozdrowienia z Beskidów.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-03-15 20:52  Odp: Pytanie o SKALĘ
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

@Viking_BB

Największy problem miałem w tym żeby zmusić drukarkę do tego żeby mi nie dopasowywała skanu do strony. Nie pomyślałem że można użyć przeglądarki. co do pociętych części na wielu arkuszach to nie jest problem, bo i tak druk będzie czarno biały i na szablony.

Gimpa i Inkspeca mam już od dość dawna, na początku trochę trudne w obsłudze ale idzie się przyzwyczaić.

Dzięki za pomoc!

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024