ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-10-14 20:16  Czy warto przejść z corela do 3D ?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Mam ciut dziwne pytanie do projektantów. Na jaki program się decydować ? To co robiłem dotychczas rysowałem w corelu, i przy prostych bryłach jest to łatwe i miłe rozwiązanie, jednak przy niektórych bryłach jest to istna mordęga. No i tu pytanie czy warto przechodzić w 3 wymiar i czy tak radykalnie ułatwia to prace ?
Oczywiście bawiłem się trialowymi wersjami kilku programów i widzę że 3d wymaga zupełnie innego sposobu myślenia . Wiec czy warto wdrażać się w nie i czy tak bardzo ułatwiają i czy poprawiają jakość pracy ? Rzecz jasna bawię się hobbystycznie nie zarobkowo. Pytam ponieważ nie kręci mnie sama ich nauka dla nauki i tracenie na to czasu jeżeli nie da mi to zbyt wiele .

Pozdrawiam
Jacek

 
10-10-14 20:25  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Gdaś 

 

Witam
Bardzo ułatwia pracę , wszystko modelujesz z zachowaniem grubości i wymiarów , rozwijasz powierzchnie , generujesz krzywe krawędziowe i to przenosisz dopiero do corela , polecam Rhinoceros , doskonałe mozliwości modelowania brył a w szczególności rozwijanie powierzcni

--
uszanowanko gdaś

 
11-10-14 16:32  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Kubuś Puchatek   

Można też użyć darmowego Blendera. Zainteresuj się też tym linkiem. Po wstępnych oględzinach wygląda na ciekawy podręcznik wirtualnego modelarstwa.

--

 
11-10-14 21:55  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witaj,

Jak najbardziej. Nie znam osoby co projektowała w Corelu a potem liznęła jakiegoś programu do projektowania w 3D a która by wróciła do Corela. Oczywiście trzeba trochę czasu poświęcić an naukę, ale jak się już złapie co i jak to idzie już coraz szybciej i łatwiej.
Według mnie, i nie jestem w tym osamotniony, Corel jest totalnym badziewiem jeśli chodzi o program do rysowania technicznego a jego interface jest jednym z najgorzej zaprojektowanym dla prac projektowych i dokładnej edycji obiektów. Aby coś poprawić to szybciej i łatwiej jest przenieść rysunek z powrotem do np. Rhino, tam poprawić i przenieść go ponownie do Corela. Nie wypowiadam się co do możliwości graficznych itd. Nie znam się na tym. Niestety trzeba go używać.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
11-10-14 23:42  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

JKorjat te programy to dwa radykalnie rożne sposoby myślenia. W programach graficznych 2D typu Corel, Illustrator, Inscape, FreeHAND, itp myślisz w kategoriach estetyki i harmonijnej kompozycji. Te programy nigdy niebyły tworzone z zamiarem wykorzystania, jakiegokolwiek, w projektowaniu czy rysunku technicznym.

Programy CAD/CAM to czyste zastosowania inżynierskie z precyzją do niemal nieskończonej ilości miejsc po przecinku. Gdzie trzeba myśleć w kilku wymiarach jednocześnie.

W twoim przypadku dobrze jest znać obydwa sposoby myślenia oraz typy softu, i wykorzystywać je równolegle.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-10-14 13:55  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

No cóż Panowie, nie pozostaje mi więc nic innego jak przysiąść i się przyuczyć 3d . Kto wie może poza hobby mi się to jeszcze do czegoś życiu przyda :) Wybieram blendera jako darmowego, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 
12-10-14 14:34  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Gdaś 

 

Witam, jesli mogę coś doradzić to - jak to napisałeś - myślisz o przyszłości to może lepiej od razu zainwestować w dobry program i na nim się uczyć , zakup sobie wersję studencką i możesz kombinować do bólu , ten program to naprawdę multum możliwości jak np projektowanie pod drukarki 3D co ostatnio jest modne czy karton czy rysowanie planów modelarskich , mozliwości jest wiele

--
uszanowanko gdaś

 
23-10-14 22:29  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Witos   

Blender ma też możliwości eksportu pod druk 3D.

--
Witos.

 
07-03-15 10:27  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Migdalina   

Ciekawi mnie kwestia inwestowania kilkunastu tysięcy złotych w hobby do zabawy...

 
07-03-15 10:54  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Wojciech Cięciwa   

Hmmm, to co powiem na pewno nie przysporzy mi sympatyków, ale uznaję, że tak długo jak długo bawię się jakimś programem. A nie używam do zarabiania w jakiejkolwiek formie, tak długo mogę go używać niezgodnie z licencją.
W chwili kiedy za pomocą tego programu mam zacząć zarabiać przyzwoitość nakazuje go kupić.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024