ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-01-15 22:57  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

W oryginale ten model skleja wujowo, bo poza brakiem symetrii elementów poszycia, brak symetrii wręgom i obwody sąsiadujących poszyć są różne, o niepasowaniu linii podziałów blach nie wspominam. Skleiłem kilka segmentów kadłuba, a jak doszedłem do dziobu to poleciał do kosza. Bez surówki Twoja praca pójdzie na marne.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-01-15 01:14  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

gdaś będę Cie próbował złapać na GG. Poczta u mnie to śliski temat w odbieraniu. Korzystam z niej tylko na jednym komputerze i to odpalanym z rzadka. Na odpowiedź mógł byś czekać lata świetlne ;-)

ceva przypuszczam, że i tak to jest sztuka dla sztuki, to moje politurowanie. Jeżeli mówisz o takich błędach w opracowaniu to poprawienie tego graniczy z cudem. Nie jestem projektantem, i nie potrafię przeprojektować kadłuba czy inne elementy na formę sklejalną. Na razie zaryzykuję i zobaczę co wyjdzie od strony graficznej. Jeżeli opanuję technikę politurowania i efekt mnie zadowoli, a któryś z projektantów podejmie wyzwanie zaprojektowania GLADIATOR-a a'la stary mM to odtworzenie politury nie będzie problemem. Zebrane materiały: napisy eksploatacyjne, oznaczenia, tekstury, przeliczniki kolorów, drobne detale nie zmarnują się. Jeść nie woła ;-)
Druga sprawa: doświadczenie zdobyte w trakcie, to bezcenna rzecz. Zaprocentuje przy następnej politurze.
Weź też pod uwagę, że ja ze względów zdrowotnych już nie wszystko mogę skleić tak jak bym chciał. To malowanie modeli przed sklejeniem to moja nisza, żeby nie pożegnać się całkowicie z tym hobby. Przygotowywałem się do tego mentalnie od kilku lat. To co oferowali wydawcy i projektanci nie zawsze mnie zadowalało. Ale dopiero choroba przełamała mnie, żeby wyjść z tym do ludzi. Może dzięki temu, z czasem zrobi się jakiś pozytywny ruch w modelach dla ludu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (04-01-15 03:03)

 
05-01-15 19:09  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Chopin
mam duze doświadczenie w starych MM
nie wolno poprawiać obrysu segmentów
- każdy rysowany segment kadłuba rysowany ręcznie zawiera błąd - osi symetrii - po przyklejeniu ten błąd jest gubiony w mniej więcej prostej osi symetrii całości kadłuba.
To uroki opracowania ręcznego

musisz się trzymać oryginalnego obrysu rozwinięć segmentów .

 
05-01-15 21:56  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

modellot1 wiem o tym. Nawet z autopsji. Przerysowałem, w taki sposób, dawno temu Me 109 z mM-a p. Wasiaka. Nie udało się go skleić.


Jakiś mały postęp "do przodu" jest. I chyba nawet mi się zaczyna podobać.



Zobaczymy jak to dalej pójdzie, i co z tego wyjdzie.
Przede mną jeszcze 4 sekcje kadłuba i obudowa silnika. Później zabawa z kabiną. Na koniec zostawiam sobie sklejki i drobnice.

Dodatkowa wstawiam zaległe zdjęcie obrazu Jarosława Wróbla na którym wzoruję się kolorystycznie. Jest to dla mnie, jak już wspominałem wcześniej, sztywno przyjęty wzorzec i mój kaprys:



Kolory przeliczam na tabele Federal Standard a później na CMYK.
Dlaczego tak? Bo tak i już.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-01-15 01:56  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wdarło sie małe przeoczenie na poprzednim segmencie. Zabrakło jednego napisu eksploatacyjnego:



Kolejny dość trudny segment chyba za mną?



Teraz część z kokpitem. Ale to może już nie "dzisiaj".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-01-15 07:43  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Witaj, podoba mi się to co robisz .

Pozdrawiam.

--

 
06-01-15 20:04  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może mniej spektakularne, kolejne dwa segmenty, ale zrobić trzeba:



stanisław.z dziękuję, ale co z tego wyjdzie, sam nie wiem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-01-15 04:07  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aktualizacja tylko słowna, bo znowu coś mi Wstaw.org szwankuje ;-( Jak się naprawi to uzupełnię obrazkami.

Poprawiłem i uzupełniłem tekstury na spodzie samolotu. W zasadzie mam już 90% części wykolorowanych. Na pewno mam już naniesione wszystkie napisy eksploatacyjne o jakich wiem, że występowały. Można powiedzieć, że powoli zbliżam się do finału. W sumie to dobrze bo nieźle dał mi w kość ten Gladiator. Wbrew pozorom to nie jest takie proste jak by się wydawało, a i pewne rozwiązania prawdopodobnie nie są najlepsze do stosowania na skalę przemysłową. Ale doświadczenie jest bezcenne.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-01-15 18:28  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecane obrazki:




W sumie nic ciekawego. Znając życie, coś jeszcze pozmieniam.

Teraz nastąpi mały przestój. Trochę za szwankowało zdrowie :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-01-15 08:13  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Postój jest obowiązkowy aby dać organizmowi odpoczynek.
Podlecz się i graj dalej piękne preludium , słuchacza masz we mnie gwarantowanego.

Dużo Zdrowia !!!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024