ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-11-14 00:18  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...Zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia...

To wiązanie poszycia do żeber strasznie mnie męczy. Nie wiem czy nie poszedłem na za dużą łatwiznę. Ono jest tu bardzo charakterystyczne. Pokrycie płócienne było tak mocno naprężone, że nie posiadało żadnych ugięć i było niemal gładkie. Odznaczały się tylko szwy mocujące do konstrukcji.



klamka zapadła: po analizie kilku zdjęć i rzeczonego obrazu pędzla Pana Wróbla, doszedłem do wniosku, że jeszcze w tym modelu odpuszczę sobie płynne przejścia miedzy kolorami kamo. Ono na originale było tak subtelne, że na modelu, w zasadzie, powinno być na ostro, żeby zachować skalę. Przejrzałem sobie kilka modeli gdzie ten efekt zastosowano i uważam, że jest mocno przesadzony. Na samolocie w 1:33 zastosowano gradienty w 1:1. To tak jak by malować przy pomocy granatu z odległości kilku metrów, a nie pistoletu natryskowego i kilku centymetrów. Często od, choć prymitywnych to jednak szablonów.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-11-14 23:30  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale se temat na politurę wybrałem ;-/ Najgorsze, że został mi statecznik pionowy i górny płat :-/ W brew pozorom to nie takie proste i prace idą dość powoli. Te nieszczęsne szwy komplikują strasznie sprawę. No ale jak się zaczęło to trzeba skończyć ;-)



Potwornie zaczął mnie boleć nadgarstek, od ciągłego napinania przy odmierzaniu tych wszystkich szwów.

Dla odprężenia zrobiłem sobie kółko ogonowe:



Proste rozwiązania są najlepsze ;-)

Mam pytanko a przy okazji i prośbę: czy posiada ktoś z kolegów i koleżanek schematy oznaczeń i napisów eksploatacyjnych do GLADIATORA? Ja po za kilkoma niezbyt udanymi zdjęciami niewiele znalazłem. Może być cokolwiek. Kalkomanie, zdjęcia, rysunki, schematy. Coś co dało by się obrysować i na podstawie tego odtworzyć na modelu.

I dla ciekawskich: Tak wygląda obszar warsztatu "malarskiego" ;-)



Niestety muzyki nie da się jeszcze przekazywać na forum, ale to bardzo ważny czynnik relaksujący. Obowiązkowo dobra herbata (najlepiej mięta lub szałwia), i do roboty...

A teraz dobranoc wszystkim, i idę sobie obejrzeć kolejny odcinek serialu dokumentalnego RAYA MEARSA.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-11-14 15:37  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziś niewiele ;-( Czasu mało ;-(

Po niemal 3 dniach dumania, chyba udało mi się zrobić teksturę plam mieszanki wilgoci i kurzu na spodnie powierzchnie.



Oczywiście, że ta tekstura jeszcze 30tyś. razy się zmieni po drodze.

Sam jestem ciekaw ile będę dumał nad górnymi teksturami.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-11-14 22:38  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Rzuć okiem na to https://www.youtube.com/embed/VwojXdWRmgg?rel=0

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
16-11-14 23:10  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Astra28 dla mnie nie jest problemem zrobienie tekstury ;-) Ja ją sobie zrobię w czym bądź ;-) Problemem jest wymyślenie takiej, która w nienachalny i bardzo delikatny sposób spatynuje ten sterylny wygląd.

W zasadzie dla "relaksu" okokardowałem górne końcówki płatów.



Białe pola pod części do naklejenia zastąpiłem nieco jaśniejszym odcienie, żeby nie były tak widoczne przy drobnych niedokładnościach w klejeniu. Zastanowię się tylko czy ich jeszcze nie przyciemnić.

Niestety, będziecie teraz uszczęśliwiani po kilka razy tym samy elementem, ale w rożnych stadiach i etapach nakładania politury. Nie będę ukrywał, że dużo eksperymentuję i nie zawsze efekt mnie zadowala.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-11-14 19:07  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Tomek 

 - 2

Aż się marzy ten model w takim malowaniu i w takim stopniu skomplikowania wydany przez MM!

 
17-11-14 20:36  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Podoba mnie się to co robisz do tego stopnia, że zapytam czy sklejałeś kadłub (lub cały model) tego modelu w oryginale (wprost z wycinanki)?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-11-14 21:55  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomek na chwilę obecną to raczej chyba jest niemożliwe ;-(

ceva niestety nie zdążyłem ;-( Dopóki nie przejdę zabiegu, klejenie w moim wykonaniu czegokolwiek jest mocno utrudnione. A i tak dopiero po operacji, będzie wiadomo co dalej. Jednak zrobiłem rozeznanie i wiem, że trzeba uważać w kilku miejscach. Ganet-a skleiliśmy po przerysowaniu niemal 1:1 i jakichś wybitnych problemów nie było z nową politurą. Później zacząłem nanosić drobne poprawki, ale to bardziej dla podkreślenia wersji (F3 vs. F5). Już gdzieś wspominałem, ze postanowiłem sobie opanować dział ABC, jak nie mogę normalnie kleić ;-) No i będę miał malowania, które mi się podobają, a nie wydawcy czy autorowi ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-12-14 20:45  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Nie mam zdolnosci Chopina do projektowania i modyfikacji ale chcialbym pokazac co jest mozliwe do zrobiania dla przecietnego uzytkownika kompa.

To tez dawny MM,Jak moze pamietacie kolory w tym numerze wyszly drukarni naprawde fatalnie.Photoshop 5 ,4-5 godzin pracy mojej + 2 godziny mlodszego brata i efekt jest taki.



Nie jest to strona czysta ale jak na moje skromne potrzeby model wydrukowany na zwyklej plujce przebija oryginal.


Jeszcze prosciej poradzilem sobie z Mig-21.Po doprowadzeniu kolorow kadluba do jako takiej identycznosci sprowadzilem wszystko do grayscale ( nie wiem jak to po Polsku tlumaczyc).Po wydrukowaniu wychodzi fantastyczna imitacja aluminium.



Caly model -ok 5 godzin pracy.

Wszystko co potrzebuje jest na necie-zdjecia,rysunki,decals etc.

 
13-12-14 20:58  Odp: [Relacja] Co by było gdyby... mM 7/92 Gloster GLADIATOR Mk.II
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karol można tak jak Ty, można prościej i można jeszcze bardziej skomplikowanie. Można nawet w Word-zie czy Windowsowym Paincie. Co kto lubi, i komu jak wygodniej. Wszystko zależy też od tego, jaki cię efekt końcowy zadowala ;-) Ja należę do gatunku, który rzadko kiedy jest zadowolony ze swojej pracy i zawsze znajdzie coś co mógł by zrobić lepiej. A poza tym: gdzie mi się spieszy? ;-) Jeszce mi za to nie płacą, żebym i tu musiał się stresować czasem ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024